Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.466
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Συμφωνώ κι εγώ ότι λόγω των αποστάσεων αυτά τα ξενοδοχεία δεν είναι καλές επιλογές. Θα είναι τελείως ανεύθυνο να σας τα προτείνουμε.

έλος πάντων, είδα ότι είναι μόλις δύο στάσεις μέχρι το Monparnasse
Η περιοχή Montparnasse δεν έχει τόσο τουριστικό ενδιαφέρον όσο το κέντρο του Παρισιού, η quartier latin, η le marais ή η Μονμάρτη στα οποία φαντάζομαι ότι θέλετε να κινηθείτε.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.981
Likes
12.033
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Από αυτά που γράφεις καλύτερο μου φαίνεται αυτό στη Boulogne. Σίγουρα θα είστε εκτός και σε λίγο ανευρη περιοχή αλλά πρόκειται για μία από τις ακριβότερες συνοικίες του IdF.

Μου κάνει και λίγο εντύπωση πως βρήκατε εκεί και δεν μπορείτε να βρείτε σε άλλη δευτεροκλασατη μεν αλλά πιο κεντρική περιοχή δε.

Και Belleville δεν είναι και τόσο τραγικά. Ούτε Clamart αν το οικονομικό είναι μεγάλο θέμα. Αν όχι δεν νομίζω πως αξίζει η ταλαιπωρία.
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
261
Likes
4.392
Καλησπέρα, εμείς είχαμε μείνει στο Ibis Styles Bercy. Η περιοχή είχε αποδειχτεί βολικοτατη μιας και είχε μετρό έξω από το ξενοδοχείο για κέντρο (3 -4 στάσεις δηλ σε 5 λεπτα είστε κέντρο)Εμείς περπατούσαμε, σε 20 λεπτα με τα πόδια ήμασταν Παναγία των Παρισίων μέσω ωραίας διαδρομής πλάι στο Σηκουάνα που ουσιαστικά ξεκινουν όλα τα αξιοθέατα. Το βλέπω 366 με πρωινό στο booking για τις ημερομηνίες που ενδιαφέρεστε
 

dimitrapat

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
παντως επιβεβαιώνω οτι δεν υπάρχει τίποτα κεντρικά στο Παρισι σε προσιτες τιμες για τον Ιουνιο. Ουτε σε airbnb ουτε σε booking. Ισως αξιζει να ψαχνει κάποιος καθημερινά, μήπως βρει κάτι από ακύρωση. Εμείς πάμε 2 Ιουνιου Παρίσι και για 5 βράδια, 4μελής οικογένεια, και η αλήθεια είναι οτι θα μείνουμε εκτός Παρισιού αλλά θα μας φιλοξενήσουν. Προς στιγμή σκέφτηκα να κλείσω κάπου κεντρικά για να είμαστε κοντά σε όλα αλλά η διαφορά μεταξύ του δωρεάν και του κόστους ένος δωματίου είναι χαοτική! Οπότε σκέφτηκα στην ανάγκη να επομιστούμε κάποιες φορές το κόστος για uber. Γνωρίζετε μήπως κάποιον έντυπο τουριστικό οδηγό για το Παρίσι? Καλό είναι το Google αλλά πολλές φορές υπάρχουν βιβλία-διαμάντια.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
παντως επιβεβαιώνω οτι δεν υπάρχει τίποτα κεντρικά στο Παρισι σε προσιτες τιμες για τον Ιουνιο. Ουτε σε airbnb ουτε σε booking. Ισως αξιζει να ψαχνει κάποιος καθημερινά, μήπως βρει κάτι από ακύρωση. Εμείς πάμε 2 Ιουνιου Παρίσι και για 5 βράδια, 4μελής οικογένεια, και η αλήθεια είναι οτι θα μείνουμε εκτός Παρισιού αλλά θα μας φιλοξενήσουν. Προς στιγμή σκέφτηκα να κλείσω κάπου κεντρικά για να είμαστε κοντά σε όλα αλλά η διαφορά μεταξύ του δωρεάν και του κόστους ένος δωματίου είναι χαοτική! Οπότε σκέφτηκα στην ανάγκη να επομιστούμε κάποιες φορές το κόστος για uber. Γνωρίζετε μήπως κάποιον έντυπο τουριστικό οδηγό για το Παρίσι? Καλό είναι το Google αλλά πολλές φορές υπάρχουν βιβλία-διαμάντια.
Ξέρω έναν εξαιρετικό ηλεκτρονικό...
www.travelstories.gr ;)
:welcome2:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.981
Likes
12.033
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
παντως επιβεβαιώνω οτι δεν υπάρχει τίποτα κεντρικά στο Παρισι σε προσιτες τιμες για τον Ιουνιο. Ουτε σε airbnb ουτε σε booking. Ισως αξιζει να ψαχνει κάποιος καθημερινά, μήπως βρει κάτι από ακύρωση. Εμείς πάμε 2 Ιουνιου Παρίσι και για 5 βράδια, 4μελής οικογένεια, και η αλήθεια είναι οτι θα μείνουμε εκτός Παρισιού αλλά θα μας φιλοξενήσουν. Προς στιγμή σκέφτηκα να κλείσω κάπου κεντρικά για να είμαστε κοντά σε όλα αλλά η διαφορά μεταξύ του δωρεάν και του κόστους ένος δωματίου είναι χαοτική! Οπότε σκέφτηκα στην ανάγκη να επομιστούμε κάποιες φορές το κόστος για uber. Γνωρίζετε μήπως κάποιον έντυπο τουριστικό οδηγό για το Παρίσι? Καλό είναι το Google αλλά πολλές φορές υπάρχουν βιβλία-διαμάντια.
Καλά εσείς πέφτετε και στους τελικούς του Roland Garros και πολλά οικονομικά δωμάτια έχουν κλειστεί πολύ καιρό πριν.
 

vivcdg

Member
Μηνύματα
10
Likes
15
Από αυτά που γράφεις καλύτερο μου φαίνεται αυτό στη Boulogne. Σίγουρα θα είστε εκτός και σε λίγο ανευρη περιοχή αλλά πρόκειται για μία από τις ακριβότερες συνοικίες του IdF.

Μου κάνει και λίγο εντύπωση πως βρήκατε εκεί και δεν μπορείτε να βρείτε σε άλλη δευτεροκλασατη μεν αλλά πιο κεντρική περιοχή δε.

Και Belleville δεν είναι και τόσο τραγικά. Ούτε Clamart αν το οικονομικό είναι μεγάλο θέμα. Αν όχι δεν νομίζω πως αξίζει η ταλαιπωρία.
Το πρόβλημα, αν το πούμε έτσι, είναι ότι δε ψάχνουμε δίκλινο αλλά δύο τετρακλινα. Αυτό που θέλουμε είναι να είμαστε λιγότερο από χιλιάρικο η οικογένεια για το ξενοδοχείο. Τα παιδιά όλο ζητάνε....

Tην ίδια περίοδο είχαμε πάει πέρυσι και είχαμε πληρωσει 120ευρω το τρικλινο σε αυτο HÔTEL OPERA MAINTENON - Site officiel de l'hôtel (hotel-opera-maintenon.com) . Δεν ξερω αν εχει τετρακλινα. Μηπως θα σας συνεφερε περισσότερο καποιο διαμερισμα?
δεν έχει
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Να διαλέξεις ένα κατάλυμα με βάση το budget σου και την ασφάλεια της περιοχής, εφόσον πας κ με παιδιά. Και ας είναι μακρυά. Εδώ μιλάμε για το ιδανικό κατάλυμα που θα 'ταν καλο να βρει κάποιος στο Παρίσι. Καλώς ή κακώς δεν μπορούμε να το υποστηρίξουμε όλοι αυτό. Και μόνο που αποφασίσατε να κάνετε ένα τόσο μεγάλο δώρο στα παιδάκια σας, να είσαι σίγουρη ότι θα το θυμουνται σαν κάτι μαγικό όλη τους τη ζωή και κανένας δε θα κρατήσει το που μένατε.
Θυμάμαι παιδάκι που παρακαλούσα τους γονείς μου να πάμε στη disneyland και τελικά δε καταφέραμε να πάμε. Πήγα μεγάλος αλλά δεν είναι το ίδιο.
Εννοείται ότι τα παιδιά όλο ζητάνε και σίγουρα θα σας φύγουν πολύ περισσότερα απ' ότι υπολογίζετε. Συμφωνώ με το να εξοικονομήσετε χρηματα για να κάνετε πράγματα εκεί.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.981
Likes
12.033
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Καλά τα παιδιά χέστηκαν για το που θα μείνετε. Ίσα ίσα που αν είστε εκτός κέντρου θα έχουν να θυμούνται και μια περιοχή που δεν συνηθίζουν να πηγαίνουν οι τουρίστες και ίσως κάποιες εικόνες από την καθημερινότητα των ανθρώπων εκεί.

Έχω την αίσθηση πως τα παιδιά δεν ζητάνε αλλά εμείς θέλουμε να τους δώσουμε παραπάνω από τις απαιτήσεις τους. Δεν αξίζει όμως αν είναι να στερηθούν αγαθά που καλύπτουν τις βασικές τους ανάγκες.
 

vivcdg

Member
Μηνύματα
10
Likes
15
συμφωνώ με όσα λέτε.. γι αυτό το ψάχνω τόσο πολύ κι ευχαριστώ!!

έχω κοιτάξει αρκετά πίσω ομως τα περισσότερα από τα ξενοδοχεία που προτείνετε αφορούν είτε σε δίκλινα, είτε είναι ήδη κλεισμένα..

γι' αυτό επανέρχομαι με 4,5,6 ξενοδοχεία για να μου δώσετε τις πολύτιμες πληροφορίες σας.

★★ Aparthotel Adagio Access Paris Porte De Charenton, Charenton-le-Pont, Γαλλία


★★★★ Aparthotel Adagio La Défense Le Parc, Κουρμπεβουά, Γαλλία


★★★ Aparthotel Adagio Access La Défense Puteaux, Puteaux, France


★★★★ Residence Mercure Paris La Defense Grande Arche, Nanterre, France

★★★ Appart’City Confort Paris Villejuif, Villejuif, Γαλλία
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.981
Likes
12.033
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
συμφωνώ με όσα λέτε.. γι αυτό το ψάχνω τόσο πολύ κι ευχαριστώ!!

έχω κοιτάξει αρκετά πίσω ομως τα περισσότερα από τα ξενοδοχεία που προτείνετε αφορούν είτε σε δίκλινα, είτε είναι ήδη κλεισμένα..

γι' αυτό επανέρχομαι με 4,5,6 ξενοδοχεία για να μου δώσετε τις πολύτιμες πληροφορίες σας.

★★ Aparthotel Adagio Access Paris Porte De Charenton, Charenton-le-Pont, Γαλλία


★★★★ Aparthotel Adagio La Défense Le Parc, Κουρμπεβουά, Γαλλία


★★★ Aparthotel Adagio Access La Défense Puteaux, Puteaux, France


★★★★ Residence Mercure Paris La Defense Grande Arche, Nanterre, France

★★★ Appart’City Confort Paris Villejuif, Villejuif, Γαλλία
Όλα είναι σε καλές και ασφαλείς περιοχές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.594
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom