Γαλλία Διαμονή στο Παρίσι

grtt

Member
Μηνύματα
123
Likes
263
Επόμενο Ταξίδι
Όπου μας βγάλει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Χαίρεται,
Καθώς τα αεροπορικά εισιτήρια έχουν ήδη κλειστεί για Παρίσι τον Αύγουστο, διερωτώμαι πού να μείνω. Είμαστε 3 φίλοι, έχω συνηθίσει στο εξωτερικό να μένω σε διαμερίσματα καθώς τα θεωρώ πιο άνετα από ό,τι τα ξενοδοχεία. Ωστόσο δεν έχω πρόβλημα να μείνω οπουδήποτε, αρκεί να είναι καλά και οικονομικά (το 2ο είναι επίσης σημαντικό).
Έχω φυσικά βρει αμέτρητα καταλύματα μέσω διαδικτύου, απλά αναρωτιέμαι αν έχει κανείς προσωπική εμπειρία.

Και μια δεύτερη ερώτηση για όσους έχουν πάει; Τι λέει η Μονμάρτη; Εγώ δε θα είχα πρόβλημα να μείνω εκεί, ένας φίλος μου λέει ότι είναι κακόφημη περιοχή...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Καλώς ήρθες. Η Μονμάρτρη είναι πολύ γραφική αλλά και εκπληκτικά τουριστική. Το οποίο σημαίνει ότι θα δώσεις τσάμπα έξτρα λεφτά, και δεύτερον θα είναι πήχτρα στους τουρίστες συνεχώς.

Εγώ συνήθως μένω στην περιοχή γύρω από το Marais.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αν ειστε τυποι που σας αρεσουν οι νυχτερινες βολτες κλπ, τοτε ισως ειναι καλυτερα να μεινετε στην αριστερη οχθη, ειτε Quartie Latin ειτε St Germain. Η περιοχη αυτη ειναι πιο ζωντανη το βραδι, με μπαρακια, bistrot και εστιατορια και ενω ειναι πολυ τουριστικη συχναζουν και Παριζιανοι- τουλαχιστον στο St Germain - αν και Αυγουστο που θα πατε εσεις δε θα βρειτε και παρα πολλους. Ειχα μεινει μια φορα στο ξενοδοχειο Lenox και ηταν μια χαρα αν και τα δωματια του ηταν μικρα, αλλα ποιος μενει μεσα στο δωματιο του ξενοδοχειου του στο Παρισι. Παραθετω το site του. http://www.lenoxsaintgermain.com/ Φιλος Γαλλος μου ειχε συστησει με τα θερμοτερα λογια το Hotel des Grandes Ecoles στο Quartie Latin. Δεν εχω μεινει αλλα απο τις φωτογραφιες του στο Internet μου φαινεται πολυ καλο. http://www.hotel-grandes-ecoles.com/. Εγω θα απεφευγα την περιοχη τη Opera (Garnier) επειδη το βραδι ειναι τελειως ερημικα. Ελπιζω να βοηθησα. Λογικα τον Αυγουστο θα βρεις συμπαθητικες τιμες γιατι ο πολυς πληθυσμος που απασχολει τα ξενοδοχεια ειναι στα μπανια του. Τουλαχιστον πριν πεντε χρονια ειχα βρει εξαιρετικες τιμες για μεσα στον Αυγουστο.
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Πήγα τα Χριστούγεννα Παρίσι με την κοπέλα μου και έμεινα σε ενα καταπληκτικό ξενοδοχείο στο κέντρο του Παρισιού.Μετρο δίπλα,φαγαδικα και μπαρ κοντά και άνετο,ζεστό και αρκετά φθηνό. Η τιμή ήτανε γύρω στα 45 ευρώ τη μέρα το δίκλινο και το ξενοδοχείο ήτανε απλ'α υπέροχο. Με πρωινό φυσικά που χόρταινες ικανοποιητικά για έλληνας. http://www.timhotel.com/hotels/us/eiffel.html Το συνιστώ ανεπιφύλακτα
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Re...eviews-Hotel_de_Suez-Paris_Ile_de_France.html
http://www.france-hotel-guide.com/h75005suez.htm
εμεινα εκει το καλοκαιρι.πολυ καλο,φθηνο,σταση λεωφορειου ακριβως εξω απο το ξενοδοχειο,2 λεπτα απο την λεωφορο st.germain,και 5 λεπτα απο τις οχθες του σηκουανα και την notre dame.στην ρεσεψιον μιλουν αγγλικα και σε βοηθουν σε οτι θες!!
εμεινα πολυ ευχαριστημενη στο συνιστω!!
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
Καλησπέρα:):)
η Μονμάρτη είναι ωραία αλλά εγώ δεν θα έμενα εκεί..είναι πολύ τουριστική και βρώμικη..
εγώ είχα πάει πριν ένα χρόνο και έμεινα στο marais..τη συνιστώ ανεπιφύλακτα αυτή την περιοχή..


Χαίρεται,
Καθώς τα αεροπορικά εισιτήρια έχουν ήδη κλειστεί για Παρίσι τον Αύγουστο, διερωτώμαι πού να μείνω. Είμαστε 3 φίλοι, έχω συνηθίσει στο εξωτερικό να μένω σε διαμερίσματα καθώς τα θεωρώ πιο άνετα από ό,τι τα ξενοδοχεία. Ωστόσο δεν έχω πρόβλημα να μείνω οπουδήποτε, αρκεί να είναι καλά και οικονομικά (το 2ο είναι επίσης σημαντικό).
Έχω φυσικά βρει αμέτρητα καταλύματα μέσω διαδικτύου, απλά αναρωτιέμαι αν έχει κανείς προσωπική εμπειρία.

Και μια δεύτερη ερώτηση για όσους έχουν πάει; Τι λέει η Μονμάρτη; Εγώ δε θα είχα πρόβλημα να μείνω εκεί, ένας φίλος μου λέει ότι είναι κακόφημη περιοχή...
 

diakou7

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σαιντ Μάρτεν
Paris-Hotel 2

Καλημέρα σε όλους.Ξέρω ότι έχει τεθεί το θέμα " σε πιο ξενοδοχείο να μείνω στο Παρίσι" αλλά
πάω εκεί 15 Ιουνίου για 5 ημέρες χωρίς γκρούπ τελικά.Με έχει πιάσει μια ανασφάλεια για το
τι θα συναντήσω.Θέλω κάτι κεντρικό,καθαρό,οικονομικό.Νομίζω ότι δεν ζητάω και πολλά!!!!!!
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Δοκίμασε να βρείς μεσω www.booking.com
Ειναι αξιόπιστο και ευχρηστο...
Κατι θα βρεις!
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
2 μήνες στην Κίνα
Έγινε συγχώνευση του θέματος "Paris-Hotel 2", με το ήδη υφιστάμενο "Παρίσι - Που να μείνω".

Παρακαλώ να αποφεύγουμε να ανοίγουμε διαφορετικά θέματα με το ίδιο περιεχόμενο.
 

nikoss

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Καλησπερα σε ολους! Σκεφτομαι να παω παρίσι με group και πρεπει να επιλεξω αναμεσα σε δυο ξενοδοχεια. το pullman rive gauche και το best western paris est. το πρωτο μου φαίνεται πιο ωραίο σαν ξενοδοχείο αλλα καπως μακρια απο το κέντρο (αν και έχει σταση μετρό κοντα - Balard). το δευτερο αποτι εχω δει στο ιντερνετ δε μου αρεσει σαν ξενοδοχειο, ειναι πολυ παλιο και τα δωματια οχι τοσο καλα. ειναι στην περιοχη Gare de lest μαλιστα νομιζω στο ιδιο κτιριο με το σταθμό. Αυτο ομως είανι πιο κοντα στα αξιοθέατα αποτι το pullman. Αν γνωρίζει κανεις κατι για αυτα τα ξενοδοχεία, έχει μείνει κλπ. ας πει τη γνώμη του. ευχαριστω.
 

marakixin

Member
Μηνύματα
148
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ονειρεμένο Ταξίδι
αγια-πετρουπολη
καλησπερα. μολις γυρισα απο Παρισι και μια κοπελα που γνωρισα εξω απο το Λουβρο εμενε στο pullman. μου ειπε οτι την ταλαιπωρουσε γιατι ηταν μακρια και επειδη εκεινη ηταν μονη και φοβοταν να παρει το μετρο αν εμενε αργα εξω επερνε ταξι που της ζητουσε 20 με 25 ευρω. οσο για το αλλο δεν το ξερω αλλα ο σταθμος που λες ειναι πιο κοντα στα μερη του κεντρου αρα θα σου ειναι πιο ευκολα τα ποδια.... μην ξεχνας οτι θα γυρνας μονο για ενα υπνο πισω... θελω να ξαναπαω.... κλαψ κλαψ.... ηρθα την Δευτερα και εχω καταθλιψη.... ειναι υπεροχη να περασεις ονειρο οπως εγω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom