Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Παιδιά επανήλθα. Αν είμαστε σε επαφή με το ξενοδοχείο και μας πει να βάλουμε μία προκαταβολή(εμείς κλεινουμε 3 δωμάτια άρα της τάξεως των 150€ πχ για κάθε δωμάτιο) τη βάζουμε μέσα από τη σελίδα του ξενοδοχείου; Κανονικά; Αν μας πουν να μας δώσουν αριθμούς λογαριασμού και τέτοια δε
Γίνεται ε;
Και πως θα ξερεις οτι ο αριθμος λογαριασμου ειναι του ξενοδοχειου κι οχι του γαλλου μπατζανακη του ρεσεψιονιστ; Και πως θα τον βρεις μετα;
 

james9t

Member
Μηνύματα
27
Likes
10
Παιδιά επανήλθα. Αν είμαστε σε επαφή με το ξενοδοχείο και μας πει να βάλουμε μία προκαταβολή(εμείς κλεινουμε 3 δωμάτια άρα της τάξεως των 150€ πχ για κάθε δωμάτιο) τη βάζουμε μέσα από τη σελίδα του ξενοδοχείου; Κανονικά; Αν μας πουν να μας δώσουν αριθμούς λογαριασμού και τέτοια δε
Γίνεται ε;
Εγώ δεν θα το ρίσκαρα. Αν φτάσεις στο ξενοδοχείο και για κάποιο λόγο δεν βρίσκουν την κράτηση δεν έχεις κανένα αποδεικτικό ότι έχει κλείσει δωμάτιο, παρά μόνο ότι έστειλες λεφτά σε κάποιον. Αντε να βγάλεις άκρη μετά.
 

kouv93

Member
Μηνύματα
12
Likes
4
Γειά σας, θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας για το ibis Paris Alésia Montparnasse 14ème αν γνωριζετε που σκέφτομαι να κλείσω?
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.408
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Κάνω μια σκέψη προς το τέλος του 2024 να επισκεφθώ μετά από πολλά χρόνια το Παρίσι. Εννοείται ότι έχει "πέσει ήδη κλάμα" με την αναζήτηση ξενοδοχείων, αλλά anyway βρήκα κάτι σχετικά value for money στο 10ο διαμέρισμα. Επειδή έχω χρόνια να βρεθώ κ δεν θυμάμαι επακριβώς τον κύκλο με τα arrondissements, είναι καλό διαμέρισμα για διαμονή? Βρίσκω εναλλακτικά κάτι εξίσου vfm και στο 13ο διαμέρισμα. Μεταξύ των 2 ποιό θα επιλέγατε?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κάνω μια σκέψη προς το τέλος του 2024 να επισκεφθώ μετά από πολλά χρόνια το Παρίσι. Εννοείται ότι έχει "πέσει ήδη κλάμα" με την αναζήτηση ξενοδοχείων, αλλά anyway βρήκα κάτι σχετικά value for money στο 10ο διαμέρισμα. Επειδή έχω χρόνια να βρεθώ κ δεν θυμάμαι επακριβώς τον κύκλο με τα arrondissements, είναι καλό διαμέρισμα για διαμονή? Βρίσκω εναλλακτικά κάτι εξίσου vfm και στο 13ο διαμέρισμα. Μεταξύ των 2 ποιό θα επιλέγατε?
13 ασυζητητί....
 

nick07

Member
Μηνύματα
295
Likes
563
Αναμεσα στο 8ο διαμερισμα κοντα στο Saint Augustin και 9ο κοντα στο Grands Boulevards ποιο βρισκετε καλυτερο για συνδεση με ΜΜΜ και διαθεσιμοτητα σε καφες-εστιατορια κλπ
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
3.738
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Αναμεσα στο 8ο διαμερισμα κοντα στο Saint Augustin και 9ο κοντα στο Grands Boulevards ποιο βρισκετε καλυτερο για συνδεση με ΜΜΜ και διαθεσιμοτητα σε καφες-εστιατορια κλπ
Τα καφέ και εστιατόρια είναι διάσπαρτα στο Παρίσι και δεν είναι κριτήριο για τη διαμονή σας. Το μόνο κριτήριο που θα έθετα στον εαυτό μου είναι πόσο μακριά είναι το ξενοδοχείο μου από στάση του μετρό ή του λεωφορείου. Μετά θα έβαζα στο google maps το ξενοδοχείο μου και θα τσέκαρα τις αποστάσεις προς τα διάφορα αξιοθέατα με ΜΜΜ για να δω τι παίζει από χρόνο.
Έχει τόσο καλές ανταποκρίσεις μεταξύ των γραμμών που πας παντού από τη μία άκρη στην άλλη σε λιγότερο από 30 λεπτά εκτός από την Μονμάρτη που μπορείς να κάνεις συνδυασμό και με λεωφορείο για να μην ταλαιπωρηθείς.
 
Last edited:

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Διαμέρισμα με 340 τρία βράδια τρία άτομα στο Villejuif γραμμή μετρό 7 για τις 7 Ιουλίου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.733
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom