Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Hotel Victoria 2bis Cité Bergère, 75009 Paris, Γαλλία
Μείναμε σε γειτονικό ξενοδοχείο τον Οκτώβριο. Μια χαρά είναι η περιοχή. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι αν συνοδεύεις κάποια κυρία, η galeries Lafayette απέχει λιγότερο από 15 λεπτά με τα πόδια. :):haha::cool:
 

xenita

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Καλησπέρα σε όλους, θα επισκεφτώ το Παρίσι στις 25/8-31/8. Είναι η πρώτη φορά, διάβασα αρκετά στο φόρουμ όμως έχω μπλοκάρει με το θέμα της διαμονής. Είμαι μεταξύ των:
Hotel Saint Pierre Paris
Ibis Paris Bercy Village και
Ibis Paris Tour Eiffel Cambronne
Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ πολύ.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ πολύ.
Πολύ κεντρικά όλα, προσωπικά θα διάλεγα το πρώτο, τρομερά βολικο σημείο και βοηθάει στη μετακίνηση με τα πόδια.
 

foteini81

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0

V.Viki

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Καλησπέρα σας. Θέλω τον χειμώνα να επισκεφτώ το Παρίσι. Δεν ξερω πια περιοχή/διαμέρισμα ειναι καλύτερο για να μείνεις. Θα ήθελα να είναι σίγουρα ασφαλές και να είναι ωραία περιοχή (δηλαδή να μην θυμίζει Ομόνοια).

Ευχαριστώ.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σας. Θέλω τον χειμώνα να επισκεφτώ το Παρίσι. Δεν ξερω πια περιοχή/διαμέρισμα ειναι καλύτερο για να μείνεις. Θα ήθελα να είναι σίγουρα ασφαλές και να είναι ωραία περιοχή (δηλαδή να μην θυμίζει Ομόνοια).

Ευχαριστώ.
Αρχικά καλώς ήρθες.
Ακολούθησε το γενικό κανόνα κατά τη γνώμη μου, όσο πιο κεντρικά τόσο το καλύτερο.
Θα σου έλεγα συγκεκριμένα (και για θέμα προσβασιμότητας σε όλα) ν' αρχίσεις να ψάχνεις στο 5ο, 6ο & 7ο διαμέρισμα αρχικά.
 

yorgis

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σας. Ξέρω ότι θα γίνω και εγώ κουραστικός με την ερώτηση μου που να μείνουμε στο Παρίσι αλλά πραγματικά θα ήθελα μια γνώμη. Είναι να ταξιδέψουμε δυο τετραμελής οικογένειες με παιδιά 12 με 10 ετών τον Φεβρουάριο . Κοιτάζω πολύ έντονα την περιοχή La Defence και να είναι κοντά σε μέτρο. Θεωρείτε να συνεχίσω σε αυτήν την περιοχή ή υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom