Γαλλία Διαμονή στο Παρίσι

tanasis

Member
Μηνύματα
171
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
Κατά τη γνώμη μου σε μια πόλη σαν το Παρίσι όπου και να μείνεις είσαι μακριά απο κάτι, πχ. αν μείνεις στην Όπερα είσαι μακριά απο Quarter Latin κλπ. μετρό έχει, λεωφορία έχει, rer έχει... μην αγχώνεσαι.:cool:
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Κατά τη γνώμη μου σε μια πόλη σαν το Παρίσι όπου και να μείνεις είσαι μακριά απο κάτι, πχ. αν μείνεις στην Όπερα είσαι μακριά απο Quarter Latin κλπ. μετρό έχει, λεωφορία έχει, rer έχει... μην αγχώνεσαι.:cool:
+1;)
οπου και να μεινεις σε λιγα λεπτα πας παντου
 

KatieVLS

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Τσεχία τα Χριστούγεννα
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Διαμονή στο Παρίσι

Επειδή θεωρώ τον εαυτό μου "μαθητευόμενο ταξιδιώτη με περιορισμένο προϋπολογισμό" οφείλω να σας ενημερώσω πως η διαμονή μου στο Best Wester Opera Celte Lafayette ήταν ιδιαίτερα οικονομική και εξυπηρετική λόγω θέσης. Ειδικά όταν έκανα σύγκριση με γνωστούς που βρεθήκαν στο Παρίσι την ίδια χρονική περίοδο [Οκτώβριος 2008]:)
 

MISAKALYMNOS

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΓΑΛΛΙΑ -ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΥΛΑΝΔΗ -ΚΟ ΣΑΜΟΥΙ
Παιδια ψαχνουμε για ενα φθηνο,καθαρο,με καλο πρωινο:haha:,κοντα στα αξιοθεατα(eifell)hostel .Σας ευχαριστω προκαταβολικα....:clap::clap::clap:
 

RTW

Member
Μηνύματα
75
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Παιδια ψαχνουμε για ενα φθηνο,καθαρο,με καλο πρωινο:haha:,κοντα στα αξιοθεατα(eifell)hostel .Σας ευχαριστω προκαταβολικα....:clap::clap::clap:
δοκίμασε στο
www.boooking.com
στη στήλη αριστερά μπορείς να δηλώσεις το σημείο αναφοράς της πόλης κοντά στο οποίο θέλεις διαμονή....
 

sofula

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
ΠΑΡΙΣΙ!!

Πήγα τα Χριστούγεννα Παρίσι με την κοπέλα μου και έμεινα σε ενα καταπληκτικό ξενοδοχείο στο κέντρο του Παρισιού.Μετρο δίπλα,φαγαδικα και μπαρ κοντά και άνετο,ζεστό και αρκετά φθηνό. Η τιμή ήτανε γύρω στα 45 ευρώ τη μέρα το δίκλινο και το ξενοδοχείο ήτανε απλ'α υπέροχο. Με πρωινό φυσικά που χόρταινες ικανοποιητικά για έλληνας. Timhotel ** Tour Eiffel - Our hotels - Timh?tel - Paris - Le charme au Rendez-vous Το συνιστώ ανεπιφύλακτα
Ευχαριστώ πολύ για τις χρησιμες πληροφορίες! Απλά θέλω να μάθω πόσο καιρό πριν έκλεισες το ξενοδοχειο και με ποιο τρόπο! πχ πιστωτική?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων! ελπιζω το παρισι να είναι καλή επιλογη για χριστούγεννα!
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
έχω ζήσει στο Παρίσι σαν φοιτήτρια και αυτό που έχω να σου προτείνω είναι να μείνεις όσο πιο κεντρικά γίνεται. γύρω από τη St.Germain, είναι πολύ όμορφα, θα βγαίνεις το βράδυ θα κάνεις τη βόλτα σου θα τρως και θα επιστρέφεις με τα πόδια.

Επίσης γύρω από τη Σορβόνη είναι αρκετά συμπαθητικά. Σε καμία περίπτωση Μονμάρτη. Μέχρι τις 10 γίνεται ο πανικός από τουρίστες και μετά γίνεται ολίγον επικίνδυνη η περιοχή.
 

latinmania

Member
Μηνύματα
54
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό ξανά και ξανά!!!!
εχω μεινει κ εγω στο ιδιο ξενοδοχειο που λεει ο/η Blondeamon
στο προτεινω!! μολις 10 λεπτα περπατημα απο τον Πυργο του αιφελ.
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
βρε παιδιά η περιοχή γύρω από τον Πύργο του Άίφελ είναι καλή, αριστοκρατική, ασφαλής αλλά ψόφια μετά τις 8 το βράδυ.

Η περιοχή κάτω από τη St.Germain είναι η Beaux Artes, (καλών τεχνών) με μικρά μπιστρό, εστιατόρια ,κινηματογράφους και με περπάτημα από εκεί φτάνεις (γύρω στα 20 λεπτά) μέχρι και την μεγάλη πιάτσα γύρω από το μουσείο Pompidou.

το Marais είναι και πάλι προσβάσιμο με τα πόδια (15 λεπτά). όλες οι διαδρομές που σου περιγράφω είναι ασφαλείς το βράδυ, πολύ όμορφες και σε κεντρικούς δρόμους.
 

sofula

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
βρε παιδιά η περιοχή γύρω από τον Πύργο του Άίφελ είναι καλή, αριστοκρατική, ασφαλής αλλά ψόφια μετά τις 8 το βράδυ.

Η περιοχή κάτω από τη St.Germain είναι η Beaux Artes, (καλών τεχνών) με μικρά μπιστρό, εστιατόρια ,κινηματογράφους και με περπάτημα από εκεί φτάνεις (γύρω στα 20 λεπτά) μέχρι και την μεγάλη πιάτσα γύρω από το μουσείο Pompidou.

το Marais είναι και πάλι προσβάσιμο με τα πόδια (15 λεπτά). όλες οι διαδρομές που σου περιγράφω είναι ασφαλείς το βράδυ, πολύ όμορφες και σε κεντρικούς δρόμους.
Καταπληκτικά!! Έχεις μήπως να μου προτείνεις καποιο καλο ξενοδοχειο η ξενώνα?? Γιατι ως φοιτήτρια δεν μπορώ να ξοδέψω υπερβολικά λεφτά στη διαμονή αφου θέλω να χαρώ αρχκετά την πόλη!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Καταπληκτικά!! Έχεις μήπως να μου προτείνεις καποιο καλο ξενοδοχειο η ξενώνα?? Γιατι ως φοιτήτρια δεν μπορώ να ξοδέψω υπερβολικά λεφτά στη διαμονή αφου θέλω να χαρώ αρχκετά την πόλη!
το εχω ξαναγραψει αρκετες φορες, δεν πειραζει ακομα μια. Ενα σχετικα οικονομικο χοτελ για τα δεδομενα του Παρισιου με φοβερο location ειναι το Hotel de suez
Hotel De Suez Paris - OFFICIAL SITE - 2 STAR near Notre Dame
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
Δυστυχώς δεν ξέρω ξενοδοχεία, γιατί είχα δικό μου σπίτι και εκεί φιλοξενούσα και τους φίλους μου.

πάντως μπορώ να σου γράψω εντυπώσεις από περιοχές.

πάντως η περιοχή που σου προτείνει η Ευαγγελία πιο πάνω, είναι πολύ καλή.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.187
Μηνύματα
883.364
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom