Παραλιοσυμπεριφορες

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πως περνατε την ωρα σας στις παραλιες?
Η αφεντια μου:
1.Δεν ξαπλαρωνεται ποτε ταβλα να κανει ηλιοθεραπεια και να ξεροψηνεται
Ο,τι μαυρισει στη διαδρομη παραλια-ομπρελα ..ομπρελα -παραλια και παιζοντας ρακετες.
2.Παιζει ρακετες και αν δει κανενα τεκνο ριχνει το μπαλακι προς τα κει..ουπς συγνωμη ηταν τυχαιο.
3.Βαριεται να διαβαζει βιβλια-περιοδικα-σταυρολεξα μεσα στη ζεστη.
4.Κανει οφθαλμολουτρο βεβαιως βεβαιως.
5.Βαριεται πλεον να καθεται σε beach bar ...εχει φαει τα νιατα της κανοντας τετοια
6.Αν προκειται για κατσαβραχο -παραλια (οπως ειθισται στη Μανη) βαζει μασκες και αναπνευστηρες και βλεπει τα ψαρακια ή μαζευει πεταλιδες .
7.Εκνευριζεται οταν ακουει μαναδες να σκουζουν "Ελενιτσααααα οχι στα βαθια ..ελα να φας...ελα να βαλεις κρεμα ...ελα να φυγουμε κ.ο.κ." και δεν κανει ποτε το ιδιο.
8.Εννιοτε σε ερημικες κατσαβραχε παραλιες βγαζει ταπερακι και μασαμπουκωνει.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.420
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εγώ βάζω αντιηλιακό με 50ΔΠ από την κορφή ως τα νύχια να μη μαυρίσω και δε βλέπομαι στα γεράματα. Κουβαλάω ελάχιστα πράματα γιατί με ενοχλούν οι τεράστιες τσάντες και τα εκατομμύρια πράματα. Πάω κάπου να μην έχει πολύ κόσμο με το βιβλιαράκι μου και χαλαρώνω ή κάνω κανά χιλιόμετρο κολύμπι.
Αποφεύγω τις οικογένειες σε ακτίνα 100 μέτρων.
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Κουβαλάω ελάχιστα πράματα γιατί με ενοχλούν οι τεράστιες τσάντες και τα εκατομμύρια πράματα. Πάω κάπου να μην έχει πολύ κόσμο με το βιβλιαράκι μου και χαλαρώνω ή κάνω κανά χιλιόμετρο κολύμπι.
Αποφεύγω τις οικογένειες σε ακτίνα 100 μέτρων.
Αν δεν έχεις ιδιόκτητη παραλία,που βρίσκεις μέρος να συνδυάζονται ΟΛΑ αυτά;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.420
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αν δεν έχεις ιδιόκτητη παραλία,που βρίσκεις μέρος να συνδυάζονται ΟΛΑ αυτά;
Στο Φάρο, εκεί που έκανες top-less :bleh::bleh::bleh:
Χωρίς πλάκα, όλα αυτά τα κάνω στο Πολύχρονο στην Χαλκιδική, εκτός από Κυριακή.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Kλεό το πήρες ζεστά το γκρουπάκι! Μπράβο! Λοιπόν.

Καταρχάς κουβαλώ το τσαντιράκι μου.

afarm7.static.flickr.com_6180_6141813902_e3cbd11424_b.jpg


Κάνω ηλιοθεραπεία διαβάζοντας καλή επιλογή βιβλίου. Αν δεν μου βγει καλό, δεν πειράζει έχω κι άλλο. Φοράω πάντα καπέλο και γυαλιά ηλίου.
Πίνω καφεδάκι., διατηρώντας το πάντα δροσερό στο ψυγειάκι. Και πολύ νερό, μην πάθω και αφυδάτωση!
Χαίρομαι το μπάνιο μου σε καθαρή παραλία.
Αν είναι αμμουδερή κι έχω χώρο παίζω ρακετούλα και ξεμουδιάζω!
Τσιμπάω σνακ υγειινά. Όλη μέρα ήλιος, να φάω και κάτι.
Αν τελειώσει ο καφές πίνω ποτάκι. Βότκα πορτοκάλι συνήθως. Δροσερό δροσερό και με πολλά παγάκια.
Ενίοτε αν και σπάνια (έτσι για να το κουβαλάμε μιας και δεν κουβαλάμε και πολλά) παίζω (& συνήθως κερδίζω :D) τάβλι.
Καμιά φορά, αν έχω όρεξη πάω και παίζω με παιδάκια. Οι γονείς τους βαριούνται κι είναι μια ευχάριστη έκπληξη και για αυτούς, αλλά κυρίως για αυτά.

ΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΤΑΣΑΚΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΜΕΣΑ ΤΑ ΑΠΟΤΣΙΓΑΡΑ. ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΛΑΛΑΚΙΑ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΙΕΙ Η ΠΑΡΑΛΙΑ. ΚΑΙ ΜΑΖΕΥΩ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΩ. ΠΑΝΤΑ.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Παιδακια ανεβαστε και αλλα θεματακια στο γκρουπ ..οσοι θελετε.

Μαριω γελασα πολυ που ποσταρες και φωτο με τα υπαρχοντα σου !!
Αν η παραλια εχει λιγο περπατημα ή ειναι κακοτραχαλη ..κουβαλας παλι ολη αυτη την προικα?

Χιλια μπραβο για το τασακι με τα αποτσιγαρα!!!!
Εχει τυχει σε ξαδελφη μου να πατησει τσιγαρο μισοσβησμενο στην αμμο ...χωρια που γινεται η παραλια αισχος απο τις γοπες .Δεν μπορεις να βαλεις ουτε την ψαθα σου.

Για να μην μιλησω για το απολυτο σιχαμα σε παραλια της Αττικης ..ειδα αλλοδαπους (δεν θελω να παρεξηγηθω ..δεν το λεω ρατσιστικα αλλα ηταν Πακιστανοι οι ανθρωποι ..τι να πω αλλοδαποι ηταν) ,οι οποιοι εφτυναν μεσα στη θαλασσα !Βγηκα επιτοπου !
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Ωραιο θεματακι!

1. Κάθομαι παντα σε καρεκλα κάτω απο ομπρελα, δεν μου αρεσει να απλωνω ψαθες-πετσετες στην αμμο.
2. Ποτε ηλιοθεραπεια επισης, δεν με ενδιαφερει να μαυρισω.
3. Επισης κουβαλαω ταπερακι με σνακ ή φρουτακια για τα παιδια και δυο τρια μπουκαλια νερο και παντα καφεδακι για μενα!
4. Συνηθως μαζευομαστε μεγαλη παρεα με πολλά παιδια οποτε ασχολουνται το ενα με το άλλο, δεν μας ενοχλουν καθολου, παρολ' αυτα το ενα ματι και το ενα αυτι ειναι στην παρεα και το αλλο στην μικρη γιατι ειναι ζιζάνιο!
5. Μουλιάζω μεσα στο νερο, και λατρευω τα κυμματα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.333
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom