Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

8avos

Member
Μηνύματα
655
Likes
6.481
Το μπάτζετ που αναφέρει ο περισσότερος κόσμος είναι "αφιλόξενο" για την δική μου τσεπη.

Αν και για σας (όποιον από σας) έχοντας πάντα την τύχη να κοιμαστε χωρίς να σας ενοχλούν θορυβοι ομιλίας ,ρίξτε μια ματιά στα hostel.Σε δίκλινο αλλά σε hostel.Οι τιμές είναι γηινες.
 

Joan02

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Καλησπέρα σε όλους.. Είμαι νέο μελός αλλά έχω διαβάσει αρκετές φορές σχόλια σας .. Τα Χριστούγεννα-Πρωτοχρονια σκέφτομαι να επισκεφθώ το Παρίσι (ξέρω είναι σε αρκετούς μήνες) αλλά όπως καταλαβαίνετε έχω ενθουσιαστεί .. Δεν ξέρω σε ποια περιοχή να μείνω.. Βλέπω μεγάλη διαφορά σε ξενοδοχεία του κέντρου με άλλα των προαστίων.. Τι με συμβουλεύετε?
 

paliakos

Member
Μηνύματα
68
Likes
163
Καποιος αν μπορεί να πει κατι για τα παραπανω ξενοδοχεία ή να προτεινει κατι;
Ευχαριστώ!
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Tο Hotel Voltaire μου φαίνεται μια χαρά για ύπνο ως προς την περιοχή. Είναι και πιο κοντά στο κέντρο από το άλλο.
 

giotaaki

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα και από μένα,
Μέρες διαβάζω τα σχόλια σας και βοήθησαν αρκετά νομίζω!

Θα πάω με τη σειρά μου και εγώ στο ονειρεμένο Παρίσι και έχω κάνει κράτηση σε αυτό: https://bit.ly/2VvGPQd

Τι γνώμη έχετε? Είναι καλή η περιοχή? Μπορούμε εύκολα να δούμε τα αξιοθέατα?
 
Last edited:

nikkal

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους.
Έχει ιδιαίτερη διαφορά ως περιοχή η 22 rue Hippolyte Maindron, 75014 σε σύγκριση με την 22 Avenue du Maine, 75015.
Ρωτώ διότι παρεμφερή ξενοδοχεία ibis έχουν περί τα 25€ διαφορά ανά διανυκτέρευση...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα σε όλους.
Έχει ιδιαίτερη διαφορά ως περιοχή η 22 rue Hippolyte Maindron, 75014 σε σύγκριση με την 22 Avenue du Maine, 75015.
Ρωτώ διότι παρεμφερή ξενοδοχεία ibis έχουν περί τα 25€ διαφορά ανά διανυκτέρευση...
Δεν είναι ακριβώς παρεμφερή, το ibis Styles είναι μια "light" εκδοχή του ibis. Αλλά οι διαφορές είναι μικρές. Αυτό που δεν είναι μικρό, είναι η διαφορά των δυο διευθύνσεων. Η δέυτερη είναι ΠΟΛΥ καλύτερη από την πρώτη. Και ως ασφάλεια γειτονιάς, και ως πρόσβαση σε μέσα μετακίνησης, και ως πρόσβαση σε εστιατόρια και μπαρ.
 

nikkal

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Δεν είναι ακριβώς παρεμφερή, το ibis Styles είναι μια "light" εκδοχή του ibis. Αλλά οι διαφορές είναι μικρές. Αυτό που δεν είναι μικρό, είναι η διαφορά των δυο διευθύνσεων. Η δέυτερη είναι ΠΟΛΥ καλύτερη από την πρώτη. Και ως ασφάλεια γειτονιάς, και ως πρόσβαση σε μέσα μετακίνησης, και ως πρόσβαση σε εστιατόρια και μπαρ.
Το παρεμφερή το λέω με την γενικότερη έννοια.
Το θέμα ασφάλειας της γειτονιάς με ενδιαφέρει και μου κάνει εντύπωση αυτό που μου γράφεις, διότι σε αρκετά reviews για το ξενοδοχείο που βρίσκεται στην προβληματική περιοχή διάβασα θετικά σχόλια για την γειτονιά και την ησυχία της.
Μπορείς να μου πεις κάποια πράγματα περαιτέρω για το θέμα της ασφάλειας;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.414
Σαν ξενοδοχεία δεν ξέρω, αλλά όσον αφορά το location συμφωνώ απόλυτα με τον @taver, το Ibis Paris Tour Montparnasse 15eme είναι σε εξαιρετική γειτονιά. Όχι τόσο για το θέμα της ασφάλειας, όσο για το ότι η συγκεκριμένη περιοχή είναι πραγματικά όμορφη, σφύζει από ζωή, πολλά (ποιοτικά) εστιατόρια και καφέ, ενώ βολεύουν πολύ κι οι μετακινήσεις (ακόμη και με τα πόδια σε πολλές περιπτώσεις)
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Hotel Sully: Ως περιοχή εξαιρετική, ασφαλής και κοντά σε όλα

Εκεί έμενα φοιτήτρια :agnes sad:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.187
Μηνύματα
883.359
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom