Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Άψογη τοποθεσία! Όχι απλά έχει ζωή για ένα ποτό το βράδυ, είναι γεμάτο μπαράκια, εστιατόρια, μαγαζιά, έχει και την μία από τις δύο όπερες απέναντι!
 

kroti

Member
Μηνύματα
22
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Δαλματικές Ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΝΔΙΑ
Άψογη τοποθεσία! Όχι απλά έχει ζωή για ένα ποτό το βράδυ, είναι γεμάτο μπαράκια, εστιατόρια, μαγαζιά, έχει και την μία από τις δύο όπερες απέναντι!
Τελεια !!! Πολυ χαιρομαι , θα το κλειςω !
 
  • Like
Reactions: Pel

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πολύ καλή τοποθεσία, κλείστο. Άπειρη ζωή, μετρό, μαγαζιά δίπλα.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Πολυ κοντα στην πλατεια των Βοσγιων,γεματη μαγαζια και κινηση και στους γυρω δρομους,Απο τα πιο αγαπημενα μου μερη.Θα το εκλεινα αμεσως.Τελεια περιοχη,φανταστικη ατμοσφαιρα.
 

irene_glee86

Member
Μηνύματα
13
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ!!!
Καλημέρα! Θα ήθελα την βοήθεια σας! Θα πάω Παρίσι τον Νοέμβριο κ εχω βρει 2 εξαιρετικά ξενοδοχεία! Το ένα είναι στην περιοχή Marais κ το άλλο στην latin quartier! Ποια περιοχή θεωρείται ότι θα με βολεψει περισσότερο οσο αναφορά τις μετακινήσεις μου κ ποια περιοχή έχει περισσότερα εστιατόρια κ ζωή? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας!
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Και τα δύο είναι πολύ κεντρικά και με πολλή ζωή. Το quartier latin είναι πιο κεντρικό και ζωντανό αλλά πολύ πιο τουριστικό και υπάρχει κίνδυνος πχ να είσαι στο δρόμο με τις ελληνικές ταβέρνες που παίζουν μπουζούκια και περνάς και ακούς να σπάνε πιάτα. Νομίζω καλύτερα να μας πεις δρόμους που είναι τα ξενοδοχεία...
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
ibis Paris Avenue de la Républiqu... αυτό πάλι πως σας φαίνεται;
Δεν είναι κακή περιοχή αλλά μου φαίνεται λίγο μακριούτσικα. Καλύτερο πχ είναι το ibis πάλι στο 11ο διαμέρισμα, αλλά στην Βαστίλλη.
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Είναι άψογες περιοχές και τα δύο. Αυτό στο 5ο διαμέρισμα είναι πιο κεντρικό και πιο εύκολο να γυρίσεις βράδυ με τα πόδια (αν έχεις βγει κέντρο).
 

irene_glee86

Member
Μηνύματα
13
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ!!!
Είναι άψογες περιοχές και τα δύο. Αυτό στο 5ο διαμέρισμα είναι πιο κεντρικό και πιο εύκολο να γυρίσεις βράδυ με τα πόδια (αν έχεις βγει κέντρο).
Ωραία για με βοηθήσεις λιιιιιιιιγο ακόμη εσύ ποιο θα διαλεγες από τα 2? Θα είμαι μόνο για 2,5 μέρες Παρίσι γυρνώντας από Στρασβούργο μαζί με τον άντρα μου! Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι να είναι όμορφη η περιοχή που θα μείνω κ βολική όσο αναφορά τα αξιοθέατα! Η αλήθεια με το σχόλιο που έκανες για το πόσο τουριστικό είναι το latin κλείνω προς Marais!
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Εγώ είμαι μεροληπτική υπέρ του Marais και της Βαστίλλης γιατί εκεί έμενα ως φοιτήτρια.
Αλλά αντικειμενικά για 2.5 μέρες για να δω τα αξιοθέατα από όσο πιο βολική τοποθεσία γίνεται θα διάλεγα το 5ο. Εκεί που είναι το συγκεκριμένο ξενοδοχείο δεν χτυπάει άσχημα ο τουρισμός (δεν είναι στο σημείο που έγραψα πιο πάνω με τις ελληνικές ταβέρνες), είναι πολύ πολύ κεντρικά και έχει πολύ κόσμο, και τουρίστες και Γάλλους και είναι δίπλα το πανεπιστήμιο της Σορβόννης.
Για τα ξενοδοχεία καθεαυτά δεν ξέρω, αυτά που γράφω αφορούν καθαρά σε περιοχή. Και οι δύο περιοχές βέβαια είναι εξαιρετικές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom