Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

bellaGeo

Member
Μηνύματα
30
Likes
8
Ονειρεμένο Ταξίδι
singapore!
Καλησπέρα σας!έχω κλείσει αεροπορικά για Παρίσι στις 9-13 Οκτωβρίου και αναζητώ οικονομικό αξιοπρεπές ξενοδοχείο στο Κέντρο γύρω από odeon des pres και άλλες καλές περιοχές!Ζητώ τα φώτα σας!(ελπίζω να γράφω σωστά τις περιοχές)Δύο άτομα εγώ και ο σύζυγός ήμαστε 30+ :)
 

arhs21

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σε όλους θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να εκφράσω τις απορίες μου σχετικά με το Παρίσι
θα είμαστε στο Παρίσι 8-12 Δεκεμβρίου 2 ενήλικες με ένα παιδί μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα στα έξεις

https://secure.booking.com/mywishlist.html?aid=317904&tflv=0&wl=XlkdMjO3AFtPxB3uYOg1JbDvdGU&

πια από τα 4 θα διαλέγατε και γιατί? ενδεικτικά έχω κράτηση στο apartment quartier latin-monge

επίσης από ότι κατάλαβα δεν αξίζει με την καμιά να νοικιάσω αμάξι οπότε έχω καταλήξει σε αυτήν την κάρτα που λέτε τον
22.50 για μια βδομάδα και αν είμαι σωστός μπορώ να την βγάλω και από το αεροδρόμιο και θα χρειαστώ μια μικρή φωτογραφία

η μια μέρα από τις 5 θα είναι στην disneyland οποιαδήποτε συμβουλή για τις υπόλοιπες 4 θα ήταν καλοδεχούμενη
σας ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας να είστε καλά
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Από τα 4 ασυζητητί το Quartier Latin. Γιατί είναι το πιο κεντρικό απ' όλα, έχεις πιο εύκολη πρόσβαση σε όλα, πιο κοντά στα περισσότερα βασικά αξιοθέατα, δεν ταλαιπωρείς το παιδί με πολλές στάσεις μετρό, μπορείς να γυρίσεις με τα πόδια αν για κάποιον λόγο ξεμείνεις, είναι συγκριτικά πιο ασφαλές ως περιοχή.
 

bellaGeo

Member
Μηνύματα
30
Likes
8
Ονειρεμένο Ταξίδι
singapore!
Καλησπέρα εγώ πάλι ψάχνω εδώ και δέκα μέρες για 4 διανυκτερεύσεις κάτι μέχρι 400€ το πολύ και έχω μπερδεύτει!Να βρω κάτι δίπλα σε μετρό και ας είναι και μακριά?Η να βρω κάτι πιο κεντρικό?Σίγουρα κοιτάζω πάντα το φθηνότερο!
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Προφανώς όσο πιο κεντρικά τόσο το καλύτερο. Αλλά αν είναι πιο μακριά, αν είναι δίπλα σε μετρό εξυπηρετεί. Απλά πρόσεχε με τις περιοχές μακριά γιατί σε μερικές παίζουν θέματα ασφάλειας και γι' αυτό είναι και φθηνότερα (π.χ. Saint Denis δεν πας).
Κοίτα και airbnb θα έλεγα. Στο Παρίσι είναι αισθητά φθηνότερο από τα ξενοδοχεία.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπέρα εγώ πάλι ψάχνω εδώ και δέκα μέρες για 4 διανυκτερεύσεις κάτι μέχρι 400€ το πολύ και έχω μπερδεύτει!Να βρω κάτι δίπλα σε μετρό και ας είναι και μακριά?Η να βρω κάτι πιο κεντρικό?Σίγουρα κοιτάζω πάντα το φθηνότερο!
Εχεις αργήσει πολύ. Το Παρίσι θέλει κράτηση γύρω στους 3 μήνες πριν αν θες λογικές τιμές. Για τις περιοχές που ψάχνεις, δύσκολα θα βρεις πια κάτι αξιοπρεπες κάτω από τα €600.
 

bellaGeo

Member
Μηνύματα
30
Likes
8
Ονειρεμένο Ταξίδι
singapore!
Κοιτάξτε για ξενοδοχεία προς Montparnasse, Place d'Italie, Bercy. Οι περιοχές είναι οκ και δεν είναι πολύ μακριά από τα σημεία ενδιαφέροντος.
Αυτό είναι πολύ μακριά ?Πιστεύετε ότι ένα ξενοδοχείο εκτός δεν θα βόλευε?
 

Attachments

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Το ξενοδοχείο αυτό είναι σχεδόν στο τέρμα του μετρό της 13ης γραμμής (στάση Agnettes). Χονδρικά να υπολογίζεις ότι μεταξύ δύο στάσεων μετρό παίρνει περίπου 2 λεπτά. Δες έναν χάρτη του μετρό και υπολόγισε στο περίπου πόση ώρα θες για να φτάσεις στα διάφορα σημεία του κέντρου. Ένα μισωαράκι νομίζω το θες για να φτάσεις κέντρο με την γραμμή 13 (π.χ. στάση Invalides) συν ό,τι αλλαγή γραμμής κάνεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom