Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Θα είμαστε στο Parc des expositions Paris Nord Villepinte όλη μέρα κι από κει θα πάμε στο CDG το απόγευμα της Δευτέρας
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Θα είμαστε στο Parc des expositions Paris Nord Villepinte όλη μέρα κι από κει θα πάμε στο CDG το απόγευμα της Δευτέρας
Δεν αλλαζει κατι. Θα χρησιμοποιησεις τη γραμμη κ οταν φτασεις αλλα και φευγοντας για να πατε στο Nord Villepinte.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Μια χαρα ειναι. Οχι η πιο γραφικη αλλα ειναι οκ. Επισης βολευουν πολυ οι 3 γραμμες που εχει. Η μια μαλιστα ειναι η μπλε που παει απευθειας στο αεροδρομιο.
Συμφωνώ. Και με συμπαθητικά μαγαζιά για φαγητό τριγύρω.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.108
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ευχαριστώ για την απάντηση. Είναι ασφαλής περιοχή;
Από τις πιο ασφαλής περιοχές του Παρισιού. Λίγο εκτός κέντρου αλλά με πολύ καλή συγκοινωνία. Επίσης όπως είπε ο @marquis πολλές επιλογές για εστίαση, κατάστημα τροφίμων, σουπερμάρκετ και γενικά ο,τι χρειάζεσαι υπάρχει εκεί τριγύρω.
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
221
Likes
1.259
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Θα σας μεταφέρω τη δική μου εμπειρία από τη διαμονή στο Παρίσι γιατί και εμείς είχαμε πελαγώσει με το θέμα που να μείνουμε. Το ξενοδοχείο που επιλέξαμε για να μείνουμε και στο Παρίσι ήταν της αλυσίδας Meininger Hotels- 37 Boulevard Carnot, 12ο διαμ., 75012 Παρίσι, Γαλλία ( Σταθμός Μετρό Saint-Mande 450 μ., Σταθμός Μετρό Porte de Vincennes 500 μ). Ήταν καθαρό , με μοντέρνα διακόσμηση, με κοινόχρηστη κουζίνα για όποιον έχει σκοπό να την χρησιμοποιήσει, ιδιωτικό μπάνιο , πολύ κοντά σε στάση μετρό και λεωφορείων και μεγάλο δωμάτιο για τα δεδομένα του Παρισιού. Έχω μείνει στην αντίστοιχη αλυσίδα σε Παρίσι, Λόνδίνο, Βιέννη, Φρανκφούρτη και σε όλες τις διαμονές μου έφυγα με μεγάλη ικανοποίηση. Μπορείς να πληρώσεις κατα την άφιξη, δωρεάν ακύρωση μέχρι την ημέρα της άφιξης , πολύ οικονομικό ειδικά με την απευθείας κράτηση από τη σελίδα τους, προσφορά πρωινού και φοβερή εξυπηρέτηση. Ελπίζω να βοήθησα!
 
Last edited:

christitsak

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Καλημέρα σας! Μαζί με τον σύζυγο μου σκοπεύουμε να επισκεφτούμε για πρώτη φορά το Παρίσι από 1 ως 5 Μαρτίου! Από αναζητήσεις που έκανα μου άρεσε πολύ η περιοχή Saint Germain και η Quartier Latin. Ωστόσο για να βρεις αξιόλογο ξενοδοχείο θα πρέπει να δώσεις ένα αξιόλογο αντίτιμο. Θεωρώ απλά ότι ως πρωτη μας επαφή με την πόλη του φωτός θα μας βολέψει περισσότερο να μείνουμε κεντρικά. Όλες οι πληροφορίες που έχετε παραθέσει είναι πολύτιμες για την οργάνωση του ταξιδιού, για αυτό θα ήθελα τη βοήθεια σας μεταξύ δυο καταλυμάτων στα οποία είχα κάποια καλή προσφορά.

★★★ Hôtel de Sèvres, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Hotel Apolonia Paris Mouffetard, Sure Hotel Collection by Best Western, Παρίσι, Γαλλία

Σας ευχαριστώ πολύ, κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη!
 
Last edited:

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλημέρα σας! Μαζί με τον σύζυγο μου σκοπεύουμε να επισκεφτούμε για πρώτη φορά το Παρίσι από 1 ως 5 Μαρτίου! Από αναζητήσεις που έκανα μου άρεσε πολύ η περιοχή Saint Germain και η Quartier Latin. Ωστόσο για να βρεις αξιόλογο ξενοδοχείο θα πρέπει να δώσεις ένα αξιόλογο αντίτιμο. Θεωρώ απλά ότι ως πρωτη μας επαφή με την πόλη του φωτός θα μας βολέψει περισσότερο να μείνουμε κεντρικά. Όλες οι πληροφορίες που έχετε παραθέσει είναι πολύτιμες για την οργάνωση του ταξιδιού, για αυτό θα ήθελα τη βοήθεια σας μεταξύ δυο καταλυμάτων στα οποία είχα κάποια καλή προσφορά.

★★★ Hôtel de Sèvres, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Hotel Apolonia Paris Mouffetard, Sure Hotel Collection by Best Western, Παρίσι, Γαλλία

Σας ευχαριστώ πολύ, κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη!
Και τα δυο ειναι σε ωραια τοποθεσια. Και τα δυο μου αρεσουν. Θα διαλεγα μαλλον το Sevres γιατι ειναι αναμεσα σε 2 γραμμες μετρο και σου δινει περισσοτερες επιλογες μετακινησης. Διαλεξε οποιο ειναι πιο φθηνο ή οποιο σου αρεσει καλυτερα σα ξενοδοχειο.
 

christitsak

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Και τα δυο ειναι σε ωραια τοποθεσια. Και τα δυο μου αρεσουν. Θα διαλεγα μαλλον το Sevres γιατι ειναι αναμεσα σε 2 γραμμες μετρο και σου δινει περισσοτερες επιλογες μετακινησης. Διαλεξε οποιο ειναι πιο φθηνο ή οποιο σου αρεσει καλυτερα σα ξενοδοχειο.
Τελικά έκλεισα το Sèvres γιατί πάντως μου άρεσε περισσότερο!
 
Last edited by a moderator:

Michalis.85

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Καλημέρα στον κόσμο, και εγώ με τη σειρά μου έχω προγραμματισμένο ταξίδι για παρισι τέλη Απρίλη, μετά από καλο ψάξιμο στο φόρουμ για πληροφορίες σχετικά με τις καλύτερες περιοχές για να μείνει κάποιος & διαφορά αλλά τιπς προχώρησα πριν κάτι ημέρες στις κρατήσεις έξι ξενοδοχείων με δωρεάν ακύρωση εννοείται για να πάρω πριν καταλήξω μια άποψη κ από τους γνωστες κ έμπειρους του φόρουμ.. Γενικώς κοιτούσα μόνο στις περιοχές le marais, saint germain & γενικά στα διαμερίσματα 1ο έως 6ο.. κοιτούσα να έχει σχετικά κοντα οσο γίνεται στάση μέτρο, να είναι ωραία η γειτονιά (όσο μπορώ να την καταλάβω από το Google maps), να είναι όσο πιο κοντα στο κέντρο με τα πόδια & όλα αυτά σε συνάρτηση με την τιμή όπου έβαζα ένα ταβάνι 190-200€ το βράδυ..
Τα ξενοδοχεία π έχει γίνει κράτηση είναι τα εξής (καλοδεχούμενη κάθε γνώμη):

★★★ Hôtel De Nice, Παρίσι, Γαλλία

★★★★ Le Marceau Bastille, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Castex Hotel, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Hôtel du Jardin des Plantes, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Hôtel Perreyve, Παρίσι, Γαλλία

https://www.booking.com/Share-YJhvGa

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλημέρα στον κόσμο, και εγώ με τη σειρά μου έχω προγραμματισμένο ταξίδι για παρισι τέλη Απρίλη, μετά από καλο ψάξιμο στο φόρουμ για πληροφορίες σχετικά με τις καλύτερες περιοχές για να μείνει κάποιος & διαφορά αλλά τιπς προχώρησα πριν κάτι ημέρες στις κρατήσεις έξι ξενοδοχείων με δωρεάν ακύρωση εννοείται για να πάρω πριν καταλήξω μια άποψη κ από τους γνωστες κ έμπειρους του φόρουμ.. Γενικώς κοιτούσα μόνο στις περιοχές le marais, saint germain & γενικά στα διαμερίσματα 1ο έως 6ο.. κοιτούσα να έχει σχετικά κοντα οσο γίνεται στάση μέτρο, να είναι ωραία η γειτονιά (όσο μπορώ να την καταλάβω από το Google maps), να είναι όσο πιο κοντα στο κέντρο με τα πόδια & όλα αυτά σε συνάρτηση με την τιμή όπου έβαζα ένα ταβάνι 190-200€ το βράδυ..
Τα ξενοδοχεία π έχει γίνει κράτηση είναι τα εξής (καλοδεχούμενη κάθε γνώμη):

★★★ Hôtel De Nice, Παρίσι, Γαλλία

★★★★ Le Marceau Bastille, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Castex Hotel, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Hôtel du Jardin des Plantes, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Hôtel Perreyve, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Hôtel Gaillon Opera, Παρίσι, Γαλλία

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Το πρωτο κ το τελευταιο μου αρεσουν περισσοτερο απο αποψη τοποθεσιας.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.108
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλημέρα στον κόσμο, και εγώ με τη σειρά μου έχω προγραμματισμένο ταξίδι για παρισι τέλη Απρίλη, μετά από καλο ψάξιμο στο φόρουμ για πληροφορίες σχετικά με τις καλύτερες περιοχές για να μείνει κάποιος & διαφορά αλλά τιπς προχώρησα πριν κάτι ημέρες στις κρατήσεις έξι ξενοδοχείων με δωρεάν ακύρωση εννοείται για να πάρω πριν καταλήξω μια άποψη κ από τους γνωστες κ έμπειρους του φόρουμ.. Γενικώς κοιτούσα μόνο στις περιοχές le marais, saint germain & γενικά στα διαμερίσματα 1ο έως 6ο.. κοιτούσα να έχει σχετικά κοντα οσο γίνεται στάση μέτρο, να είναι ωραία η γειτονιά (όσο μπορώ να την καταλάβω από το Google maps), να είναι όσο πιο κοντα στο κέντρο με τα πόδια & όλα αυτά σε συνάρτηση με την τιμή όπου έβαζα ένα ταβάνι 190-200€ το βράδυ..
Τα ξενοδοχεία π έχει γίνει κράτηση είναι τα εξής (καλοδεχούμενη κάθε γνώμη):

★★★ Hôtel De Nice, Παρίσι, Γαλλία

★★★★ Le Marceau Bastille, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Castex Hotel, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Hôtel du Jardin des Plantes, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Hôtel Perreyve, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Hôtel Gaillon Opera, Παρίσι, Γαλλία

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
1 ή 6 και μετά 3,5 ή 4 και τελευταίο το 2
 

Dimitra P

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα, θα επισκεφτούμε κι εμείς το Παρίσι για 7 ημέρες στις αρχές Ιουνίου και ψάχνουμε ξενοδοχείο. Έχω διαβάσει τα σχόλια σας και είναι όλα super βοηθητικά! Είμαστε 4 άτομα και για αυτό είδαμε επιλογές για τετράκλινο αλλά και για 2 δίκλινα. Έχουμε βρει το Cadet Residence, 7 Rue Cadet 75009 (4κλινο studio) στο 9o διαμέρισμα. Γνωρίζετε κάτι για το hotel αυτό? Έχει γενικά υψηλή βαθμολογία αλλά δεν είναι αρκετές οι αξιολογήσεις. Είναι καλή περιοχή? Επίσης είδαμε αυτό Hotel Libertel Monmartre opera, 32 Rue Duperré, 75009, στο 9ο διαμέρισμα κι αυτό. Τι λέτε για την περιοχή? Εννοείτε οποιαδήποτε πρόταση είναι παραπάνω από καλοδεχούμενη!!! Σκεφτόμαστε το ανώτερο όριο στα χρήματα να είναι για το ένα άτομο περίπου 80 την ημέρα δηλαδή δίκλινο 160 και τετράκλινο 320. Ευχαριστώ πάρα πολύ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.774
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom