Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Επαναφέρω και σήμερα το ερώτ

Το επαναφέρω, μήπως το δει κάποιος που γνωρίζει καθώς πρέπει να το αποφασίσω άμεσα.
Ευχαριστώ και πάλι
Δεν έχουν μεγάλες διαφορές οι τοποθεσίες τους.Μικρό προβάδισμα για το πρώτο.
 

jb1989

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Καλημέρα σας. Πρόκειται να επισκεφθούμε το Παρίσι με την κοπέλα μου στις 2-6 Φεβρουαρίου και είμαστε σε αναζήτηση ξενοδοχείου. Πληροφοριακά εγώ είμαι 32 και η κοπέλα μου 28. Έχουμε καταλήξει σε 3 μάλλον ξενοδοχεία και θα θέλαμε τα φώτα σας.
1) Hotel George Astotel ★★★ Hotel George - Astotel, Παρίσι, Γαλλία
2) Hotel Gerando ★★★ Hôtel Gérando, Παρίσι, Γαλλία
3) Ibis Paris Bastille Opera ★★★ ibis Paris Bastille Opera, Παρίσι, Γαλλία
Ψάχνουμε κάτι σχετικά οικονομικό, σε ασφαλή, όμορφη και αν γίνεται νεανική περιοχή και σίγουρα να βολεύουν οι συγκοινωνίες μιας και δεν θα μείνουμε πολλές μέρες και θα θέλαμε να δούμε ό,τι προλαβαίνουμε. Σας ευχαριστώ!
Για τα δικά μου καμία πρόταση;
 

Marios_K

Member
Μηνύματα
68
Likes
185
Καλησπέρα στην ομάδα. Είμαι νέος στο φόρουμ και πριν μερικές μερικές μέρες επέστρεψα με τη σύντροφο μου από 20ημερο ταξίδι στη Πολωνία. Έχουμε ξεκινήσει να οργανωνουμε ήδη το επόμενο μας ταξίδι και κλείνουμε μάλλον για Παρίσι. Προτάσεις για περιοχή για διαμονή ώστε να είναι εύκολη η πρόσβαση σε μετρό, αξιοθέατα κλπ θα ήθελα παρακαλώ. Το budget στο 100αρι τη βραδιά χωρίς πρωινό. Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη. Καλώς σα βρήκα, καλά ταξιδια και καλές γιορτές σε όλους.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Το budget στο 100αρι τη βραδιά χωρίς πρωινό. Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη. Καλώς σα βρήκα, καλά ταξιδια και καλές γιορτές σε όλους.
Καλώς ήρθες καταρχάς.
Στα χρήματα αυτά θα βρεις νομίζω αρκετές επιλογές, μάλιστα πολλές θα προσφέρουν και πρωινό.
Κοίτα κεντρικά, όσο το δυνατόν πιο κοντά στο ποτάμι, ιδανικά 5ο-6ο διαμέρισμα κατά τη γνώμη μου.
 

ARGYRO S.

Member
Μηνύματα
124
Likes
16
Καλημερα και Χρονια Πολλά!
Θα ηθελα μα ρωτησω επειδη θελουμε να παμε Απριλιο Παρισι
Μπορειτε να με βοηθησετε για το ibis budget paris clichy marie ειδα οτι ειναι οικονομικο και κοντα σε μετρο,θελουμε απο 28/04-01/05 κι ειμαστε 4 ατομα και μετα ειδα και κοντα στην place d' italie λιγο πιο ακριβα ομως (100-150€ πανω)...
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
H place d Italie είναι πιο κεντρικά και μια χαρά περιοχή για διαμονή.
 

jb1989

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Φίλοι συμφορουμιτες πετάω με την κοπέλα μου 2/3 για Παρίσι. Ειμαστε ανάμεσα σε αυτά τα δύο ξενοδοχεία με το πρώτο σε αρκετά καλύτερη τιμή της τάξεως των 150€ διαφοράς για 5 ημέρες. Αξιζει να προτιμήσω το δεύτερο;
★★ Hotel De La Cite Rougemont, Παρίσι, Γαλλία
★★★ ibis Paris Bastille Opera, Παρίσι, Γαλλία
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
Φίλοι συμφορουμιτες πετάω με την κοπέλα μου 2/3 για Παρίσι. Ειμαστε ανάμεσα σε αυτά τα δύο ξενοδοχεία με το πρώτο σε αρκετά καλύτερη τιμή της τάξεως των 150€ διαφοράς για 5 ημέρες. Αξιζει να προτιμήσω το δεύτερο;
★★ Hotel De La Cite Rougemont, Παρίσι, Γαλλία
★★★ ibis Paris Bastille Opera, Παρίσι, Γαλλία
Δεν έχω μείνει σε αυτό (το πρώτο) ξενοδοχείο αλλά έχω μείνει σε πολύ κοντινό, σχετικά πρόσφατα. Σαν περιοχή είναι μία χαρά. Αν προσέξεις επίσης στο booking τις αποστάσεις από βασικά αξιοθέατα είναι πιο κοντά από το δεύτερο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom