Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Olympiades μένουμε; Έχω βρει σε καλή τιμή με πρωινό και δωρεάν ακύρωση ένα ibis styles. Να το χτυπήσω ή όχι;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Olympiades μένουμε; Έχω βρει σε καλή τιμή με πρωινό και δωρεάν ακύρωση ένα ibis styles. Να το χτυπήσω ή όχι;
Λοιπόν βάζω επιλογές να μου πείτε τι είναι καλύτερο και να κλείσω

1. Ibis budget Porte d'Italie East 285
2. Ibis styles Olympiades 356
3. Ibis styles Bibliotheque 358
4. Ibis Paris Alesia Montparnasse 373
5. Ibis Styles Bercy 397
6. Ibis Avenue d'Italie 410

Όλα είναι με πρωινό και δωρεάν ακύρωση για 4 βραδιές. Το 1 το έβαλα αν και ξέρω πως είναι λίγο πιο μακριά αλλά είδα πως η γραμμή του μετρό είναι πολύ βολική.

Πάμε λίγο αδέρφια!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Λοιπόν βάζω επιλογές να μου πείτε τι είναι καλύτερο και να κλείσω

1. Ibis budget Porte d'Italie East 285
2. Ibis styles Olympiades 356
3. Ibis styles Bibliotheque 358
4. Ibis Paris Alesia Montparnasse 373
5. Ibis Styles Bercy 397
6. Ibis Avenue d'Italie 410

Όλα είναι με πρωινό και δωρεάν ακύρωση για 4 βραδιές. Το 1 το έβαλα αν και ξέρω πως είναι λίγο πιο μακριά αλλά είδα πως η γραμμή του μετρό είναι πολύ βολική.

Πάμε λίγο αδέρφια!
Στο 6 έχω μείνει αρκετές φορές, καλό είναι και το μόνο από τα 6 που έχει καλές συγκοινωνίες κοντά.
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Στο 6 έχω μαίνει αρκετές φορές, καλό είναι και το μόνο από τα 6 που έχει καλές συγκοινωνίες κοντά.
Hotel Victoria 2bis Cité Bergère, 75009 Paris, Γαλλία
https://el.hotels.com/ho578883/hotel-victoria-paris-parisi-gallia/

πως το βλέπετε αυτό; 300 με πρωινό το βρίσκω.

Στο 6 έχω μαίνει αρκετές φορές, καλό είναι και το μόνο από τα 6 που έχει καλές συγκοινωνίες κοντά.
Στο ibis styles Bibliotheque βλέπω έχει τη γραμμή 14 και τη C, δεν βολεύουν αυτές;
 
Last edited:

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.532
Likes
8.474
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Στο ibis styles Bibliotheque βλέπω έχει τη γραμμή 14 και τη C, δεν βολεύουν αυτές;

Μακριά από C και όλες τις γραμμές rer. Δεν είναι αξιόπιστες, έχουν πολλές καθυστερήσεις. Η γραμμή 14 δεν είναι άσχημη περνάει από Chatelet που έχει πολλές συνδέσεις. Απλά το ιδανικό είναι να μην βασίζεσαι σε μια μόνο γραμμή.

Hotel Victoria 2bis Cité Bergère, 75009 Paris, Γαλλία
https://el.hotels.com/ho578883/hotel-victoria-paris-parisi-gallia/

πως το βλέπετε αυτό; 300 με πρωινό το βρίσκω.
Από άποψη μετρό καλή είναι, έχω περάσει μόνο πρωί από την λεωφόρο και ήταν κάπως παράξενα τα πράγματα. Ίσως να είμαι τελείως λάθος, αλλά νομίζω ότι έκαναν πιάτσα ακόμα και το πρωί.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Από άποψη μετρό καλή είναι, έχω περάσει μόνο πρωί από την λεωφόρο και ήταν κάπως παράξενα τα πράγματα. Ίσως να είμαι τελείως λάθος, αλλά νομίζω ότι έκαναν πιάτσα ακόμα και το πρωί.
Κάτσε αυτό τώρα είναι αρνητικό η θετικό 😂;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Από άποψη μετρό καλή είναι, έχω περάσει μόνο πρωί από την λεωφόρο και ήταν κάπως παράξενα τα πράγματα. Ίσως να είμαι τελείως λάθος, αλλά νομίζω ότι έκαναν πιάτσα ακόμα και το πρωί.
Δε νομίζω. Είναι σούπερ-υπερ-καρά-τουριστικό σημείο (Bouillon Chartier, Musee Grevin κλπ). Θα σου πάρουν το σκαλπ στα καφέ τριγύρω (τουριστική ποιότητα) αλλά τουλάχιστο θα μιλάνε οι πάντες Αγγλικά.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.532
Likes
8.474
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Δε νομίζω. Είναι σούπερ-υπερ-καρά-τουριστικό σημείο (Bouillon Chartier, Musee Grevin κλπ). Θα σου πάρουν το σκαλπ στα καφέ τριγύρω (τουριστική ποιότητα) αλλά τουλάχιστο θα μιλάνε οι πάντες Αγγλικά.
Τι να πω μπορεί να έτυχε. Από εκεί που είναι η πύλη Saint Denis και μετά αυτή την κατάσταση είδα. Μου φάνηκε το πιο παρακμιακο μέρος κεντρικά στο Παρίσι.
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
7.995
Likes
12.062
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Hotel Victoria 2bis Cité Bergère, 75009 Paris, Γαλλία
https://el.hotels.com/ho578883/hotel-victoria-paris-parisi-gallia/

πως το βλέπετε αυτό; 300 με πρωινό το βρίσκω.



Στο ibis styles Bibliotheque βλέπω έχει τη γραμμή 14 και τη C, δεν βολεύουν αυτές;
Το πρώτο είναι κεντρικό και σε ζωντανή μέρα νύχτα περιοχή.

Το άλλο είναι σχετικά μακριά και κάπως άβολα.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.780
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom