Γαλλία Διαμονή στο Παρίσι

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
κι εγώ που νόμιζα ότι το σάιτ είναι δικό σου...:D και ετοιμαζόμουν για βροχή ερωτήσεων... δε μας είπες πότε πας? τι εννοείς οικονομικό? 50?,70?,90?? θες και πρωινό? κρίσιμα ερωτήματα....
σε ενα μηνα και κατι θα παω και θα γυρισω προ-παραμονη χριστουγενων!:clap::clap::clap:
ψαχνω ξενοδοχειο το πολυ μεχρι 70 ευρω περιπου.αν εχει πρωινο,καλως.δεν εχω προβλημα και να μην εχει ομως.απ'οσο εχω ψαξει βεβαια τα ξενοδοχεια με τις τιμες που θελω δεν εχουν.αυτο που με νοιαζει ειναι να ειναι σε κεντρικο σημειο,δηλαδη αν θελω να βγω το βραδυ να μην κανω παρα πολυ ωρα για να παω για παραδειγμα στο καρτιε λατεν!:D
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
Οι πιο νεανικές περιοχές είναι:

- Μαραί
- Γύρω από τη Σορβήνη
- Beaux Artes (περιοχή γύρω από το μετρό Saint Michelle).
- Γύρω από το μουσείο Pompidou
- περιοχή γύρω από την Place d' Italie (κοντά στην πανεπιστημιούπολη).
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
δες αυτό το ξενοδοχείο, είναι λίγο πιο ακριβό από ότι ψάχνεις αλλά είναι η περιοχή που πρέπει να ψάξεις.

Hotel du College de France (Paris, France) - Hotel Reviews - TripAdvisor


επίσης το Hotel Suez που σου προτείνουν πιο πάνω βρίσκεται σε ιδανικό σημείο για νυχτερινές βόλτες.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
δες αυτό το ξενοδοχείο, είναι λίγο πιο ακριβό από ότι ψάχνεις αλλά είναι η περιοχή που πρέπει να ψάξεις.

Hotel du College de France (Paris, France) - Hotel Reviews - TripAdvisor


επίσης το Hotel Suez που σου προτείνουν πιο πάνω βρίσκεται σε ιδανικό σημείο για νυχτερινές βόλτες.
Δεν ξέρω πού θα μείνεις τελικά, αλλά μια επίσκεψη στο εστιατόριο "Au chien qui fume" επιβάλλεται! :)
 

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
Δεν ξέρω πού θα μείνεις τελικά, αλλά μια επίσκεψη στο εστιατόριο "Au chien qui fume" επιβάλλεται! :)
ευχαριστω πολυ για την προταση,θα την υλοποιησω!!!!:p



leftris B ειναι 14 με 22 δεκεμβριου,για 8 διανυκτερευσεις(δικλινο δωματιο),καθε βοηθεια δεκτη.ευχαριστω!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
λοιπόν θέτω εδώ το δίλλημά μου και ελπίζω να με βοηθήσετε να αποφασίσω....
κλείσαμε εισητήρια για Παρίσι ,6 βράδια 27/12 με 2/01...τώρα μένει να κλείσουμε ξενοδοχείο.
Μετά από το σχετικό ψάξιμο έχω καταλήξει σε δυο.
Το πρώτο είναι ένα από αυτά που έχει προτέινει και η Ερση στην travelpedia στην περιοχή του Μονπαρνάς...

Booking.com: hotel Lenox Montparnasse, Paris , France - 140 Guest reviews. Book your hotel now!

To άλλο βρίσκεται πολύ κοντά σε μια περιοχή που θα μου άρεσε πολύ να μείνω ,στο Μαρέ...

Booking.com: hotel Bastille Speria, Paris, France - 116 Guest reviews. Book your hotel now!

H διαφορά στην τιμή είναι πολύ μικρή οπότε δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο...

εσείς οι λάτρεις του Παρισιού για ρίξτε μια ματιά και πείτε μου τη γνώμη σας...πρέπει να αποφασίσω σύντομα....
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Σαν θέσεις είναι βολικά και τα δύο...στο μέν Μονπαρνάς είσαι πιο κοντά στίς Σεντ Ζερμέν,Σέντ Μισέλ και δίπλα στούς κήπους του Λουξεμβούργου,στο δέ άλλο είσαι πολύ κοντά στο Μαρέ,και στην Ριβολί,κέντρο Πομπιντού κλπ
Ίσως να προτιμούσα το Μονπαρνάς...
Πάντως θα διάβαζα πριν κατασταλάξω τις κριτικές για το κάθε ξενοδοχείο...
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Σαν θέσεις είναι βολικά και τα δύο...στο μέν Μονπαρνάς είσαι πιο κοντά στίς Σεντ Ζερμέν,Σέντ Μισέλ και δίπλα στούς κήπους του Λουξεμβούργου,στο δέ άλλο είσαι πολύ κοντά στο Μαρέ,και στην Ριβολί,κέντρο Πομπιντού κλπ
Ίσως να προτιμούσα το Μονπαρνάς...
Πάντως θα διάβαζα πριν κατασταλάξω τις κριτικές για το κάθε ξενοδοχείο...
αυτά ακριβώς σκέφτομαι και γω...Τα ξενοδοχεία εχουν παρόμοιες κριτικές ,διάβασα και στο booking και στο tripadvisor.....
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μια παρατηρηση: Αυτο το ξενοδοχειο Booking.com: hotel Lenox Montparnasse, Paris , France - 140 Guest reviews. Book your hotel now! μπορει να ονομαζεται Lenox αλλα βρισκεται στην περιοχη Montparnasse η οποια ειναι πιο απομακρυσμενη απο το ξενοδοχειο που προτεινα στην Travelpedia το οποιο λεγεται επισης Lenox, αλλα βρισκεται στο Sain Germain (σε μια καθετη του, δηλαδη δυο τετραγωνα απο το το Cafe Deux Magots) Πραγμα που σημαινει οτι ειναι πολυ πιο κεντρικο → HOTEL LENOX SAINT GERMAIN PARIS - HOTEL 3 ETOILES PARIS 7 - OFFICIAL WEB SITE - HOTEL CHARME LENOX PARIS
Προφανως ανηκουν και τα δυο στην ιδια αλυσιδα, αλλα ειναι σε διαφορετικες περιοχες.
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
το ξενοδοχείο που σου προτείνει η Έρση Lenox-Saint Germain είναι στο καλύτερο, κεντρικότατο και από τα πιο ασφαλή σημεία του Παρσιού. Για ψάξτο

Από τα δικά σου θα πρότεινα το δεύτερο στο Μαραί.

το πρώτο δεν είναι και σε πολύ κεντρική περιοχή.
 

Revera Villas

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ερωτηση

Γεια χαρα,
Μηπως ξερει κανεις κατι για την περιοχη του Μπερσυ (διαμερισμα 12)?? Θα παμε με το αυτοκινητο μια εβδομαδα (Χριστουγεννα) Στρασβουργο και μια εβδομαδα (πρωτοχρονια) Παρισι και ειμαστεενα ζευγαρι με παιδι 7 ετων.
Ειναι πολυ δυσκολο στα κεντρικα ξενοδοχεια να δεχτουν το παιδι!! και ψαχνουμε κατι πιο εξω και για το παρκιν.
Επειδη διαφοροι φιλοι, μας εχουν ηδη αγχωσει με το μετρο και την ασφαλεια γενικοτερα
ψαχνουμε "ασφαλης" περιοχες.
Σας ευχαριστω
Χρηστος
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Επειδη διαφοροι φιλοι, μας εχουν ηδη αγχωσει με το μετρο και την ασφαλεια γενικοτερα
πως ??? οι φίλοι σου εχουν μπει στο μετρο του Παρισιού και ειχαν πρόβλημα δηλαδή ??? για πες και σε εμας που μας ενδιαφέρει

δεν υπάρχει τέτοιο θέμα ... μην αγχώνεσαι
τις λογικές προφυλάξεις χρειάζεσαι που παίρνεις και εδω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.615
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom