Γαλλία Διαμονή στο Παρίσι

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Γενικά οι βορειοανατολικές περιοχές είναι οι "χειρότερες" στο Παρίσι, είναι οι γειτονιές που κατοικούν περισσότερο οι μετανάστες (αραβικής καταγωγής στην πλειοψηφία τους). Όσο πιο κεντρικά-νότια πηγαίνει κανείς είναι καλύτερα τα πράγματα...
 

vpg

Member
Μηνύματα
91
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip στην Αμερική
travel story,καλωσόρισες!Ελπιζω να πέρασες ωραία παρά τις δύσκολες καιρικές συνθήκες.Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου από το ξενοδοχείο και όχι μόνο!
 

Aptaliko

Member
Μηνύματα
57
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Εγώ είχα πάει το Δεκέμβριο και έμεινα στο Mercure Monty κοντά στην Opera. Η τιμή παίζει στα 80€ με πρωινό και είναι κοντά στο ΜΕΤΡΟ. Γενικά η περιοχή γύρω από την Opera έχει κόσμο μέχρι αργά καθώς και αρκετά μαγαζιά για φαγητό.
 

olga

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρο του κόσμου
στο hotel de france quartier latin!το βρηκα σε πολυ καλη τιμη αν σκεφτεις οτι βρισκεται στο κεντρο του Παρισιου!:p

καλησπέρα travel :clap:πολύ χρήσιμη η πληροφορία που μας έδωσες διότι ξάχνω και εγώ για Παρίσι και η τιμή είναι απίστευτη για την περιοχή.Όμως αφου έχεις επιστρέψει θα ήθελα να μου πεις αν είναι καλό το ξενοδοχείο, αν είναι όντως κεντρικά και το πιο βασικο.... αν είναι ''δίπλα'' στο μετρο!!έχω λίγο τις επιφυλάξεις μου με όλα αυτά που έχω ακούσει και διαβάσει για τα ξενοδοχεία του Παρισίου
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
Δεν ξέρω πού θα μείνεις τελικά, αλλά μια επίσκεψη στο εστιατόριο "Au chien qui fume" επιβάλλεται! :)
τώρα το ειδα....και:lol::lol:
ξερετε τι επαθα στο συγκεκριμμενο εστιατόριο? στον σκυλο που καπνίζει...
μαλλον ο Mr..έπαθε..
εγώ παρήγγειλα πάπια...ο Mr καθότι καλοφαγάς σε ποιότητα και ποσότητα..μου λέει θα μου παραγγείλεις pork"s leg νομίζοντας οτι ειναι το γνωστό κότσι που τρώει στην γερμανία..
οκ..λέω..ερχεται ο σερβιτόρος και παραγγέλνω...
ο σερβιτόρος θελοντας να επιβεβαιώσει το pork"s leg με ρωτάει αν ειμαι σιγουρη οτι θέλουμε αυτό.....ήξερε γιαυτό ρώταγε:haha::haha:..βεβαίως του απαντώ...
ο Mr περίμενε με αγωνία να φάει το πολυαγαπημένο του κότσι...και αντι για κότσι ...τι νομιζεται οτι ήρθε?
το κατω κάτω μερος του ποδιου του χοιρινού που ειναι τα νυχια......
καταλαβαίνεται το σοκ που έπαθε....
προσοχή λοιπον στις παραγγελειες σας!!!
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
Σκέφτομαι να επισκεφτώ τον Ιούνιο το Παρίσι. Μετά από σχετικό ψάξιμο 2 ξενοδοχεία είναι τα επικρατέστερα. Το Pavillion Saint Louis Bastille/Belle Epoque στη Βαστίλλη με 140 ευρώ το δίκλινο με πρωϊνό. Welcome to Pavillon Saint-Louis Bastille
Και το Ηοtel Caron de Beaumarchais στο Marais με 160 ευρώ χωρίς πρωϊνό. H?tel 3 ?toiles Paris Marais, Caron de Beaumarchais h?tel de charme Paris. Τα δωμάτια του πρώτου μου φαίνονται πιο καινούργια, ευρύχωρα και με πολύ ωραία μπάνια. Τα δωμάτια του δεύτερου φαίνονται μικρότερα, παλιότερα, πιο ατμοσφαιρικά όμως, αλλά δεν ξέρω τι παίζει με τα μπάνια. Το δεύτερο κερδίζει επίσης στην περιοχή.
Έχει επισκεφτεί κανείς κάποιο, έχει ακούσει κάτι ή έχει κάποια άποψη από την εμπειρία του σχετικά με το Παρίσι; Κάθε πληροφορία καλοδεχούμενη!
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σανγκρι-Λα
Έχει επισκεφτεί κανείς κάποιο, έχει ακούσει κάτι ή έχει κάποια άποψη από την εμπειρία του σχετικά με το Παρίσι; Κάθε πληροφορία καλοδεχούμενη!
Εμεις μειναμε στο L’esprit de Paris . Διπλα σε σταθμους μετρο και τραινων, ωραιο πρωινο και ευρυχωρο δωματιο. Βολικη τοποθεσια εχει και το " Hotel Beaubourg " en plein coeur de Paris διπλα στο Πομπιντου.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
Coccobill σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Έχω ψιλοκαταλήξει στα 2 ξενοδοχεία που προανέφερα, δεν ξέρω όμως ποιο κερδίζει στο crash test!
 

Sophia's

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Βοήθειαα...

εχω μεινει κ εγω στο ιδιο ξενοδοχειο που λεει ο/η Blondeamon
στο προτεινω!! μολις 10 λεπτα περπατημα απο τον Πυργο του αιφελ.

Γεια σου latinmania,

είμαι πολύ καινούριο μέλος και διάβασα το μήνυμα σου για το Παρίσι,
θα ήθελα τη γνώμη σου για τη διαμονή, μ'ενδιαφέρει κυρίως η ασφάλεια,
η καθαριότητα και η πρόσβαση σε μουσεία...
Θα εκτιμούσα πολύ κάθε βοήθεια!
 

tsepeto

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Καλημέρα σε όλους. Πρόκειται και εγώ να είμαι στο Παρίσι την Μεγάλη εβδομάδα για 5 βράδυα. Μετά απο πολύ ψάξιμο στο Booking (το οποίο θεωρώ αρκετά αξιόπιστο) διαπιστωσα οτι τα ξενοδοχεία στο Παρίσι είναι σχετικα ακριβά και σπάνια στην τιμή του περιλαμβάνουν πρωινό. Τελικά λοιπόν κατέληξα στο παρακάτω. Ήταν σε σχετικά καλή τιμή, περιελάμβανε πρωινό και είναι πολύ κοντά σε δύο στάσεις του μετρό. Εάν γνωρίζετε την περιοχή η αν κάποιος τυχόν ξέρει το ξενοδοχείο ασ μου πέι παρακαλώ την γνώμη του.
Booking.com: Hotel Beaumarchais, Paris, France - 86 Guest reviews. Book your hotel now!

H?tel Beaumarchais - *** - Paris
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom