Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

Bellem

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Εγω εκλεισα τρεις βραδιες στο Ibis Styles Romainville, για 1 Νοεμβριου.
Θα παω με τρενο απο Γερμανια στο Παρισι, και το μετρο κανει 15 λεπτα απο τον ανατολικο σταθμο της πολης για το ξενοδοχειο.
ibis Styles Paris Romainville

Για τα ibis, καλυτερα κλειστο απο το site τους μιας και σου δινει 5% με την δωρεαν εγγραφη μελους.
Εμενα με πρωινο μου βγαινει στα 85€, και ειναι καινουριο ξενοδοχειο αποτι διαβαζω.
ειναι λιγο μακρια απ το κεντρο ειναι η αληθεια
 

Bellem

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
τελικά έκλεισα σε αυτο Chouette Hôtel, 237 Rue de la Convention, 75015 Paris, France
υπάρχει κατι που πρεπει να προσέξω ; να το κρατησω ή να δω κατι αλλο;
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.009
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
τελικά έκλεισα σε αυτο Chouette Hôtel, 237 Rue de la Convention, 75015 Paris, France
υπάρχει κατι που πρεπει να προσέξω ; να το κρατησω ή να δω κατι αλλο;
Κάτσε στ' αυγά σου εσύ. Δε βλέπεις εδώ τι γίνεται; Αν έχεις βρει καλή τιμή μια χαρά είσαι. Λίγο μακρυά αλλά είναι καλή η γραμμή του μετρό σου. Θα εξυπηρετηθείς.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
τελικά έκλεισα σε αυτο Chouette Hôtel, 237 Rue de la Convention, 75015 Paris, France
υπάρχει κατι που πρεπει να προσέξω ; να το κρατησω ή να δω κατι αλλο;
Σε καλή γειτονιά είσαι, αν και λίγο προβληματική ως προς το μετρό/λεωφορείο.
Εκεί δίπλα σου είναι το Champa Lao, εξαιρετικό Λαοτιανό εστιατόριο (αν είσαι του Ασιατικού).
Έχει στην άλλη γωνία και ένα υποκατάστημα της Lorette boulangerie pâtisserie (γνωστός φούρνος), αν και προσωπικά δε με ενθουσιάζει. Γενικά είναι γειτονιά κατοικίας, ψιλοκαλή, και με αρκετά "Γαλλικό χρώμα" ακόμα.

Επίσης, μπορείς να ψάξεις το σπίτι που έμενε ο George Brassens, στο 42 rue Santos Dumont.
Στο πάρκο Georges-Brassens (ομορφούτσικο) θα βρείς και μια αγορά παλιών βιβλίων, αν σε ενδιαφέρει.
 
Last edited:

Bellem

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Κάτσε στ' αυγά σου εσύ. Δε βλέπεις εδώ τι γίνεται; Αν έχεις βρει καλή τιμή μια χαρά είσαι. Λίγο μακρυά αλλά είναι καλή η γραμμή του μετρό σου. Θα εξυπηρετηθείς.
780 με πρωινο για 6 βραδια . το λες ψιλο ΟΚ
 

Bellem

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Σε καλή γειτονιά είσαι, αν και λίγο προβληματική ως προς το μετρό/λεωφορείο.
Εκεί δίπλα σου είναι το Champa Lao, εξαιρετικό Λαοτιανό εστιατόριο (αν είσαι του Ασιατικού).
Έχει στην άλλη γωνία και ένα υποκατάστημα της Lorette boulangerie pâtisserie (γνωστός φούρνος), αν και προσωπικά δε με ενθουσιάζει. Γενικά είναι γειτονιά κατοικίας, ψιλοκαλή, και με αρκετά "Γαλλικό χρώμα" ακόμα.

Επίσης, μπορείς να ψάξεις το σπίτι που έμενε ο George Brassens, στο 42 rue Santos Dumont.
Στο πάρκο Georges-Brassens (ομορφούτσικο) θα βρείς και μια αγορά παλιών βιβλίων, αν σε ενδιαφέρει.
Σε ευχαριστώ για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες !
εχω κλέισει και καποια αλλα πιο κεντρικα . απλα το θεμα ειναι οτι αλλοι λεγαν αριστο και καποιοι " μη πατησεις εκει " . Οποτε εδω και μερες ψαχνω χωρις να βγαζω ξεκαθαρη ακρη

οπότε τωρα ειμαι ανάμεσα σε αυτά τα 4 και με βάση αυτα που διαβάζω απορίπτω

Chouette Hotel
237 Rue De La Convention, 15ο διαμ., 75015 Παρίσι, Γαλλία –

L'Ouest Hotel
3, Rue du Rocher, 8ο διαμ., 75008 Παρίσι, Γαλλία –

Hotel Meslay Republique
3, rue Meslay, 3ο διαμ., 75003 Παρίσι, Γαλλία

Hôtel Relais Monceau
85 Rue du Rocher, 8ο διαμ., 75008 Παρίσι, Γαλλία
 
Last edited:

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Σε ευχαριστώ για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες !
εχω κλέισει και καποια αλλα πιο κεντρικα . απλα το θεμα ειναι οτι αλλοι λεγαν αριστο και καποιοι " μη πατησεις εκει " . Οποτε εδω και μερες ψαχνω χωρις να βγαζω ξεκαθαρη ακρη

οπότε τωρα ειμαι ανάμεσα σε αυτά τα 4 και με βάση αυτα που διαβάζω απορίπτω

Chouette Hotel
237 Rue De La Convention, 15ο διαμ., 75015 Παρίσι, Γαλλία –

L'Ouest Hotel
3, Rue du Rocher, 8ο διαμ., 75008 Παρίσι, Γαλλία –

Hotel Meslay Republique
3, rue Meslay, 3ο διαμ., 75003 Παρίσι, Γαλλία

Hôtel Relais Monceau
85 Rue du Rocher, 8ο διαμ., 75008 Παρίσι, Γαλλία
Το L'Ouest πάντως πιστεύω θα σας βολέψει σαν περιοχή καλύτερα. Και είστε μια χαρά σε θέμα ασφάλειας. Σε μερικά σημεία δεν είναι και το γραφικότερο κομμάτι αλλά είστε αρκετά κεντρικότερα.
 

Bellem

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Το L'Ouest πάντως πιστεύω θα σας βολέψει σαν περιοχή καλύτερα. Και είστε μια χαρά σε θέμα ασφάλειας. Σε μερικά σημεία δεν είναι και το γραφικότερο κομμάτι αλλά είστε αρκετά κεντρικότερα.
ηταν αυτο στο οποιο ειχα καταλήξει στην αρχή . Απλα εχει καποιες περιεργες κριτικές οπότε ειπα να παω λιγο πιο μακρια , και να ειναι καθαρα και να εχω το κεφαλι μου ησυχο . Βεβαια δε εχω καταλήξει ακομη
 

Joan02

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Καλησπέρα, βρήκα ένα ξενοδοχείο και θέλω να με βοηθήσετε.. θεωρείται ασφαλής περιοχή το 13ο διαμέρισμα; Η οδός είναι: 50 Av. des Gobelins, 75013 Paris "oops! Latin quarter by Hiphophostels.."
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα, βρήκα ένα ξενοδοχείο και θέλω να με βοηθήσετε.. θεωρείται ασφαλής περιοχή το 13ο διαμέρισμα; Η οδός είναι: 50 Av. des Gobelins, 75013 Paris "oops! Latin quarter by Hiphophostels.."
Εξαιρετική κατά τη γνώμη μου και πολύ βολική. Έμενα 500 μέτρα πιο πάνω, στη Latin quarter, δεν αντιμετώπισα το παραμικρό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom