Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.123
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αναζητώντας διαμέρισμα μέσω της airbnb έχω βρει προς το παρόν ένα στην οδό Rue de la Reunion δίπλα στο Pere Lachaise Cemetery και ένα κοντά στη Porte de Clignancourt. Η γνώμη σας (ιδιαίτερα σε ότι αφορά την ασφάλεια);
Αν εισαι ανοιχτοχρωμη μην διανοηθεις να πατησεις το ποδι σου Porte de Clignancourt μονη.
Στο νεκροταφειο απο κατω στην quartier Alexandre Dumas ειναι το αλλο. Ετσι κι ετσι, οχι ασχημα αλλα λιγο αδιαφορη περιοχη με πολλους νεους και υψηλο δεικτη ενοικιαστων (ειναι απο τις μικροτερες σε ιδιοκατοικηση περιοχες). Σε γενικες γραμμες αποδεκτο αλλα το θεμα ειναι να παμε καποτε στη Reunion, για τη rue de la Reunion δεν καιγομαστε.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Αν εισαι ανοιχτοχρωμη μην διανοηθεις να πατησεις το ποδι σου Porte de Clignancourt μονη.
Στο νεκροταφειο απο κατω στην quartier Alexandre Dumas ειναι το αλλο. Ετσι κι ετσι, οχι ασχημα αλλα λιγο αδιαφορη περιοχη με πολλους νεους και υψηλο δεικτη ενοικιαστων (ειναι απο τις μικροτερες σε ιδιοκατοικηση περιοχες). Σε γενικες γραμμες αποδεκτο αλλα το θεμα ειναι να παμε καποτε στη Reunion, για τη rue de la Reunion δεν καιγομαστε.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Θα επανέλθω :)
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Ποια είναι η γνώμη σας για τη περιοχή ανάμεσα στους σταθμούς Bolivar και Jaures (βρίσκω διαμέρισμα στην Avenue Secretan);
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ποια είναι η γνώμη σας για τη περιοχή ανάμεσα στους σταθμούς Bolivar και Jaures (βρίσκω διαμέρισμα στην Avenue Secretan);
Είναι σε γενικές γραμμές οκ σημείο, με μερικά 'χίπστερ' και εναλλακτικά στέκια γύρω από το κανάλι, και σχετικά ασφαλές, ειδικά σε σχέση με την ευρύτερη περιοχή. Για λεπτομέρειες νομίζω ο @tripakias θα σου τα πει αναλυτικά.
Μήπως όμως ειδικά για την πρώτη φορά στην πολη να κοιτούσατε αν μπορούσατε να αυξήσετε λίγο το ποσό που μπορείτε να ξοδέψετε για να πάτε λίγο πιο κεντρικά;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.123
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ποια είναι η γνώμη σας για τη περιοχή ανάμεσα στους σταθμούς Bolivar και Jaures (βρίσκω διαμέρισμα στην Avenue Secretan);
Δεν μου αρεσει σαν περιοχη. Αν και οχι αρκετα επικινδυνη η ιδια περιτριγυριζεται απο μερη οπου ανθη η εγκληματικοτητα.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
marquis και tripakias σας ευχαριστω πολυ και τους δυο :)
 

travelling523

Member
Μηνύματα
84
Likes
15
γεια χαρα σε ολους! σκεφτομαστε να επισκεφτουμε το παρισι μεσα στο δεκεμβριο .. εχουμε βρει τα εξης ξενοδοχεια στο 11 διαμερισμα ! εχετε να παρατηρησετε κατι βρε παιδια? ειναι καλα στη περιοχη εκει ?αν εχετε να προτεινετε και κατι.... ευχαριστω πολυ

hotel belfort
absolute beausejour
amiot hotel
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
θα βοηθουσε να εβαζες λινκ...
 

niki_zor

Member
Μηνύματα
40
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
NEW YORK
Καλημέρα!!
Θα είμαι τελικά στο Παρίσι την περίοδο του καρναβαλιού, τελος Φεβρουαρίου, έχει κάποιος να μου προτείνει ξενοδοχείο 5 ή 4 αστέρων (να μην ξεπερνάει τα 200 τη βραδιά,θα το ψάξω μόνη μου αυτο) κεντρικό να μπορώ να βγαίνω και με τα πόδια δηλαδή, να ειναι ασφαλής περιοχή, να έχει καφέ κοντά και που να εχει μείνει; ειναι η πρώτη φορά που θα πάω και δεν έχω ακόμα άποψη γεωγραφική...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Καλημέρα!!
Θα είμαι τελικά στο Παρίσι την περίοδο του καρναβαλιού, τελος Φεβρουαρίου, έχει κάποιος να μου προτείνει ξενοδοχείο 5 ή 4 αστέρων (να μην ξεπερνάει τα 200 τη βραδιά,θα το ψάξω μόνη μου αυτο) κεντρικό να μπορώ να βγαίνω και με τα πόδια δηλαδή, να ειναι ασφαλής περιοχή, να έχει καφέ κοντά και που να εχει μείνει; ειναι η πρώτη φορά που θα πάω και δεν έχω ακόμα άποψη γεωγραφική...
Σε πρώτη φάση κάνε έναν κύκλο με κέντρο την Παναγία των Παρισίων και ακτίνα ένα χιλιόμετρο ... ότι ξενοδοχείο είναι μέσα και σου αρέσει είσαι καλά αλλιώς περνάμε στη 2η φάση..
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλημέρα!!
Θα είμαι τελικά στο Παρίσι την περίοδο του καρναβαλιού, τελος Φεβρουαρίου, έχει κάποιος να μου προτείνει ξενοδοχείο 5 ή 4 αστέρων (να μην ξεπερνάει τα 200 τη βραδιά,θα το ψάξω μόνη μου αυτο) κεντρικό να μπορώ να βγαίνω και με τα πόδια δηλαδή, να ειναι ασφαλής περιοχή, να έχει καφέ κοντά και που να εχει μείνει; ειναι η πρώτη φορά που θα πάω και δεν έχω ακόμα άποψη γεωγραφική...
Δες τι σου ειπε ο @chrisbd και επίσης, σχετικά με το τι να περιμένετε για τα λεφτά σας, παρά τη μείωση της τουριστικής κίνησης, αληθινό 5 αστέρων στο Παρίσι δεν πρόκεται να βρεις με αυτό το ποσό. Εν αντιθέσει θα βρείτε πολλά καλά boutique hotels.
 

niki_zor

Member
Μηνύματα
40
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
NEW YORK
Δες τι σου ειπε ο @chrisbd και επίσης, σχετικά με το τι να περιμένετε για τα λεφτά σας, παρά τη μείωση της τουριστικής κίνησης, αληθινό 5 αστέρων στο Παρίσι δεν πρόκεται να βρεις με αυτό το ποσό. Εν αντιθέσει θα βρείτε πολλά καλά boutique hotels.
Ναι θα το κοιτάξω και θα επανέλθω...
όσο για τα αστέρια σίγουρα έχεις δίκιο.. τα καλά 5* είναι στα 500/βραδιά.
κ άλλη μια ερώτηση..ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να κάνω κράτηση?
μέσω e-mail κατευθείαν με το ξενοδοχείο,booking ή κάτι άλλο??
ευχαριστώ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.203
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom