Ουκρανία Παραλίες Ουκρανίας

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.138
Likes
20.415
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Απο Zatoca μέχρι Odessa υπάρχει ακτή που να μπορείς να κολυμπήσεις;
Εκτός απο Arkadia, και απο πισίνες, υπάρχει κάποιο καλό μέρος, έστω και έξω απο την Οδησσό, που να μπορώ να μπώ στη Μαύρη Θάλασσα;
 

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
σαν την ελλαδα με το απεραντο γαλαζιο δεν εχει αστο μεχρι μαμαια που πηγα ρουμανια μαυρη και αραχνη ηταν ονομα και πραγμα
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.138
Likes
20.415
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
σαν την ελλαδα με το απεραντο γαλαζιο δεν εχει αστο μεχρι μαμαια που πηγα ρουμανια μαυρη και αραχνη ηταν ονομα και πραγμα
Και που αλλού θα βρω ευκαιρία να κάνω μπάνιο σε μαύρη και άραχνη θάλασσα, χωρίς ίχνος ρακετών στη παραλία;;; :p

Πέρα απο τη πλάκα, υπάρχουν πολύ πιο ισχυρά κίνητρα, απο το να κάνεις μπάνιο στη Μαύρη Θάλασσα, για να πραγματοποιήσεις ένα ταξίδι κατα μήκος της! Αλλά αν βρεθεί κάποιος στη Μαύρη Θάλασσα μέσα στο κατακαλόκαιρο, είναι κρίμα να μην κολυμπήσει στα νερά μιας τόσο ιδιαίτερης θάλασσας! Είναι μια ξεχωριστή εμπειρία :)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Και που αλλού θα βρω ευκαιρία να κάνω μπάνιο σε μαύρη και άραχνη θάλασσα, χωρίς ίχνος ρακετών στη παραλία;;; :p
Μη νομίζεις, δε λείπουν οι κάγκουρες και από τη Μαύρη Θάλασσα! Για τη Σωζόπολη πχ μου έχουν πει ότι παίζει τρελό jet-ski πολύ κοντά στη στεριά, σε επίπεδο επικίνδυνο.

Κατά τα άλλα συμφωνώ και επαυξάνω, έχω κλείσει κι εγώ Μαύρη Θάλασσα φέτος το καλοκαίρι. :)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.138
Likes
20.415
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μη νομίζεις, δε λείπουν οι κάγκουρες και από τη Μαύρη Θάλασσα! Για τη Σωζόπολη πχ μου έχουν πει ότι παίζει τρελό jet-ski πολύ κοντά στη στεριά, σε επίπεδο επικίνδυνο.
o_Oo_Oo_O

έχω κλείσει κι εγώ Μαύρη Θάλασσα φέτος το καλοκαίρι. :)
:)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
σαν την ελλαδα με το απεραντο γαλαζιο δεν εχει αστο μεχρι μαμαια που πηγα ρουμανια μαυρη και αραχνη ηταν ονομα και πραγμα
Με την ίδια λογική, ας κάτσουμε όλη στην Ελλάδα, γιατί να πάμε έξω...
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Αξίζει για πολλά αλλά όχι να πας και για τη θάλασσα εκτός εάν λαχταράς να βαφτιστεις σε μολυβί νερά με αρρωστιάρικο πράσινο φύκι και πληθώρα βαρέων μετάλλων. Ακόμη και τα δήθεν βαρκάκια κρουαζιέρας που σε παν λίγο πιο μέσα να βουτήξεις είναι απογοητευτικά. Αυτό έχουν οι άνθρωποι αυτό προσπαθούν να απολαύσουν, αγαπάμε Ουκρανία αλλά ούτε η Κριμαία με τα πολλά δελφίνια δεν κάνει.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.138
Likes
20.415
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Αυτό έχουν οι άνθρωποι αυτό προσπαθούν να απολαύσουν,
Και εγώ μαζί με αυτούς αυτό θα προσπαθήσω να απολαύσω....
Άλλωστε πως θα μπορέσω να βιώσω, έστω και λίγο, την καθημερινότητα αυτών των ανθρώπων; Σίγουρα όχι στις πισίνες...
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
διαφωνώ απόλυτα στην προσέγγιση, ο επισκέπτης που ευημερεί αλλού, τίποτε δεν μπορεί να βιώσει από τη ζωή εκεί. Δεν ανοίγω κουβέντα, καλά να περάσεις.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.138
Likes
20.415
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
διαφωνώ απόλυτα στην προσέγγιση, ο επισκέπτης που ευημερεί αλλού, τίποτε δεν μπορεί να βιώσει από τη ζωή εκεί. Δεν ανοίγω κουβέντα, καλά να περάσεις.
Νομίζω οτι κατανοώ αυτό που θέλεις να μου πείς και δεν πρόκειται να σου φέρω αντίρρηση! Επίσης συμφωνώ οτι δεν είναι το κατάλληλο thead για να κάνουμε αυτή τη κουβέντα.
Θα αντικαταστήσω μόνο, σε αυτό που είπα, το ρήμα "βιώνω" με το ρήμα "παρατηρώ" :)
 

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
Μαμαϊα καλοκαιρι μια λωριδα γης με δεξια η θαλασσα αριστερα λιμνοθαλασσα ολο ξενοδοχεια πολυτελειας χλιδη λουξορη αυτοκινητα γυναικες σουπερ ντουπερ εναεριο τελεφερικ παραλια στρωμενη με τριμμενα κοχυλια απιστευτο θεαμα για ολα τα γουστα αλλα ΑΠΑΙΣΙΑ θαλασσα το συνιστω για ολα τα αλλα βραδυνα παρτυ και τα λοιπα στη ρουμανια ειναι στην κωσταντζα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom