Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
καλημέρα παιδιά και απο εμένα..πηγαίνω στο Παρίσι με τον άντρα μου την εβδομάδα του 15Αύγουστου. ξέρω, είναι η χειρότερη περίοδος αλλά δυστυχώς η μόνη που μπορούμε να πάρουμε άδεια..έχω βρει κάποια ξενοδοχεία σε κάπως φυσιολογικές τιμές αλλά έχω αγχωθεί πάρα πολύ με τις περιοχές.ποιες είναι ασφαλής και να βολεύουν και οι μετακινήσεις. θα μείνουμε 6 βράδια, η μια μέρα Dysneyland και θα χρησιμοποιήσουμε και τα δύο αεροδρόμια. Κάθε βοήθεια θα εκτιμηθεί πολύ! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..
1. ibis Styles Paris Bercy (77 Rue De Bercy, 12ο διαμ )
2. Hotel Astoria - Astotel (42, rue de Moscou, 8ο διαμ., )
3.Hotel Monterosa (30, rue la Bruyère, 9ο διαμ., )
4. Hotel George (46 Rue Notre Dame De Lorette, 9ο διαμ. )
5. Hotel Palm (30 Rue De Maubeuge, 9ο διαμ. )
6. Hôtel de France Quartier Latin (108 Rue Monge, 5ο διαμ. )
7. ibis Paris Gare de Lyon Reuilly (9 Rue de Reuilly, 12ο διαμ. )
8. ibis Styles Paris Tolbiac Bibliotheque (21 Rue De Tolbiac, 13ο διαμ., )
Καλημέρα

Με χαρά μου βλέπω ότι επέλεξες μερικά ξενοδοχεία της αλυσίδας Astotel από την οποία έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από το καλοκαίρι του 2019 που πήγα κ εγώ Παρίσι κ έμεινα σε ένα (όχι από αυτά που γράφεις).

Λοιπόν με γνώμονα τη τοποθεσία και μόνο θα σου έλεγα δαγκωτό Hotel Astoria και 8ο διαμέρισμα και μετά 5ο διαμέρισμα και Rue Monge, σταθερή αξία. Μετά αυτά του 9ου διαμερίσματος που είναι πολύ καλά ξενοδοχεία μεν, αλλά είναι σχετικά κοντά στη Pigalle και δε μου άρεσε η περιοχή εκεί γύρω.. Αν και το Palm δεν είναι πολύ κοντά οπότε θα στο πρότεινα. Το θέμα είναι ότι το Palm δεν έχει κοντά αρκετές στάσεις μετρό όπως πχ το Astoria, κ αυτές που έχει εξυπηρετούν μια-δυο γραμμές μόνο.. Τα υπόλοιπα είναι εκτός κέντρου λίγο (υπολόγιζε χοντρικά ότι το "κέντρο" είναι από 1ο έως 10ο διαμέρισμα. Δε γνωρίζω και τις περιοχές να σου πω ειδικά από θέμα ασφάλειας..

Τώρα με βάση ποιότητα ξενοδοχείου δαγκωτό τα Astotel. Αυτό στο 5ο διαμέρισμα είναι σε καλή περιοχή αλλά δε μου γεμίζει το μάτι.. Κ είναι κ άβολο επίσης από θέμα συγκοινωνίας μετρό (όχι πολλές γραμμές). Έχει λεωφορεία βέβαια
 
Last edited:

athxaidsarid

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Καλημέρα

Με χαρά μου βλέπω ότι επέλεξες μερικά ξενοδοχεία της αλυσίδας Astotel από την οποία έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από το καλοκαίρι του 2019 που πήγα κ εγώ Παρίσι κ έμεινα σε ένα (όχι από αυτά που γράφεις).

Λοιπόν με γνώμονα τη τοποθεσία και μόνο θα σου έλεγα δαγκωτό Hotel Astoria και 8ο διαμέρισμα και μετά 5ο διαμέρισμα και Rue Monge, σταθερή αξία. Μετά με επιφύλαξη αυτά του 9ου διαμερίσματος γιατί είναι σχετικά κοντά στη Pigalle και δε μου άρεσε η περιοχή εκεί γύρω.. Αν και το Palm δεν είναι πολύ κοντά οπότε θα στο πρότεινα. Το θέμα είναι ότι δεν έχει κοντά αρκετές γραμμές μετρό όπως πχ το Astoria, κ αυτές που έχει εξυπηρετούν μια-δυο γραμμές μόνο.. Αλλά τα ξενοδοχεία είναι πολύ καλά. Τα υπόλοιπα είναι εκτός κέντρου λίγο (υπολόγιζε χοντρικά ότι το "κέντρο" είναι από 1ο έως 10ο διαμέρισμα. Δε γνωρίζω και τις περιοχές να σου πω ειδικά από θέμα ασφάλειας..

Τώρα με βάση ποιότητα ξενοδοχείου δαγκωτό τα Astotel. Αυτό στο 5ο διαμέρισμα είναι σε καλή περιοχή αλλά δε μου γεμίζει το μάτι.. Κ ε΄ναι κ άβολο επίσης από θέμα συγκοινωνίας μετρό (όχι πολλές γραμμές). Έχει λεωφορεία βέβαια
σε ευχαριστώ πάρα πολύ, και εγώ προς το Astoria ήμουν!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.964
Likes
12.003
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Εγινε σε ευχαριστω πολυ!! κατι ακομα..εχω βρει αεροπορικα αθηνα - παρισι στα 200 με επιστροφη .. θεωρειται καλη τιμη?? η εστω φυσιολογικη...
Ισως μπορεις να βρεις και πιο οικονομικα (150-170€). Αν δεν εχεις ευελιξια στις ημερομηνιες μπορει να ειναι και ευκαιρια

καλημέρα παιδιά και απο εμένα..πηγαίνω στο Παρίσι με τον άντρα μου την εβδομάδα του 15Αύγουστου. ξέρω, είναι η χειρότερη περίοδος αλλά δυστυχώς η μόνη που μπορούμε να πάρουμε άδεια..έχω βρει κάποια ξενοδοχεία σε κάπως φυσιολογικές τιμές αλλά έχω αγχωθεί πάρα πολύ με τις περιοχές.ποιες είναι ασφαλής και να βολεύουν και οι μετακινήσεις. θα μείνουμε 6 βράδια, η μια μέρα Dysneyland και θα χρησιμοποιήσουμε και τα δύο αεροδρόμια. Κάθε βοήθεια θα εκτιμηθεί πολύ! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..
1. ibis Styles Paris Bercy (77 Rue De Bercy, 12ο διαμ )
2. Hotel Astoria - Astotel (42, rue de Moscou, 8ο διαμ., )
3.Hotel Monterosa (30, rue la Bruyère, 9ο διαμ., )
4. Hotel George (46 Rue Notre Dame De Lorette, 9ο διαμ. )
5. Hotel Palm (30 Rue De Maubeuge, 9ο διαμ. )
6. Hôtel de France Quartier Latin (108 Rue Monge, 5ο διαμ. )
7. ibis Paris Gare de Lyon Reuilly (9 Rue de Reuilly, 12ο διαμ. )
8. ibis Styles Paris Tolbiac Bibliotheque (21 Rue De Tolbiac, 13ο διαμ., )
Με τη σειρα ως προς την τοποθεσια θα τα εβαζα 4 μετα 5 και 3, 6, 2, 7 και 1. Το 8 ξεχνα το. Γενικα αν το 4 σας κανει μη διστασεις να το κλεισεις. Το 2 ειναι σε ησυχη αλλα σχετικα νεκρη μερα νυχτα περιοχη.
 

Nikoleb

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα. Αρχές Ιουλίου θα πάμε ταξίδι του μέλιτος στ Παρίσι και θέλω τη βοήθεια σας. Απ το 1 μεχρι το 9 διαμέρισμα είναι κέντρο αν έχω καταλάβει καλά οπότε εκει να βρω κάτι καλυτερα;Θ μεινουμε 9 μέρες και τ ένα βράδυ θα μείνουμε στη Ντισνευλαντ οπότε 2μερες εκεί .Να κοιτάξουμε και για κανένα μονοήμερο η καλύτερα Ν μη φύγουμε απ το Παρίσι αφού πάμε πρώτη φορα;
 

Filfil

Member
Μηνύματα
32
Likes
4
Παιδιά για διαμονή στ 20ο διαμέρισμα είναι καλά ;

Βασικα παιδιά για Παρίσι μου προτείνετε καλύτερα 9ο, 14ο ή 20ο διαμέρισμα ; Βρηκα κάποια πολύ οικονομοκα
Ξενοδοχεία και θέλω να μάθω που είναι καλύτερα
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπέρα. Αρχές Ιουλίου θα πάμε ταξίδι του μέλιτος στ Παρίσι και θέλω τη βοήθεια σας. Απ το 1 μεχρι το 9 διαμέρισμα είναι κέντρο αν έχω καταλάβει καλά οπότε εκει να βρω κάτι καλυτερα;Θ μεινουμε 9 μέρες και τ ένα βράδυ θα μείνουμε στη Ντισνευλαντ οπότε 2μερες εκεί .Να κοιτάξουμε και για κανένα μονοήμερο η καλύτερα Ν μη φύγουμε απ το Παρίσι αφού πάμε πρώτη φορα;
Ναι καλύτερα 1-9. Το Παρίσι έχει πολλά να δείτε για μια βδομάδα οπότε δε νομίζω να βαρεθειτε.

Βασικα παιδιά για Παρίσι μου προτείνετε καλύτερα 9ο, 14ο ή 20ο διαμέρισμα ; Βρηκα κάποια πολύ οικονομοκα
Ξενοδοχεία και θέλω να μάθω που είναι καλύτερα
9ο και μετά 14ο (ειδικά αν είναι προς τα βόρεια του 14).
 

Sena

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Θα ταξιδέψουμε στο Παρίσι οικογενειακώς (2 παιδιά) για 5 ημέρες τέλη Απριλίου και χρειάζομαι βοήθεια για τη διαμονή.
Εχω διαβάσει αρκετά στο forum αντίστοιχα θέματα αλλά έχω μπερδευτεί λόγω των διαφορετικών απόψεων.
Εχω ήδη κλείσει αεροπορικά και έχω εντοπίσει τα διαμερίσματα 11,12,13 για διαμονή.
Τα υπόλοιπα τα έχω αποκλείσει λόγω τιμής, τα πιο κεντρικά, και λόγω εγκληματικότητας, τα πιο μακρινά αλλά πιο οικονομικά όπως 17,18,19.
Eπίσης το μεγάλο πρόβλημα στα περισσότερα ξενοδοχεία είναι ότι προσφέρουν μόνο δίκλινα άρα πρέπει να χωριστούμε ή δωμάτια με καναπέ κρεβάτι που δεν χωράνε 2 παιδιά 9 & 12 ετών.
Κάθε βοήθεια θα είναι πολύτιμη γιατί όπως καταλαβαίνετε το ταξίδι με μικρά παιδιά χρειάζεται προσοχή !

Εχω εντοπίσει τα εξής με σειρά ανά τι
1) Airbnb (τοποθεσία Παρίσι, Île-de-France,)
2) Novotel Paris Gare de Lyon
3) Crowne plaza paris république
Ευχαριστώ
 

Revi

Member
Μηνύματα
59
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Γαλλία - Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Θα ταξιδέψουμε στο Παρίσι οικογενειακώς (2 παιδιά) για 5 ημέρες τέλη Απριλίου και χρειάζομαι βοήθεια για τη διαμονή.
Εχω διαβάσει αρκετά στο forum αντίστοιχα θέματα αλλά έχω μπερδευτεί λόγω των διαφορετικών απόψεων.
Εχω ήδη κλείσει αεροπορικά και έχω εντοπίσει τα διαμερίσματα 11,12,13 για διαμονή.
Τα υπόλοιπα τα έχω αποκλείσει λόγω τιμής, τα πιο κεντρικά, και λόγω εγκληματικότητας, τα πιο μακρινά αλλά πιο οικονομικά όπως 17,18,19.
Eπίσης το μεγάλο πρόβλημα στα περισσότερα ξενοδοχεία είναι ότι προσφέρουν μόνο δίκλινα άρα πρέπει να χωριστούμε ή δωμάτια με καναπέ κρεβάτι που δεν χωράνε 2 παιδιά 9 & 12 ετών.
Κάθε βοήθεια θα είναι πολύτιμη γιατί όπως καταλαβαίνετε το ταξίδι με μικρά παιδιά χρειάζεται προσοχή !

Εχω εντοπίσει τα εξής με σειρά ανά τι
1) Airbnb (τοποθεσία Παρίσι, Île-de-France,)
2) Novotel Paris Gare de Lyon
3) Crowne plaza paris république
Ευχαριστώ
ΣΕ χαιρετώ
Εμείς όταν πήγαμε πριν 2 χρόνια μείνανε σε διαμέρισμα της air bnb (3 παιδια) στην περιοχή Marais ήταν πολύ ασφαλισμένα και στο κέντρο!!! Ήταν εξαιρετικά. Και η τιμή παρα πολύ καλή για 6 βραδιά!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.964
Likes
12.003
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Θα ταξιδέψουμε στο Παρίσι οικογενειακώς (2 παιδιά) για 5 ημέρες τέλη Απριλίου και χρειάζομαι βοήθεια για τη διαμονή.
Εχω διαβάσει αρκετά στο forum αντίστοιχα θέματα αλλά έχω μπερδευτεί λόγω των διαφορετικών απόψεων.
Εχω ήδη κλείσει αεροπορικά και έχω εντοπίσει τα διαμερίσματα 11,12,13 για διαμονή.
Τα υπόλοιπα τα έχω αποκλείσει λόγω τιμής, τα πιο κεντρικά, και λόγω εγκληματικότητας, τα πιο μακρινά αλλά πιο οικονομικά όπως 17,18,19.
Eπίσης το μεγάλο πρόβλημα στα περισσότερα ξενοδοχεία είναι ότι προσφέρουν μόνο δίκλινα άρα πρέπει να χωριστούμε ή δωμάτια με καναπέ κρεβάτι που δεν χωράνε 2 παιδιά 9 & 12 ετών.
Κάθε βοήθεια θα είναι πολύτιμη γιατί όπως καταλαβαίνετε το ταξίδι με μικρά παιδιά χρειάζεται προσοχή !

Εχω εντοπίσει τα εξής με σειρά ανά τι
1) Airbnb (τοποθεσία Παρίσι, Île-de-France,)
2) Novotel Paris Gare de Lyon
3) Crowne plaza paris république
Ευχαριστώ
Απο αποψη τοποθεσιας 3 και μετα 2 (και τα 2 ειναι καλα, το 3 ειναι πολυ καλα). Το 1 δεν εχεις βαλει που βρισκεται.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Απο αποψη τοποθεσιας 3 και μετα 2 (και τα 2 ειναι καλα, το 3 ειναι πολυ καλα). Το 1 δεν εχεις βαλει που βρισκεται.
Κι εγώ μεταξύ του 2 και 3, στο 3 θα εμένα. Βασικά έχω μείνει στο ξενοδοχείο αρκετά χρόνια πριν. Αξιοπρεπές ξενοδοχείο αλυσίδας με σταθμό μετρό απέξω και κοντά στο Marais, Canal st Martin και Oberkampf για βόλτες και έξοδο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.498
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom