Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλησπέρα σε όλους. Αν μπορεί κάποιος θα ήθελα την γνώμη του για την περιοχή που βρίσκεται το https://www.meininger-hotels.com/en...erral&utm_campaign=PAR-PV&utm_content=website
Για 5-10 Αυγούστου για 4 άτομα μου δείχνει 440€ με πρωινό κ σε συνδυασμό με τα αεροπορικά πιστεύω ότι το αντέχω
Ευχαριστώ πολύ
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Καλησπέρα σε όλους. Αν μπορεί κάποιος θα ήθελα την γνώμη του για την περιοχή που βρίσκεται το https://www.meininger-hotels.com/en...erral&utm_campaign=PAR-PV&utm_content=website
Για 5-10 Αυγούστου για 4 άτομα μου δείχνει 440€ με πρωινό κ σε συνδυασμό με τα αεροπορικά πιστεύω ότι το αντέχω
Ευχαριστώ πολύ
Ειναι αρκετα κοντα στη γραμμη 1 του μετρο οπου περναει απο Chatelet, Hotel de Ville(για Παναγια των Παρισιων και στην πολυ ωραια latin quarter), Μουσειο του Λουβρου και Ηλυσια πεδια. Αλλα σαν περιοχη ειναι αρκετα προς τα εξω. Εγω θα κοιταγα προς Le Marais.

Επισης εισαι σιγουρος οτι εν μεσω κορωνοϊου θες να κλεισεις για Αυγουστο;
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ειναι αρκετα κοντα στη γραμμη 1 του μετρο οπου περναει απο Chatelet, Hotel de Ville(για Παναγια των Παρισιων και στην πολυ ωραια latin quarter), Μουσειο του Λουβρου και Ηλυσια πεδια. Αλλα σαν περιοχη ειναι αρκετα προς τα εξω. Εγω θα κοιταγα προς Le Marais.

Επισης εισαι σιγουρος οτι εν μεσω κορωνοϊου θες να κλεισεις για Αυγουστο;
Ευχαριστω για την απάντηση.
Θα κοιταξω κ προς Le Marais. Δυσκολεύομαι να βρω 4κλινα, ίσως στην τιμή που θέλω.
Όσο για τον κορωνοϊο, η λογική μου λέει να μην κλείσω αλλά έχω κ μια φαγούρα στο δεξί χέρι που κρατάει το ποντίκι.:). Από την άλλη, χωρις να θελω να μειώσω την σοβαρότητα της κατάστασης,νομίζω οτι πλέον οι ζωές μας άλλαξαν..... Σκεφτείτε, σύμφωνα με αυτά που διαβάζουμε ότι το Σεπτέμβρη-Οκτώβρη ίσως να έχουμε κ δεύτερο κύμα. Ίσως να μείνουμε μέσα άλλους δυο μήνες. Ίσως....
Πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω.
Καλές γιορτές σε όλους, Με ΥΓΕΙΑ!!!!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Ευχαριστω για την απάντηση.
Θα κοιταξω κ προς Le Marais. Δυσκολεύομαι να βρω 4κλινα, ίσως στην τιμή που θέλω.
Όσο για τον κορωνοϊο, η λογική μου λέει να μην κλείσω αλλά έχω κ μια φαγούρα στο δεξί χέρι που κρατάει το ποντίκι.:). Από την άλλη, χωρις να θελω να μειώσω την σοβαρότητα της κατάστασης,νομίζω οτι πλέον οι ζωές μας άλλαξαν..... Σκεφτείτε, σύμφωνα με αυτά που διαβάζουμε ότι το Σεπτέμβρη-Οκτώβρη ίσως να έχουμε κ δεύτερο κύμα. Ίσως να μείνουμε μέσα άλλους δυο μήνες. Ίσως....
Πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω.
Καλές γιορτές σε όλους, Με ΥΓΕΙΑ!!!!
Καλησπερα!! Επειδη εχω κλεισει και εγω για Σεπτεμβριο ομως.. σε βλεπω πολυ αισιοδοξο! Υπαρχει και το κακο σεναριο ,να πας Παρισι αλλα να μην μπορεις να μπεις σε λουβρο κλπ..
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλημέρα σε όλους.
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ξενοδοχείο που να έχει μείνει σε 4κλινο (γονεις κ 2 παιδιά 11,10 ετων) ?
Ευχαριστώ πολύ
Καλές γιορτές σε όλους με Υγεία
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλημέρα σε όλους.
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ξενοδοχείο που να έχει μείνει σε 4κλινο (γονεις κ 2 παιδιά 11,10 ετων) ?
Ευχαριστώ πολύ
Καλές γιορτές σε όλους με Υγεία
Δύσκολα να βρεις κάποιον να έχει μείνει σε τετρακλινο, κυρίως γιατί δεν υπάρχουν πολλά ξενοδοχεία με τόσο μεγάλα δωμάτια στο κεντρικό Παρίσι. Κοιτάξτε για αλυσίδες τύπου Novotel, Ibis η Holiday Inn. Μπορεί να μην έχουν ιδιαίτερο χαρακτήρα αλλά έχουν δωμάτια με ένα διπλό κρεβάτι κι ένα διπλό καναπε-κρεβατι που θα είναι οκ για δύο παιδιά. Επίσης, έχουν ξενοδοχεία και σε κεντρικες τοποθεσίες που μπορεί να σας βολεψουν.

Την τελευταία φορά που πήγα Παρίσι έμεινα στο Hôtel L'Échiquier Opéra, το οποίο έχει δωμάτια με 2 μπανια, κρεβάτι και ξεχωριστό χώρο με καναπέ κρεβάτι, αλλά δε ξέρω αν είναι μέσα στο budget σας.
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Δύσκολα να βρεις κάποιον να έχει μείνει σε τετρακλινο, κυρίως γιατί δεν υπάρχουν πολλά ξενοδοχεία με τόσο μεγάλα δωμάτια στο κεντρικό Παρίσι. Κοιτάξτε για αλυσίδες τύπου Novotel, Ibis η Holiday Inn. Μπορεί να μην έχουν ιδιαίτερο χαρακτήρα αλλά έχουν δωμάτια με ένα διπλό κρεβάτι κι ένα διπλό καναπε-κρεβατι που θα είναι οκ για δύο παιδιά. Επίσης, έχουν ξενοδοχεία και σε κεντρικες τοποθεσίες που μπορεί να σας βολεψουν.

Την τελευταία φορά που πήγα Παρίσι έμεινα στο Hôtel L'Échiquier Opéra, το οποίο έχει δωμάτια με 2 μπανια, κρεβάτι και ξεχωριστό χώρο με καναπέ κρεβάτι, αλλά δε ξέρω αν είναι μέσα στο budget σας.
Ευχαριστώ πολύ. Θα τα κοιταξω ξανά
 

kwstas86

Member
Μηνύματα
104
Likes
109
Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να μου πειτε αν το παρακάτω ξενοδοχείο είναι σε καλή τοποθεσία?

https://www.booking.com/hotel/fr/ci...;sid=19e2abf0050452d922d7f7aa0b2b3f31;swres=1
Λέγοντας καλή τοποθεσία την ουσία μας ενδιαφέρει να είναι ασφαλής, να είναι ωραία να την περπατάς και να έχει μια σχετικα εύκολη πρόσβαση στα αξιοθέατα.

Την προηγούμενη φορά που είχαμε πάει Παρίσι είχαμε μείνει πιο μακριά στο hotel mattle, αλλά ήταν κοντά σε μετρό, και η περιοχή ήταν ωραία.

Ξέρουμε ότι αναγκαστικά θα πάρουμε μέτρο, απλά θα θέλαμε να μπορούμε να βγούμε και μία βόλτα γύρω από το ξενοδοχείο ή να πάμε από και προς το μέτρο με μια σχετική ασφάλεια.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
μια χαρα ειναι η περιοχη και αν περπατατε,ορισμενα αξιοθεατα ειναι αρκετα κοντα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να μου πειτε αν το παρακάτω ξενοδοχείο είναι σε καλή τοποθεσία?

https://www.booking.com/hotel/fr/ci...;sid=19e2abf0050452d922d7f7aa0b2b3f31;swres=1
Λέγοντας καλή τοποθεσία την ουσία μας ενδιαφέρει να είναι ασφαλής, να είναι ωραία να την περπατάς και να έχει μια σχετικα εύκολη πρόσβαση στα αξιοθέατα.

Την προηγούμενη φορά που είχαμε πάει Παρίσι είχαμε μείνει πιο μακριά στο hotel mattle, αλλά ήταν κοντά σε μετρό, και η περιοχή ήταν ωραία.

Ξέρουμε ότι αναγκαστικά θα πάρουμε μέτρο, απλά θα θέλαμε να μπορούμε να βγούμε και μία βόλτα γύρω από το ξενοδοχείο ή να πάμε από και προς το μέτρο με μια σχετική ασφάλεια.
Απο τις πιο ιδανικες περιοχες για ταξιδι μερικων ημερων στο Παρισι.
 

kwstas86

Member
Μηνύματα
104
Likes
109
Το έκλεισα για για 2 διανυκτερεύσεις για τον Ιανουάριο, με δωρεάν ακύρωση λόγω των συνθηκών για να είμαστε και σίγουροι....

Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2!
 

kostavros

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Καλησπέρα σας θέλω να κλεισω τελος του χρονου για Παρίσι για 4 μερες και ψαχνω κατι σε καλη περιοχή και με καλες κριτικές γυρω στα 150 ευρω την βραδιά. Πρωτη φορα παω και χαθηκα στα απειρα ξενοδοχεία. Διαβασα εδω οτι διαμέρισμα 4 και 5 ίσως θα ειναι ιδανικά. Αλλα το πιο φτηνο που βρηκα με καλες κριτικες 4 αστεριών ήταν αυτο
https://www.booking.com/searchresults.el.html?city=-1456928 που φτανει στα 200 ευρω τη βραδια
Να σημειώσω οτι ειμαστε ζευγάρι και γενικα κινουμαστε με πόδια.
Ευχαριστώ πολυ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom