Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
τώρα δεν προλαβαίνω να το δω, μην ανησυχείς η πρόσβαση στην περιοχή που έκλεισες είναι εύκολη. αν μπεις στο site του ξενοδοχείου θα έχει πληροφορίες για το πως πας. θα το δω και το βράδυ και θα σου πω...
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις κι αυτό. Μπορεί να μην είναι πολύ κεντρικό, αλλά είναι σε πολύ καλή τοποθεσία, ζωντανή με καλό φαγητό, και συγκοινωνία, και με πολύ καλές κριτικές, δεδομένου ότι έχει 25ευρώ συνολικά παραπάνω από αυτό που έκλεισες. Με το Σ.Ν.Γ., προφανώς εννοείς το αεροδρόμιο CDG-Charles-de-Gaulle.

Booking.com: H

Update: Στην ιστοσελίδα του το ξενοδοχείο κοστίζει από 105ευρώ τη βραδιά για τις ημερομηνίες που θέλεις (H)
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Οτι αποριες εχεις για τη διαμονη σου θα τις γραφεις στο αρχικο τοπικ που ανοιξες, δηλαδη σε αυτο εδω. Μην ανοιγεις, σε παρακαλω, για καθε ξενοδοχειο καινουριο τοπικ.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
με τη σειρα μου να σας πω οτι θα επισκευτω το παρισι το πασχα και οτι εκλεισα το novotel paris gare Montparnasse με τιμη 596 για 4 βραδιες!θα ηθελα παρακαλω τη γνωμη σας για το ξενοδοχειο αυτο γιατι αν δεν αξιζει τον κοπο θα κοιταξω να βρω αλλο!επισης μια και θα ειμαι πασχα στην πολη του φωτος γνωριζετε αν εχει ορθοδοξες εκκλησιες για το βραδυ της αναστασης?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

vpg

Member
Μηνύματα
91
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στην Αμερική
Επίσης υπάρχει και η εκκλησία Αγ.Κων/νου κι Ελένης ,2 bis rue Laferriere, στάση μετρό Saint George.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
με τη σειρα μου να σας πω οτι θα επισκευτω το παρισι το πασχα και οτι εκλεισα το novotel paris gare Montparnasse με τιμη 596 για 4 βραδιες!θα ηθελα παρακαλω τη γνωμη σας για το ξενοδοχειο αυτο γιατι αν δεν αξιζει τον κοπο θα κοιταξω να βρω αλλο!επισης μια και θα ειμαι πασχα στην πολη του φωτος γνωριζετε αν εχει ορθοδοξες εκκλησιες για το βραδυ της αναστασης?
Το ξενοδοχείο σαν ξενοδοχείο είναι καλό, καινούργιο, αν και χωρίς χαρακτήρα όπως κάθε Novotel, απλά θα μπορούσε να είναι πιο κεντρικό στο Montparnasse, καθώς είναι λιγάκι πιο απομακρυσμένο από το ζωντανό κομμάτι του, όχι όμως σε τραγική κατάσταση. Αν μας έδινες ημερομηνίες θα μπορούσαμε να σου προτείνουμε κάποια εναλλακτίκη ίσως.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
οι ημερομηνιες ειναι 13 με 18 Απριλιου!περιμενω με ανυπομονησια τις εναλλακτικες επιλογες και ευχαριστω εκ των προτερων!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
οι ημερομηνιες ειναι 13 με 18 Απριλιου!περιμενω με ανυπομονησια τις εναλλακτικες επιλογες και ευχαριστω εκ των προτερων!
Φαντάζομαι ότι το budget σου βγαίνει γύρω στα 130-40 τη βραδιά. Με μία πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτα τα ξενοδοχεία κοντά σε αυτή την τιμή και με καλές γενικά κριτικές. Τα περισσότερα είναι κοντά στην Όπερα, δηλαδή αρκετά κεντρικά με τα περισσότερα αξιοθέατα στο κέντρο:
Booking.com: hotel Mercure Paris Royal Madeleine, Paris, France - 53 Guest reviews. Book your hotel now!
Booking.com: hotel Best Western Gaillon Opera, Paris, France - 167 Guest reviews. Book your hotel now!
Booking.com: Best Western Hotel Les Th (όχι ακριβώς στην Όπερα αλλά αρκετά κοντά)
Και αν θέλεις να μείνεις στο Montparnasse, το οποίο είναι πολύ καλή περιοχή, ορίστε μια πιο κεντρική εναλλακτική:
Booking.com: hotel Mercure Paris Gare Montparnasse, Paris, France - 257 Guest reviews. Book your hotel now!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.187
Μηνύματα
883.361
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom