Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

Jimmy4

Member
Μηνύματα
59
Likes
5
καλησπερες ξανα! παρισι μαρτιο αρχες μαρτιου με συζυγο! 3 νυχτες! θελω 2-3 προτασεις για χοτελ με 3 και με 4 αστερια παρακαλω!
 

GALERA

Member
Μηνύματα
85
Likes
96
Εμείς μείναμε τον Οκτώβριο, στο hotel des mines. ΜΠροστά στους κήπους του Λουξεμβοργου. Λεωφορεία προς όλες τις κατευθύνσεις σε απόσταση 100-200 μέτρα. Εκεί βρίσκεται και ο ομώνυμος σταθμός μετρό . Απο αεροδρόμιο μέχρι το ξενοδοχείο 50 λεπτά , απευθείας χωρίς αλλαγές.
Καθαρό και με καλό πρωινό. Φυσικά τα δωμάτια πολύ μικρά, αλλα νομίζω ότι είναι σύνηθες στο Παρίσι. Τα δωμάτια δεν έχουν θέα. (τουλάχιστον το δικό μας δεν είχε). Το είχα κλείσε αρκετούς μήνες νωρίτερα και για 4 βράδια με πρωινό πληρώσαμε περίπου 550 ευρώ.
 

Jimmy4

Member
Μηνύματα
59
Likes
5
σωστα... 120-140 τη μερα;

γενικα καθαρο και βολικο θελω να ναι επειδη ολη μερα ειμαστε στη γυρα στα ταξιδια μας. βεβαια αν τυχει και καμια πισινα μεσα η κανενα κεντρικο/ ωραια θεα δε θα ελεγα οχι. το βασικο παντως ειναι καθαρο και σε καλη τοποθεσια/ ασφαλη
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
σωστα... 120-140 τη μερα;

γενικα καθαρο και βολικο θελω να ναι επειδη ολη μερα ειμαστε στη γυρα στα ταξιδια μας. βεβαια αν τυχει και καμια πισινα μεσα η κανενα κεντρικο/ ωραια θεα δε θα ελεγα οχι. το βασικο παντως ειναι καθαρο και σε καλη τοποθεσια/ ασφαλη
Σίγουρα θα βρεις πολλά στο κόστος ανά ημέρα που θες εκείνη την εποχή. Μπορώ μόνο να μιλήσω για τη προσωπική μου εμπειρία που είναι από αυτή την αλυσίδα ξενοδοχείων https://en.astotel.com/ που απ΄ότι κατάλαβα έχει 17 ξενοδοχεία μόνο στο Παρίσι, 3 & 4 αστέρων σχεδόν όλα κεντρικά. Έχω μείνει πριν 3 χρόνια στο hotel le 123 sebastopol κ ήταν πολύ καλό, 4άστερο αλλά μη περιμένεις τίποτα σούπερ ουάου... Απλώς όλα τα ξενοδοχεία αυτής της αλυσίδας έχουν ωραίο design κ πολύ καλές κριτικές/υψηλή βαθμολογία γενικότερα. Κατά τ΄άλλα εγώ μόνο καλά έχω να πω από την εμπειρία μου.
 
Last edited:

kristy

Member
Μηνύματα
70
Likes
19
Συμφωνω για κηπους του Λουξεμβουργου και γενικα διαμερισμα 5. Η καλυτερη περιοχη, φυσιολογικες τιμες στα ξενοδοχεια και ασφαλης!
 

pepakos

Member
Μηνύματα
158
Likes
404
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή 🇦🇷
Ψάχνω για διαμονή για μέσα Μαιου 5 νύχτες και κοντεύουν να μου πέσουν τα μαλλιά από τις τιμές...κοιτάω με πρωινό και δωρεαν ακυρωση... έχω κλεισει ήδη κάποια με δωρεαν ακυρωση.
μπορείτε να μου πείτε γνώμες όσον αφορά την τοποθεσία?
ευχαριστώ εκ των προτέρων ..

ibis Paris Bastille Opera 11th
ibis Paris Opéra La Fayette 9ème

Hôtel du Jardin des Plantes
★★★ Hôtel du Jardin des Plantes, Paris, France

New Hotel Lafayette
★★★★ New Hotel Lafayette, Paris, France

Hôtel Aston

★★★ Hôtel Aston, Paris, France
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ψάχνω για διαμονή για μέσα Μαιου 5 νύχτες και κοντεύουν να μου πέσουν τα μαλλιά από τις τιμές...κοιτάω με πρωινό και δωρεαν ακυρωση... έχω κλεισει ήδη κάποια με δωρεαν ακυρωση.
μπορείτε να μου πείτε γνώμες όσον αφορά την τοποθεσία?
ευχαριστώ εκ των προτέρων ..

ibis Paris Bastille Opera 11th
ibis Paris Opéra La Fayette 9ème

Hôtel du Jardin des Plantes
★★★ Hôtel du Jardin des Plantes, Paris, France

New Hotel Lafayette
★★★★ New Hotel Lafayette, Paris, France

Hôtel Aston

★★★ Hôtel Aston, Paris, France
Σε καλές τοποθεσίες είναι όλα οπότε δεν πιστεύω να έχετε θέμα. Προσωπικά θα επέλεγα το Jardin des Plantes καθότι είναι λίγο περισσότερο κεντρικό από τα υπόλοιπα, ειδικά αν σας κάνει και καλό καιρό για περπάτημα.
 

Maria GT

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
1) Παραμονή πρωτοχρονιάς, crown plaza republique. 11ο διαμέρισμα. Έχει μείνει κάποιος σε αυτό το ξενοδοχείο; Σαν περιοχή και ιδίως βράδυ, μπορεί να κυκλοφορήσει κανείς;
Με της Αθήνας, αν ξέρετε, με ποια περιοχή ως προς την επικινδυνότητα μοιάζει;
2) Μέσω ταξιδιωτικού πρακτορείου έχει κλειστεί το δωμάτιο, αλλά παραμονή πρωτοχρονιάς ο καθένας μόνος του θα κάνει τις επιλογές του.
Είναι καλύτερο, την παραμονή της πρωτοχρονιάς για φαγητό στα κοντινά εστιατόρια ή κάπου κεντρικά;;; Το εστιατόριο του ξενοδοχείου θα είναι κλειστό!
 
Last edited:

Maryd14

Member
Μηνύματα
26
Likes
54
Είχα μείνει στο ξενοδοχείο πριν μερικά χρόνια. Είναι καλό και το σημείο πολύ βολικό, αν και λίγο στην άκρη του κέντρου. Ο σταθμός του μετρό είναι ακριβώς έξω από την πόρτα του ξενοδοχείου. Γύρω από την πλατεία υπάρχουν αρκετά εστιατόρια. Από εκεί ξεκινούν και οι μεγάλες λεωφόροι (grands boulevards). Πιστεύω ότι δε θα δυσκολευθείτε να κινηθείτε, φυσικά πάντα με την απαραίτητη προσοχή.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.996
Likes
12.065
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
1) Παραμονή πρωτοχρονιάς, crown plaza republique. 11ο διαμέρισμα. Έχει μείνει κάποιος σε αυτό το ξενοδοχείο; Σαν περιοχή και ιδίως βράδυ, μπορεί να κυκλοφορήσει κανείς;
Με της Αθήνας, αν ξέρετε, με ποια περιοχή ως προς την επικινδυνότητα μοιάζει;
2) Μέσω ταξιδιωτικού πρακτορείου έχει κλειστεί το δωμάτιο, αλλά παραμονή πρωτοχρονιάς ο καθένας μόνος του θα κάνει τις επιλογές του.
Είναι καλύτερο, την παραμονή της πρωτοχρονιάς για φαγητό στα κοντινά εστιατόρια ή κάπου κεντρικά;;; Το εστιατόριο του ξενοδοχείου θα είναι κλειστό!
Μια χαρά ασφαλής περιοχή είναι.
 

Jimmy4

Member
Μηνύματα
59
Likes
5
Le 123 Sébastopol - Astotel ★★★★ Le 123 Sébastopol - Astotel, Paris, France

123, boulevard Sébastopol, 2ο διαμ., 75002 Παρίσι, Γαλλία –

ibis Paris Bastille Opera ★★★ ibis Paris Bastille Opera, Παρίσι, Γαλλία

15 rue Bréguet , 11ο διαμ., 75011 Παρίσι, Γαλλία –

Mercure Paris Centre Tour Eiffel https://www.booking.com/Share-suRROB

20 Rue Jean Rey, 15ο διαμ., 75015 Παρίσι, Γαλλία –

New Hotel Le Voltaire ★★★★ New Hotel Le Voltaire, Παρίσι, Γαλλία

3 Rue Pétion, 11ο διαμ., 75011 Πα

Hôtel du Jardin des Plantes ★★★ Hôtel du Jardin des Plantes, Paris, France

5 rue Linné, 5th arr., 75005 Paris, France


Hotel Opera Maintenon ★★ Hotel Opera Maintenon, Παρίσι, Γαλλία

36 Rue Sainte Anne, 1ο διαμ., 75001



γνωμες για ζευγαρι με παιδι 3 μερες?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.813
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom