Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Πχ, βρίσκω πάντα comte παλαιωμένο (comte millesime) και σε ποσότητες.
Μην πας όμως για φτηνά τυριά, δεν έχει καλές τιμές.
Σε ποσοτητες; Ποσα να δωσεις για ενα τυρι; Τα πουλας και στο κρεοπωλειο σου μετα; Και ποιοι Ελληνες τ' αγοραζουν; Αναρωτιεμαι (αν και ομολογω πως τα comte σε γενικες γραμμες ειναι απο τα ωραια γαλλικα τυρια.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Καλησπέρα και Καλή Σαρακοστή σε όλους. Είδα είχατε όλη ιδιαίτερη προτίμηση Για το 2) λόγω περιοχής Αλλά να πω την αλήθεια δεν με ενθουσιάζει σαν ξενοδοχείο όποτε κοίταξα στη ίδια περιοχή Για κάτι άλλο .

http://www.booking.com/hotel/fr/du-...290460a11b538c8db1bc73c921e529;dcid=4;m_occ=2

Αυτό ή το 3) από το προηγούμενο ποστ Και υπόσχομαι Δεν ξανά ποσταρω Γιατί σας έχω ζαλίσει...
Μαλλον το 3 ειναι σε λιγο πιο βολικη θεση ως προς τις συγκοινωνιες. Αυτο ομως μοιαζει πολυ πιο ωραιο ξενοδοχειο. Το μονο που με χαλαει ειναι πως εξυπηρετειται απο μια σχετικα αβολη γραμμη του μετρου (τη 10). Ετσι οπου και να θελετε να πατε ειναι σχεδον βεβαια πως θα πρεπει να κανετε αλλαγες. Το 3 απο την αλλη ειναι διπλα στην 1 που ειναι η πιο κεντρικη γραμμη και εξυπηρετει πολλα απο τα βασικοτερα αξιοθεατα της πολης. Αν ειναι πολυ περιορισμενος ο χρονος σας ισως να σας βοηθουσε να χασετε το λιγοτερο δυνατο χρονο που ειναι ιδιαιτερος σημαντικος για ταξιδι λιγων ημερων στο Παρισι. Ζυγιστε τα.
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλα
Η 4 με την 1 μέσα στον chatelet δεν είναι κοντά;
Δεν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα, θα πηγαίνουν στην StMichel (αλλά θα έχουν σίγουρα 1 αλλαγή).

Όσο για το τυρί, εμείς που δυστυχώς δεν μένουμε (ακόμα) εκεί, φορτώνουμε 2-3 κιλάκια comte 3/4ans όταν ερχόμαστε διακοπές :haha:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Η 4 με την 1 μέσα στον chatelet δεν είναι κοντά;
Δεν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα, θα πηγαίνουν στην StMichel (αλλά θα έχουν σίγουρα 1 αλλαγή).

Όσο για το τυρί, εμείς που δυστυχώς δεν μένουμε (ακόμα) εκεί, φορτώνουμε 2-3 κιλάκια comte 3/4ans όταν ερχόμαστε διακοπές :haha:
Οχι, δεν ειναι τοσο μεγαλο προβλημα αλλα θα χανουν 15-20 λεπτα (σε αλλαγες και περπατημα) καθε φορα που θελουν να μετακινηθουν με μετρο απο και προς το ξενοδοχειο. Μικρο το κακο.

Αν θελετε μπορειτε να ρθειτε και να μεινετε εσεις εδω και να τρωτε comte και να ρθουμε εμεις εκει και να τρωμε φετα και γραβιερα. Τι ακυρο δυστυχως ηταν αυτο;
 

Andreas92

Member
Μηνύματα
41
Likes
20
παιδια δεν ξερω πως να σας ευχαριστισω για τις συμβουλες σας και τις γνωμες σας. τελικα εκλεισα το Hôtel de Neuve μιας και ηταν αυτο που απο την αρχη μου ειχε κανει το κλικ(+ το ποστ του tripakias για το μετρο). να ειστε καλα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
παιδια δεν ξερω πως να σας ευχαριστισω για τις συμβουλες σας και τις γνωμες σας. τελικα εκλεισα το Hôtel de Neuve μιας και ηταν αυτο που απο την αρχη μου ειχε κανει το κλικ(+ το ποστ του tripakias για το μετρο). να ειστε καλα.
Καταλαβες @jousis πως πειθουν τον κοσμο; Οχι με τα τυρια και τις σπαλομπριζολες σου.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
παιδια δεν ξερω πως να σας ευχαριστισω για τις συμβουλες σας και τις γνωμες σας. τελικα εκλεισα το Hôtel de Neuve μιας και ηταν αυτο που απο την αρχη μου ειχε κανει το κλικ(+ το ποστ του tripakias για το μετρο). να ειστε καλα.
Κι επειδη ειμαι στα χαι μου σημερα θα σου δωσω και δυο πολυ καλα μαγαζακια που βρισκονται σχετικα κοντα σας για βραδι (γιατι θα ειστε λιγο και σε γκειγειτονια).

Το ισπανικο http://www.lespietons.com/
και το μπαρ http://cafevoulezvous.mobapp.at/landing/Desktop#.VOuMi_msVmA
 

Maritinaki

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Καλησπέρα σας ! Θελω λίγη βοήθεια !!!!! Θέλουμε να ταξιδέψουμε με τον άντρα μου στις 22/6 - 27/6 στο Παρισι για γαμηλιο ταξιδι ..... Ψάχνω για ενα αξιοπρεπές ξενοδοχειο αλλα ειναι όλα πανάκριβα ... Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.... Ευχαριστώ !!!!!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Καλησπέρα σας ! Θελω λίγη βοήθεια !!!!! Θέλουμε να ταξιδέψουμε με τον άντρα μου στις 22/6 - 27/6 στο Παρισι για γαμηλιο ταξιδι ..... Ψάχνω για ενα αξιοπρεπές ξενοδοχειο αλλα ειναι όλα πανάκριβα ... Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.... Ευχαριστώ !!!!!!
Τι θες εκπτωτικο κουπονι; Ποιο ειναι το budget σας;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Πλακα μου κανεις! Δεν μπορεις να βρεις με 150-200€ τη βραδια ξενοδοχειο. Αμετρητα εχει με αυτην την τιμη.
 

Maritinaki

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Όντως έχει αρκετά ! Αυτό που ρώτησα ειναι εάν έχει κάποιος να προτείνει κάτι αξιόλογο και δοκιμασμένο ! Σε ευχαριστώ παρολαυτα για την βοήθεια σου !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom