Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Σε ποια περιοχή αναφέρεσαι; Αν είναι αυτή του ξενοδοχείου που παρέθεσες δεν είναι και η πιο ασφαλής της πόλης, όπως σας είπε και ο @tripakias. Αυτά που σας παρέθεσα είναι σε αρκετά πιο καλές περιοχές που αποτελούν και συγκοινωνιακούς κόμβους.
για την περιοχη του ξενοδοχειου lafayette εννοω!! του @tripakias η απάντηση, πηγαίνει σε ερώτηση για άλλα ξενοδοχεία που του είχα κάνει πριν λιγο καιρό!
 
Last edited:

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί

rafaella9

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα σας,
Μετά από έρευνα κατέληξα σε 2 πιθανά ξενοδοχεία.
Το 1ο είναι το Hotel Berne Opera 37, rue de Berne, 8th arr.
Το 2ο Hôtel de France Quartier Latin 108 Rue Monge, 5th arr.
Από άποψη περιοχής (εστιατόρια, αξιοθέατα) ποιο προτείνετε για 7 βράδια τον Αύγουστο;
Ευχαριστώ.
 

kon_ath

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα,
έχει κάποιος άποψη για την περιοχή που βρίσκεται το ξενοδοχείο Hotel Arc Elysées - 45 Rue Washington, 75008 Paris (8ο διαμέρισμα),- τόσο όσον αφορά στην ασφάλεια αλλά και την πρόσβαση με τα πόδια στο κέντρο, σταθμοί μετρό κλπ.
θα παμε μόνο για 3 μέρες και ήθελα να είναι όσο το δυνατόν πιο κοντά για να μην ΄χάσουμε χρόνο με τις μετακινήσεις.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλημέρα,
έχει κάποιος άποψη για την περιοχή που βρίσκεται το ξενοδοχείο Hotel Arc Elysées - 45 Rue Washington, 75008 Paris (8ο διαμέρισμα),- τόσο όσον αφορά στην ασφάλεια αλλά και την πρόσβαση με τα πόδια στο κέντρο, σταθμοί μετρό κλπ.
θα παμε μόνο για 3 μέρες και ήθελα να είναι όσο το δυνατόν πιο κοντά για να μην ΄χάσουμε χρόνο με τις μετακινήσεις.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Σαν περιοχή είναι καλή σε γενικές γραμμές, ενώ έχει στάσεις μετρό στο 5λεπτο-10λεπτο
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλημέρα,
έχει κάποιος άποψη για την περιοχή που βρίσκεται το ξενοδοχείο Hotel Arc Elysées - 45 Rue Washington, 75008 Paris (8ο διαμέρισμα),- τόσο όσον αφορά στην ασφάλεια αλλά και την πρόσβαση με τα πόδια στο κέντρο, σταθμοί μετρό κλπ.
θα παμε μόνο για 3 μέρες και ήθελα να είναι όσο το δυνατόν πιο κοντά για να μην ΄χάσουμε χρόνο με τις μετακινήσεις.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Η περιοχή είναι ασφαλέστατη, αν και θα προτιμούσα κάτι πιο κεντρικό για 3 μόνο μέρες, καθότι είστε δίπλα μόνο στα Ηλύσια πεδία και την αψίδα του Θριάμβου. Αν μπορείτε κοιτάξτε για ξενοδοχείο στα διαμερίσματα 1-6, καθότι θα έχετε αρκετά περισσότερα αξιοθέατα με τα πόδια.
 

kon_ath

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σαν περιοχή είναι καλή σε γενικές γραμμές, ενώ έχει στάσεις μετρό στο 5λεπτο-10λεπτο
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.

Η περιοχή είναι ασφαλέστατη, αν και θα προτιμούσα κάτι πιο κεντρικό για 3 μόνο μέρες, καθότι είστε δίπλα μόνο στα Ηλύσια πεδία και την αψίδα του Θριάμβου. Αν μπορείτε κοιτάξτε για ξενοδοχείο στα διαμερίσματα 1-6, καθότι θα έχετε αρκετά περισσότερα αξιοθέατα με τα πόδια.
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. Θα κοιτάξω και στις περιοχές που συστήνετε.
 

waroo

Member
Μηνύματα
73
Likes
483
Ψάχνω οικονομικό ξενοδοχείο με πάρκινγκ (όχι δωρεάν!), προφανώς δε χρειάζεται να είναι κεντρικό...

Βρήκα το Motel One Paris-Porte Doree, αν υπάρχει κάποια δοκιμασμένη εναλλακτική είμαι όλος αυτιά...

(είναι για 2ο ΠΣΚ του Μαρτίου)

https://www.booking.com/hotel/fr/b-...l;ucfs=1&#map_opened-hotel_sidebar_static_map
 

blade_

Member
Μηνύματα
177
Likes
163
Ψάχνω οικονομικό ξενοδοχείο με πάρκινγκ (όχι δωρεάν!), προφανώς δε χρειάζεται να είναι κεντρικό...

Βρήκα το Motel One Paris-Porte Doree, αν υπάρχει κάποια δοκιμασμένη εναλλακτική είμαι όλος αυτιά...

(είναι για 2ο ΠΣΚ του Μαρτίου)

https://www.booking.com/hotel/fr/b-...l;ucfs=1&#map_opened-hotel_sidebar_static_map
Είσαι πολύ κοντά στον περιφερειακό και ανάμεσα 19 και 20 διαμέρισμα.. Δε μου φαιβεται καλή περιοχή.. Κοίταξε και το πρώτο ποστ
 

waroo

Member
Μηνύματα
73
Likes
483
αν έχω καταλάβει καλά, είναι στο 12ο διαμέρισμα και δίπλα στο Saint-Mande το οποίο θεωρείται από τα καλά προάστια

το 19ο και το 20ο είναι αρκετά μακριά....

αλλά επειδή είναι δίπλα στον αυτοκινητόδρομο γι'αυτό ζήτησα κάποια εναλλακτική
 

blade_

Member
Μηνύματα
177
Likes
163
αν έχω καταλάβει καλά, είναι στο 12ο διαμέρισμα και δίπλα στο Saint-Mande το οποίο θεωρείται από τα καλά προάστια

το 19ο και το 20ο είναι αρκετά μακριά....

αλλά επειδή είναι δίπλα στον αυτοκινητόδρομο γι'αυτό ζήτησα κάποια εναλλακτική
Αυτό που βλέπω εγώ αν δε μου ανοίγει λάθος ή σελίδα μου φαίνεται αρκετά μακρυά από το 12..

Ας απαντήσουν όμως και τα άλλα παιδιά
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom