Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί

Jimmy4

Member
Μηνύματα
66
Likes
5
Δεν ξέρω γιατί θες Νovotel, τα οποία προσωπικά τα θεωρώ εντελώς προκατ και απρόσωπα, αλλά αν έχεις αποφασίσει οτι θες αυτά, μια άριστη επιλογή είναι το Novotel Paris Centre Gare Montparnasse.
Άριστη τοποθεσία και συγκοινωνιακός κόμβος πολλών γραμμών μετρό. Βολεύει απίστευτα.
Novotel Paris Centre Gare Montparnasse, Παρίσι – Ενημερωμένες τιμές για το 2022 (booking.com)

Γενικά, και άσχετα απο τα Novotel, αν βρεις κάτι και σου κάνει στο Montparnasse κλείστο.
sorry αλλα ειχα δει αυτο το ποστ
δεν εχει καποιο πιο κεντρικο νοβοτελ δλδ? θενκς

επισης ο κυριος απο πανω λεει καλη την τοποθεσια του αγκουστιν, εσεις λετε μακρια?
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
ibis Styles Paris Meteor Avenue d'Italie
Ibis paris Tolbiac

Το πρώτο με πρωινό 280, το δεύτερο χωρίς 240.

Τι κρατάω και τι αφήνω;
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
sorry αλλα ειχα δει αυτο το ποστ
δεν εχει καποιο πιο κεντρικο νοβοτελ δλδ? θενκς

επισης ο κυριος απο πανω λεει καλη την τοποθεσια του αγκουστιν, εσεις λετε μακρια?
Δεν ξέρω όλα τα Novatel του Παρισιού.
Επίσης δεν είπα ότι το Augustin είναι μακριά. Μια χαρά είναι.
Τέλος τον κύριο από πάνω να τον εμπιστευτείς καθώς είναι κάτοικος Παρισιού.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
ibis Styles Paris Meteor Avenue d'Italie
Ibis paris Tolbiac

Το πρώτο με πρωινό 280, το δεύτερο χωρίς 240.

Τι κρατάω και τι αφήνω;
Η τοποθεσία του Tolbiac έχει πολλές επιλογές για φαγητό ποτό γιατί είναι κοντά στη place d' Italie. Το Meteor δεν έχει τίποτα τριγύρω. Δεν θα ταν στις επιλογές μου κανένα απ τα 2 αλλά μεταξύ των 2, καλύτερα Tolbiac.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Η τοποθεσία του Tolbiac έχει πολλές επιλογές για φαγητό ποτό γιατί είναι κοντά στη place d' Italie. Το Meteor δεν έχει τίποτα τριγύρω. Δεν θα ταν στις επιλογές μου κανένα απ τα 2 αλλά μεταξύ των 2, καλύτερα Tolbiac.
Κοίτα εγώ τα επέλεξα καθαρά από θέμα τιμής και γιατί είναι σε καλή γραμμή του μετρό αλλά ξέρω πως είναι σχετικά μακριά να το πω.
Το meteor το έκλεισα επειδή έχει πρωϊνό και είναι δίπλα στο μετρό, 4 βραδιά 280 με πρωινό νομίζω είναι πολύ καλή τιμή.

Το Tolbiac είναι λίγο πιο μακριά από το μετρό και ο δρόμος που ειναι μου φάνηκε λίγο ερημιά.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Κοίτα εγώ τα επέλεξα καθαρά από θέμα τιμής και γιατί είναι σε καλή γραμμή του μετρό αλλά ξέρω πως είναι σχετικά μακριά να το πω.
Το meteor το έκλεισα επειδή έχει πρωϊνό και είναι δίπλα στο μετρό, 4 βραδιά 280 με πρωινό νομίζω είναι πολύ καλή τιμή.

Το Tolbiac είναι λίγο πιο μακριά από το μετρό και ο δρόμος που ειναι μου φάνηκε λίγο ερημιά.
Ε, καλά εννοείται ότι είναι θέμα τιμής. Για Παρίσι μιλάμε. Κοίτα, ίδια γραμμή είναι, 2 στάσεις διαφορά. Οποτε αν δεν σε ενδιαφέρει να έχεις επιλογές κοντά στο ξενοδοχείο σου, κλείσε στο Meteor.
Εγώ πάντως να σου πω την αλήθεια, συνήθως σε ακριβούς προορισμούς κάνω έκπτωση στην ποιότητα για να έχω καλό location με τη λογική ότι έναν ύπνο θα κάνω. Αλλά οκ, δεν το βλέπουν όλοι έτσι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.277
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom