Γαλλία Διαμονή στο Παρίσι

andriano29

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας τον Μάρτιο θα πάω Παρίσι με την κοπέλα μου και έχουμε κλείσει ξενοδοχείο κοντά στον πύργο του Άιφελ είναι καλή περιοχή; τα άλλα αξιοθέατα μουσείο Λούβρο, Παναγία των Παρισίων είναι κοντά; τα πας με τα πόδια αυτά; ευχαριστώ πολύ
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.987
Likes
12.044
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Το κοντα στον πυργο ειναι σχετικο αλλα σε γενικες γραμμες ειναι απο καλα εως πολυ καλα και ισως εξαιρετικα. Τα αλλα αμα θες τα πας και με τα ποδια
 
Μηνύματα
234
Likes
925
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Γεια σας τον Μάρτιο θα πάω Παρίσι με την κοπέλα μου και έχουμε κλείσει ξενοδοχείο κοντά στον πύργο του Άιφελ είναι καλή περιοχή; τα άλλα αξιοθέατα μουσείο Λούβρο, Παναγία των Παρισίων είναι κοντά; τα πας με τα πόδια αυτά; ευχαριστώ πολύ
Είναι καλή περιοχή αλλά για να πας απο Αιφελ στο Λουβρο και Παναγία των Παρισίων θες μετρό ή 40 με 50 λεπτα περπάτημα αλλά σίγουρα θα περπατήσεις αν θες να δεις το Παρίσι, αφου τα περισσότερα αξιοθέατα ξεκινάνε απο τον Αιφελ και καταλήγουν στην Παναγια ( και λίγο παραπέρα αν βάλουμε και την Μονμαρτι)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.987
Likes
12.044
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Είναι καλή περιοχή αλλά για να πας απο Αιφελ στο Λουβρο και Παναγία των Παρισίων θες μετρό ή 40 με 50 λεπτα περπάτημα αλλά σίγουρα θα περπατήσεις αν θες να δεις το Παρίσι, αφου τα περισσότερα αξιοθέατα ξεκινάνε απο τον Αιφελ και καταλήγουν στην Παναγια ( και λίγο παραπέρα αν βάλουμε και την Μονμαρτι)
Ωραια τα λες αλλα η Μονμαρτρη πως πηγε παραπερα απο την Παναγια;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Γεια σας τον Μάρτιο θα πάω Παρίσι με την κοπέλα μου και έχουμε κλείσει ξενοδοχείο κοντά στον πύργο του Άιφελ είναι καλή περιοχή; τα άλλα αξιοθέατα μουσείο Λούβρο, Παναγία των Παρισίων είναι κοντά; τα πας με τα πόδια αυτά; ευχαριστώ πολύ
Καλή περιοχή για να μένεις και ασφαλής, αλλά όχι και τόσο αν θες να έχεις πράγματα τριγύρω - τα περισσότερα άλλα αξιοθέατα είναι πάνω από χιλιόμετρο μακριά, και τα εστιατόρια εκεί κοντά μετρημένα.
 

mamamania

New Member
Μηνύματα
3
Likes
3
Καλησπέρα!
Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και έχω εντυπωσιαστεί πολύ με όλες αυτές τις χρήσιμες πληροφορίες που ανταλλάσσετε. Σχεδιάζουμε και εμείς να επισκεφτούμε το Παρίσι τον Απρίλιο και ήθελα να ρωτήσω εάν η περιοχή Neuilly-sur-Seine είναι καλή για διαμονή. Έχουμε ένα αγοράκι 4 ετών και είναι το πρώτο μας ταξίδι στο εξωτερικό μαζί του.. οπότε έχω λίγο άγχος για θέματα ασφάλειας και λειτουργικότητας.
Ευχαριστώ πολύ!
 
Μηνύματα
6
Likes
2
Γεια σας ! Θα ηθελα τα φωτα σας. Θα ταξιδεψω στο Παρισι 13 με 18 Ιουλιου μαλλον μονη μου και ψαχνω που να μεινω. Με εχουν φοβίσει γνωστη οτι εαν πας μονη θα σε κλεψουν και χιλια δυο.. 2 επιλογες που βρηκα για να μεινω ειναι Το Short Stay Apartment Museum View βρίσκεται στην αριστερή όχθη του Σηκουάνα, σε απόσταση 50μ. από το Jardin des Plant και το The ReMIX στη συνοικία La Villette,
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.987
Likes
12.044
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Γεια σας ! Θα ηθελα τα φωτα σας. Θα ταξιδεψω στο Παρισι 13 με 18 Ιουλιου μαλλον μονη μου και ψαχνω που να μεινω. Με εχουν φοβίσει γνωστη οτι εαν πας μονη θα σε κλεψουν και χιλια δυο.. 2 επιλογες που βρηκα για να μεινω ειναι Το Short Stay Apartment Museum View βρίσκεται στην αριστερή όχθη του Σηκουάνα, σε απόσταση 50μ. από το Jardin des Plant και το The ReMIX στη συνοικία La Villette,
Στο πρώτο να μείνεις. Το αν θα σε κλέψουν ή όχι είναι άλλο θέμα. Αλλά τι θαρρουν οι γνωστοί σου, πως στο Παρίσι δεν κυκλοφορούν γυναίκες μόνες τους; Να προσέχεις.
 
Μηνύματα
159
Likes
784
Συμφωνώ κι εγώ στο πρώτο. Και πραγματικά μην τους αφήσεις να σε τρομάξουν. Απλά να ακολουθείς κανόνες κοινής λογικής, να έχεις το νου σου στα πράγματα σου και ρε παιδί μου αν τύχει να γυρνάς αργά το βράδυ κάποια μέρα, παίρνεις ένα ταξί. Μια χαρά θα είσαι.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μείνε σε κάποιο από τα the People hostels σε γυναικείο κοιτώνα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.625
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom