Κάρπαθος Πασχα στην Καρπαθο με μικρο παιδι

mariarhodes

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
καλημερα σας. Την Μ. Παρασκευη ταξιδευουμε αεροπορικως απο Ροδο για Καρπαθο μαζι με την 4 χρονη κορη μας. Επιστρεφουμε Δευτερη μερα του Πασχα το βραδυ. Διαβασα τα τοπικ για Καρπαθο αλλα θα ηθελα καποιες ακομη πληροφοριες γι αυτο οποιος γνωριζει και εχει την ευγενη καλοσυνη ας μου προτεινει κανενα καλο παραδοσιακο καφενε για καφε και μεζεδες, γλυκακι? και καμια ταβερνουλα .
σας ευχαριστω πολυ και Καλο Πασχα!:clap:
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Ο Αντώνης μένει Κάρπαθο οπότε μπορεί να σου δώσει όποια πληροφορία θες,τι καλύτερο από έναν ντόπιο!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
καλημερα σας. Την Μ. Παρασκευη ταξιδευουμε αεροπορικως απο Ροδο για Καρπαθο μαζι με την 4 χρονη κορη μας. Επιστρεφουμε Δευτερη μερα του Πασχα το βραδυ. Διαβασα τα τοπικ για Καρπαθο αλλα θα ηθελα καποιες ακομη πληροφοριες γι αυτο οποιος γνωριζει και εχει την ευγενη καλοσυνη ας μου προτεινει κανενα καλο παραδοσιακο καφενε για καφε και μεζεδες, γλυκακι? και καμια ταβερνουλα .
σας ευχαριστω πολυ και Καλο Πασχα!:clap:
Δεν έχω κάτι συγκεκριμένο να σου προτείνω, πχ απο καφενέδες. Στην πρωτεύουσα δε θα βρείς σχεδόν τίποτα απο παραδοσιακό, ενώ στα χωριά είναι όλα ''τα καφενεία του χωριού''.
Στο χωριό Μενετές, στην ''πλατεία'' θα δείς το γωνιακό καφενείο με μπλέ παράθυρα και μέσα βαμμένο γαλάζιο που έχει και υπέροχο φαγητό!!!
Όλυμπο θα πάτε; Επίσης εκεί θα βρείς 2-3 ''καφενεία του χωριού'', αλλά μην περιμένεις γλυκάκι... για αυτά πάλι πρέπει να πάς σε πιο ''μοντέρνες'' καταστάσεις, ας πούμε ώς το Διαφάνι (8 χλμ απο Όλυμπο-ίδια κοινότητα) που έχει παραθαλλάσια καφενεία-καφετέριες και έχουν διάφορα, απο fredo μέχρι φαγητό και γλυκό.
Στην πρωτεύουσα (εδώ τα λέμε Πηγάδια) θα βρείς ''κανονικά'' εστιατόρια-ταβέρνες και καφετέρειες, Αν θές μπορώ να σου προτείνω και με ονόματα. Τώρα Κυριακή του Πάσχα, φαντάζομαι επειδή είναι Μάιος και έχει ήδη τουρισμό, θα είναι σχεδόν όλα ανοιχτά.
Που θα πάτε το βράδυ Σαββάτου για Ανάσταση;
Ρώτησέ με ότι άλλο θες, δεν ξέρω αν σε διευκόλυνα καθόλου.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Αντωνάκι υπάρχει αεροπλάνο Ηρα-Κάρπαθος ή πρέπει να γίνει μέσω Ρόδου;
και κάθε πότε;;
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αντωνάκι υπάρχει αεροπλάνο Ηρα-Κάρπαθος ή πρέπει να γίνει μέσω Ρόδου;
και κάθε πότε;;
Προλαβαίνεις από Σητεία :) (μόνο από Σητεία έχει αεροπλάνο)

Από Ηράκλειο μόνο πλοίο και δεν ξέρω ακριβώς κάθε πότε... Θες να κοιτάξω; Το πλοίο περνάει και από Άγιο.
Μπορείς να κοιτάξεις στο www.anek.gr
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Προλαβαίνεις από Σητεία :) (μόνο από Σητεία έχει αεροπλάνο)

Από Ηράκλειο μόνο πλοίο και δεν ξέρω ακριβώς κάθε πότε... Θες να κοιτάξω; Το πλοίο περνάει και από Άγιο.Μπορείς να κοιτάξεις στο www.anek.gr
Με το πλοίο τα ξέρω, με τις ΑΝΕΚ ήρθα πριν κάμποσα χρόνια.
ένας φίλος μου θέλει με αεροπλάνο. οκ εφχ για τη Σητεία. πες μου ποια εταιρεία είναι να δω τα δρομολόγια
 

mariarhodes

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Αντωνη σ ευχαριστω πολυ. Θα παμε στην Ολυμπο σιγουρα . Για το Μ.Σαββατο δεν κανονησαμε κατι, τι προτεινεις? Αν θελεις προτεινε μας κ καμια ταβερνουλα. ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.358
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom