Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Το δευτερο ειναι πολυ πιο κεντρικο,σε καλλιτερη περιοχη.Αν οι παροχες δεν εχουν τεραστιες διαφορες θα το προτιμουσα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.971
Likes
12.015
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Ασυζητητι το δευτερο. Ας ειναι και παλατι το πρωτο.
 

amantzou

Member
Μηνύματα
65
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
κρουαζιερα στο αιγαιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
τοσκάνη

stella daviti

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΣΙΛΕΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Καλησπέρα,

να ρωτήσω σκέφτομαι να κλείσω εδώ https://www.airbnb.gr/rooms/3324499?euid=71851207-ac35-08c6-c18f-703d77536cfd γιατί και καλή τιμή εχει και όμορφο το διαμέρισμα είναι και ο ιδιοκτήτης έχει άμεση ανταπόκριση στα ερωτήματά μου. Παίζει και αυτο https://www.airbnb.gr/rooms/705295?checkin=05/12/2014&checkout=08/12/2014&guests=2&s=InT τοοποίο είναι πιο μικρό αλλά σε καλύτερη νομίζω περιοχή Το ερώτημα σε εσάς τους πιο ειδικούς σε ποιό λετε από τα 2 και γιατί, τα λεφτά είναι ίδια. Traveller και τα δικά σου φωτα παρακαλώ
Σαφώς το δεύτερο ειναι πιό κεντρικό . Παρατήρησα ότι και τα 2 έχουν 4 αστεράκια στην καθαριότητα. Εγώ θα διάλεγα το δέυτερο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Αυτά τα δυο είναι ακριβώς στην ίδια περιοχή, σύμφωνα με τους δρόμους που εμφανίζονται στο κουτάκι "γειτονιά" πάνω στο χάρτη. Προσοχή! η περιοχή τους δεν έχει καμιά σχέση με τις περιοχές που είναι σημειωμένες στον χάρτη. Έχω μείνει εκεί (εκεί που βρίσκονται τα διαμερίσματα), δεν είναι μακριά από το κέντρο, δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο, ίσως σε ορισμένα σημεία να θέλει προσοχή το βράδυ. Μπορείς να στείλεις μήνυμα στους ιδιοκτήτες και να ζητήσεις να σου πουν ακριβώς που βρίσκεται το διαμέρισμά τους.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.971
Likes
12.015
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Συγνώμη και παλι για την ενόχληση αλλά μεταξύ αυτού https://www.airbnb.gr/rooms/1227486?checkin=05/12/2014&checkout=08/12/2014&guests=2&s=lnAJ

και αυτού
https://www.airbnb.gr/rooms/3189318?checkin=05/12/2014&checkout=08/12/2014&guests=2&s=lnAJ

λόγω περιοχής και δεδομένου ότι δεν θέλουν εγγύηση ποιό λέτε?
Μπορω να ρωτησω τι ειστε ως παρεα; Εχει μεγαλη σημασια για την απαντηση. Μαλλον κανενα απο τα δυο ομως.
 

amantzou

Member
Μηνύματα
65
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
κρουαζιερα στο αιγαιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
τοσκάνη
2 άτομα με τον άντρα μου θα πάμε αλλά είμαστε λίγο low budget στην διαμονή και μιας και έχουμε και επέτειο για τα 20 χρόνια θέλω να είναι και λίγο της προκοπής το διαμερισματάκι.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.971
Likes
12.015
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Δεν μ' ενδιαφερουν τα οικονομικα σας, περιοχη και μονο εξεταζω. Αφου ειστε ζευγαρι μπορειτε να κλεισετε σε καποιο απ' αυτα με προτιμηση στο δευτερο. Οχι τοσο γιατι ειναι πιο κεντρικο αλλα γιατι αν ετσι οπως τα λενε βρισκεται σε πιο ασφαλες σημειο. Να προτιματε το μετρο Etienne Marcel για τις νυχτερινες σας μετακινησεις και λιγο προσοχη στη Bd de Sebastopol απο τα μεσανυχτα μεχρι να ξημερωσει.
Γενικοτερα το λεω συνεχεια πως ο,τι και να δειτε τη νυχτα μην ασχολειστε μαζι του και δεν θα εχετε κανενα προβλημα.
 

amantzou

Member
Μηνύματα
65
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
κρουαζιερα στο αιγαιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
τοσκάνη
Τripakia με σκιάζεις τί εννοείς "ο,τι και να δειτε τη νυχτα μην ασχολειστε μαζι του και δεν θα εχετε κανενα προβλημα" ? Θα με κράξει ο άντρας μου αν τον πάω κάπου που περίεργα. Πρότεινε μου περιοχη να την βαλω σαν κριτήριο γιατί και στο Marais μου είπαν οτι μπορεί να είναι σούπερ άλλα έναι και λίγο περίεργα. Τελος πάντων εμένα έχει να κάνει και με το οικονομικό αλλά επειδή ακολουθώ αρκετά πιστά τις οδηγίες σου στα ταξίδια μου ΒΟΗΘΑ
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.971
Likes
12.015
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Απ' ολα υπαρχει πιθανοτητα να δειτε και μεθυσμενους και χασικληδες και πρεζονια και πορνες και νταβατζηδες και ντιλερ και τρελους και ρεμαλια αμφιβολου προθεσεων και καθε καρυδιας καρυδι. Δεν υπαρχει λογος να φοβασαι ομως.

Μια χαρα ειναι κι εκει που ψαχνεις αλλα προσπαθησε να μετακινηθεις λιγο νοτιοτερα ή δυτικοτερα.
 

amantzou

Member
Μηνύματα
65
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
κρουαζιερα στο αιγαιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
τοσκάνη
βρέ τί ωραία και απλά τα λές, οκ λοιπόν δεν θα παω εκεί κοιταω για Marai και θα κοιταξω το πιο πανω διαμερισμα που σου έστειλα στο Marai, Ευχαριστώ πολύ πολύ κλάιω από τα γελια με αυτα που εγραψες και με αυτα που θα άκουγα απο τον άντρα μου
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Δεν μ' ενδιαφερουν τα οικονομικα σας, περιοχη και μονο εξεταζω. Αφου ειστε ζευγαρι μπορειτε να κλεισετε σε καποιο απ' αυτα με προτιμηση στο δευτερο. Οχι τοσο γιατι ειναι πιο κεντρικο αλλα γιατι αν ετσι οπως τα λενε βρισκεται σε πιο ασφαλες σημειο. Να προτιματε το μετρο Etienne Marcel για τις νυχτερινες σας μετακινησεις και λιγο προσοχη στη Bd de Sebastopol απο τα μεσανυχτα μεχρι να ξημερωσει.
Γενικοτερα το λεω συνεχεια πως ο,τι και να δειτε τη νυχτα μην ασχολειστε μαζι του και δεν θα εχετε κανενα προβλημα.
Συμφωνώ με όσα λες γιατί το δεύτερο, τώρα μόλις κατάφερα να το εντοπίσω σωστά. Νόμιζα ότι είναι πιο ψηλά...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.540
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom