1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Φεβρουάριο - Μάρτιο του 2015! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Παρέα για Ταξίδια...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέα Μέλη' που ξεκίνησε από το μέλος natdba, στις 3 Ιουλίου 2013.

1. natdba

natdba New Member

Γειά σας,
    ελπίζω τους πρώτους μήνες του 2014 να καταφέρω να επισκεφτώ επιτέλους το Περού. Στη Λίμα θα μείνω αρκετά σε έναν φίλο μου, ενδιαφέρομαι όμως για παρέα για την εξερεύνηση της υπόλοιπης χώρας. Όλες οι προτάσεις δεκτές για προορισμούς/ ημερομηνίες.

2. hydronetta

hydronetta Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ???
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    όπου δεν έχω πάει
    Aπό προτάσεις έχουμε, παρέα δυστυχώς αδυνατώ γιατί πρόσφατα επέστρεψα από κει. Βάλε και τη Βολιβία στο πρόγραμμα

3. natdba

natdba New Member

Ευχαριστώ για την απάντηση, ελπίζω να πέρασες τέλεια! Σίγουρα θα προκύψουν ερωτήσεις όταν ξεκινήσω την έρευνα.

4. araxti

araxti New Member

Καλησπερα σας,
    Μολις ανακαλυψα το σαιτ...πολυ καλο!!!! Διαβασα απο μερικους οτι εχουν δοκιμασει να πανε διακοπες με ατομα που γνωρισαν μεσω του φορουμ....ωραια ιδεα γιατι εκτος του οτι δεν πας μονος και ερημος διακοπες γνωριζεις και καινουργιους ανθρωπους.

Θα ηθελα να δοκιμασω και γω κατι παρομοιο φετος.....ελπιζω βασικα να βρω ανταποκριση!!!!
    Το μερος δεν εχει και μεγαλη σημασια...αν και θα προτιμουσα Ελληνικα νησια, αλλα αυτο ειναι κατι που μπορει να τεθει υπο συζητηση :)

Η ημερομηνια με δεσμευει, μπορω απο 10 μεχρι 20 αυγοστου......

Αν λοιπον υπαρχει καποιος που ψαχνει παρεα για διακοπες εγω ειμαι μεσα!!!!!

5. manman

manman New Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ
    καλησπερα
    αν υπαρχει ακομη ενδιαφερον απαντησε μου

6. Marlen123

Marlen123 Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νέα Ζηλανδία
    Παιδιά καλησπέρα! Όπως όλοι εσείς εδώ, λατρεύω τα ταξίδια. Όμως δυστυχώς δεν βρίσκω πολλά άτομα που να διατίθενται να... χρεώσουν την πιστωτική κάρτα τους για ταξίδι, όπως εγώ.
    Σκέφτηκα λοιοπόν να μαζευτούμε κάποια άτομα με παρόμοιο πρόβλημα, να γνωριστούμε, και που ξέρετε, ίσως διοργανώσουμε και κανένα ταξίδι. Τι λέτε;;;

listatti, Nenaki_Rocks, mo_ma and 3 others like this.
  7. MELAS86-CY

MELAS86-CY Member

Καλησπέρα marlen και καλωσήρθες!! μερικά ταξίδια μου λογω δυσκολίας ανέυρεσης συνταξιδιωτών τα εκανα μόνος. αλλά δεν με χάλασε. έχει και αυτό την μαγεία του.

8. Marlen123

Marlen123 Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νέα Ζηλανδία
    Καλώς σας βρήκα!!! Μου φαίνεται τελικά ότι υπάρχουν πολλοί με δυσκολία ανεύρεσης συνταξιδιωτών. Γι'αυτό πρότεινα να οργανωθούμε.

mo_ma likes this.
  9. kabamarou

kabamarou Member

Έχω δεν έχω δυσκολία ανεύρεσης συνταξιδιωτών αλλά χρημάτων:)Λες να οργανωθούμε και εμείς:)
    Καλώς όρισες και από εμένα Marlen και καλή τύχη στην ανεύρεση σου.

mo_ma, MJ 23 and Marlen123 like this.
  10. Marlen123

Marlen123 Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νέα Ζηλανδία
    Καλησπέρα kabamarou & καλώς σε βρήκα! Και τα δύο συμβαίνουν και σε μένα, αλλά θεωρώ ότι όταν κάποιος θέλει παρα πολύ κάτι, βρίσκει λύσεις. Δυστυχώς, πολύ λίγοι διατίθενται να κάνουν οποιαδήποτε θυσία για ταξίδια...

11. nena

nena Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    greenland-φεροε-svalbard
    αρχικά καλώς όρισες :)
    Εύχομαι να βρεις παρέα (δείχνω κι εγώ ενδιαφέρον,που ζεις?) απλά να έχεις υπόψη σου το αυτονόητο... καλύτερα μόνη παρά με μια κακή παρέα! :)
    Μου έχει τύχει σε ταξίδι με κολλητούς να "σκοτωθούμε" όλοι μεταξύ μας!2 απο τους 5 της παρέας αποχώρησαν και απο την παρέα!
    Θέλει προσοχή και σεβασμό στα γούστα του καθενός.
    Μετά απο αυτό έκανα πολλάαα ταξίδια μόνη μου και να σου πω το απόλαυσα!Είμαι όμως έτοιμη να δοκιμάσω μια νέα παρέα μιας και οι κολλητοι μου που ξέρω οτι έχουμε τα ίδια γούστα δεν έχoυν τσακιστό σεντ :p όχι οτι εγώ έχω αλλά είναι αυτοσκοπός τα ταξίδια για μένα συν οτι θα είμαι σε λίγο έτοιμη να πάω εκτός Ευρώπης και σκίαζομαι!!!!!!!!!!!!! :p

12. kabamarou

kabamarou Member

Και εγώ παλιότερα έκανα θυσίες μεγάλες για να μαζέψω χρήματα για ταξίδια,τώρα πλέον κάνω θυσίες για να μαζέψω χρήματα για το ρεύμα και άλλες βασικές ανάγκες.

Κάποιος φίλος μου,μου είχε πει ότι είναι χειρότερο να είσαι με άλλους ανθρώπους και να αισθάνεσαι μόνος πάρα να είσαι μόνος. Έχω τραβήξει και εγώ προσωπικά σε ταξίδια μεγάλους τσακωμούς. Άλλο να βγεις με τον άλλο 2-3 ώρες για έναν καφέ και άλλο να είσαι μαζί του για ημέρες. Όλα τα ελαττώματα βγαίνουν στην φόρα τότε, γιαυτό προσοχή στον ποιον θα επιλέξεις για να πας ταξίδι:)

chris or and annoulita100 like this.