Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Τα λεφτα για εισητηρια ειναι τα ιδια κοντα η μακρυα,στο ειπαμε και οι δυο.Μην το εχεις σαν κριτηριο,η μια σταση μετρο η 15 τα ιδια δινεις.Απο ξενοδοχεια δεν ξερω γιατι νοικιαζω διαμερισμα.Δες πρωτα τις περιοχες και μετα μπορουμε να βοηθησουμε να διαλεξεις..μην αγχωνεσαι,ολα θα γινουν.
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
παιδια με τρομάξατε τωρα αρκετα!θα το ακυρωσω!! τι να πω!σας ευχαριστώ!εχετε να προτεινετε κατι οικονομικο για κεντρο??


Λέγοντας περισσότερα λεφτά εννοούσα στα εισητηρια για το πηγαινε έλα από και προς το ξενοδοχείο...τα οποία ίσως μπορούμε να τα επενδύσουμε σε καλύτερη διαμονή στο κέντρο!! ουτως η άλλως όμως μετα τα τελευταία θα το ακυρώσω...ευχαριστωω!!
Θα σου πρότεινα να βγάλεις καρτούλα για τα μέτρο. ..Δες εδώ
http://www.ratp.fr/en/ratp/r_61584/tickets/
Επίσης κοίτα στα ibis hotels η στα Accor hotels γενικά για να βρεις και γράφει πόσο κοντά στο κέντρο είναι. ..
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Δεν υπαρχει σταθμος μετρο σε ολο το Παρισι που να απεχει περισσοτερο απο 500 μετρα απο οποιο σημειο.Πολυ κοντα η πιο μακρυα κατι θα υπαρχει,μην το εχεις ως σοβαρο κριτηριο.Αρκετα μακρυα το ξενοδοχειο,σιγουρα θα θες μετρο ,μονο η πλατεια των Βοσγιων ειναι κοντα και λιγο το Μαραι..η γνωμη μου,ιδιαιτερα αν πηγαινετε για λιγες μερες,ψαξε για κατι πιο κεντρικο για να κερδισεις χρονο.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Εγώ πάλι δε θα το έλεγα αρκετά μάκρυα. Σε κεντρικό σημείο του Παρισιού είναι, όχι όμως δίπλα από τα περισσότερα αξιοθέατα που θα επισκεφτεί κάποιος πρώτη φορά στο Παρίσι (αλλά σε 20 λεπτά περπάτημα είναι κανείς στη Νοτρ Νταμ, και στα 25-30 στο Λούβρο ή το Σαν Ζερμέν). Σίγουρα όμως δεν είναι κακή η τοποθεσία, ειδικά με το σταθμό μετρό της Βαστίλης αρκετά κοντά και με διάφορα εστιατόρια και μπαρ τριγύρω.
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπερα παιδια, για αυτο εδω τι λετε? πρωτη φορα Παρισι με την κοπελα μου οποτε θελω κατι σχετικα οικονομικο (μεχρι 100ε την βραδια) ,κοντα σε ΜΜΕ και καλη περιοχη

http://www.booking.com/hotel/fr/la-herse-d-or.el.html?aid=356980;label=gog235jc-hotel-XX-fr-laNherseNdNor-unspec-gr-com-L:el-O:unk-B:unk-N:XX-S:bo;sid=8f31f27cffbcf6c38b6e6ee14bf46c62;dcid=1;dist=0&group_adults=2&no_rooms=1&type=total&
Έχω μείνει σε αυτό. Το κυριότερο πλεονέκτημά του είναι η πολύ καλή και κεντρική τοποθεσία του. Τα δωμάτια του είναι πολύ μικρά και από τις τωρινές φωτογραφίες δεν τα αναγνωρίζω. Μάλλον έχουν κάνει ανακαίνιση που χρειαζόταν άλλωστε γιατί τότε ήταν ψιλοάθλια. Το value for money τότε δεν ήταν και πολύ καλό, παρόλο που ήταν από τα πιο οικονομικά ξενοδοχεία της περιοχής. Πρωινό μην πάρετε στο ξενοδοχείο. Έχει πολλά καφέ η περιοχή.
 

Andreas92

Member
Μηνύματα
41
Likes
20
Δεν υπαρχει σταθμος μετρο σε ολο το Παρισι που να απεχει περισσοτερο απο 500 μετρα απο οποιο σημειο.Πολυ κοντα η πιο μακρυα κατι θα υπαρχει,μην το εχεις ως σοβαρο κριτηριο.Αρκετα μακρυα το ξενοδοχειο,σιγουρα θα θες μετρο ,μονο η πλατεια των Βοσγιων ειναι κοντα και λιγο το Μαραι..η γνωμη μου,ιδιαιτερα αν πηγαινετε για λιγες μερες,ψαξε για κατι πιο κεντρικο για να κερδισεις χρονο.
οποτε να κοιταω διαμερισματα 1-10 περιπου λες? ναι για λιγες μερες θα ειμαι, 4 νυχτες

edit: τωρα ειδα και τα αλλα σχολια, ευχαριστω για τις απαντησεις katkats και marquis

edit2: τελικα εκλεισα εδω που πετυχα τελευταιο δωματιο σε καλη τιμη και φαινεται στο κεντρο και με πολυ καλες κριτικες http://www.midnighthotelparis.com/en/
 
Last edited:

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
οποτε να κοιταω διαμερισματα 1-10 περιπου λες? ναι για λιγες μερες θα ειμαι, 4 νυχτες

edit: τωρα ειδα και τα αλλα σχολια, ευχαριστω για τις απαντησεις katkats και marquis

edit2: τελικα εκλεισα εδω που πετυχα τελευταιο δωματιο σε καλη τιμη και φαινεται στο κεντρο και με πολυ καλες κριτικες http://www.midnighthotelparis.com/en/
Το πρώτο που σκεφτόσασταν ήταν σε πολύ καλύτερη και αρκετά πιο ευχάριστη τοποθεσία.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Νταξει,εμεινα μια φορα Γκαρ ντι Νορ,2 γυναικες μονες,μαζευομασταν νωρις και δεν υπηρξε θεμα..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το καλο με το Gare du Nord ειναι πως αστυνομευεται νυχτα μερα μετα και τα τελευταια γεγονοτα. Το κακο ειναι πως παραμενει ενα απο τα πιο επικινδυνα μερη του κεντρικου Παρισιου. Μεχρι τα μεσανυχτα με μια ειναι ΟΚ. Μετα ειναι τα δυσκολα και μεχρι να ξημερωσει. Οι δε Bd de Magenta & rue de Faub. St-Denis ειναι αυτο που ειπε ο marquis, δυσαρεστες ακομη και τη μερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom