Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Le 123 Sébastopol - Astotel ★★★★ Le 123 Sébastopol - Astotel, Paris, France

123, boulevard Sébastopol, 2ο διαμ., 75002 Παρίσι, Γαλλία –

ibis Paris Bastille Opera ★★★ ibis Paris Bastille Opera, Παρίσι, Γαλλία

15 rue Bréguet , 11ο διαμ., 75011 Παρίσι, Γαλλία –

Mercure Paris Centre Tour Eiffel https://www.booking.com/Share-suRROB

20 Rue Jean Rey, 15ο διαμ., 75015 Παρίσι, Γαλλία –

New Hotel Le Voltaire ★★★★ New Hotel Le Voltaire, Παρίσι, Γαλλία

3 Rue Pétion, 11ο διαμ., 75011 Πα

Hôtel du Jardin des Plantes ★★★ Hôtel du Jardin des Plantes, Paris, France

5 rue Linné, 5th arr., 75005 Paris, France


Hotel Opera Maintenon ★★ Hotel Opera Maintenon, Παρίσι, Γαλλία

36 Rue Sainte Anne, 1ο διαμ., 75001



γνωμες για ζευγαρι με παιδι 3 μερες?
Από άποψη τοποθεσίας τα 2 τελευταία.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
last ★★★★ Novotel Paris 20 Belleville, Παρίσι, Γαλλία

η καποιο νοβοτελ γενικα σε αλλη περιοχη;
Σα γενική ιδέα κράτά οτι θα ήταν καλύτερα να αποφύγεις την περιοχή ανατολικά της Montmartre και απο το σταθμό Gare du Nord και ανατολικά. Δηλαδή τα διαμερίσματα 10,19,20.
Χωρις να ζω στο Παρίσι, αυτή είναι η αίσθησή μου.
Αν δυσκολεύεσαι να βρεις στα κεντρικά διαμερίσματα, θα ήταν καλύτερα να δεις στα νότια δηλαδή στα 13,14,15.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
last ★★★★ Novotel Paris 20 Belleville, Παρίσι, Γαλλία

η καποιο νοβοτελ γενικα σε αλλη περιοχη;
Αφού έχετε παραθέσει πιο κεντρικά ξενοδοχεία, γιατί κοιτάτε αλλά πιο μακρινά; Οκ τα Novotel μπορεί να είναι πιο ευρύχωρα αλλά έχουν κι αλλά ξενοδοχεία τρίκλινα, και στο κέντρο θα δυσκολευτείτε να βρείτε Novotel σε καλες τιμές συνήθως καθότι δεν είναι και πολλά.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
last ★★★★ Novotel Paris 20 Belleville, Παρίσι, Γαλλία

η καποιο νοβοτελ γενικα σε αλλη περιοχη;
Δεν ξέρω γιατί θες Νovotel, τα οποία προσωπικά τα θεωρώ εντελώς προκατ και απρόσωπα, αλλά αν έχεις αποφασίσει οτι θες αυτά, μια άριστη επιλογή είναι το Novotel Paris Centre Gare Montparnasse.
Άριστη τοποθεσία και συγκοινωνιακός κόμβος πολλών γραμμών μετρό. Βολεύει απίστευτα.
Novotel Paris Centre Gare Montparnasse, Παρίσι – Ενημερωμένες τιμές για το 2022 (booking.com)

Γενικά, και άσχετα απο τα Novotel, αν βρεις κάτι και σου κάνει στο Montparnasse κλείστο.
 
Μηνύματα
8
Likes
3
Καλημέρα σας και καλές γιορτές
Αποφασίσαμε για πρώτη φορά με τη σύζυγο να βγούμε εκτός Ευρώπης (εγώ έχω ταξιδέψει κ σε άλλες χώρες εκείνη όχι 🫣) αφού έχουμε γυρίσει πολύ την Ελλάδα μας. Επιλέξαμε το Παρίσι γιατί βρήκαμε πολύ καλή τιμή εισιτηρίων. Θα πάμε χειμώνα μετά των Φώτων . Θα ήθελα παρακαλω πολύ μια βοήθεια ως προς το σημείο που καταφέραμε να κλείσουμε γιατί και οι τιμές είναι πολύ τσιμπημενες. Κλείσαμε στο όγδοο διαμέρισμα το ξενοδοχείο New Orient Hotel, απλά είναι στο βόρειο κομμάτι του διαμερίσματος. Για τους έμπειρους που γνωρίζουν το Παρίσι, πιστεύετε είναι μια καλή περιοχή, ασφαλής και βολική; Ψάξαμε αρκετά αποκλείοντας και τις κακόφημες περιοχές κλπ. Τρία βράδια θα μείνουμε

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για το χρόνο σας. Να είστε όλοι καλά
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Καλημέρα σας και καλές γιορτές
Αποφασίσαμε για πρώτη φορά με τη σύζυγο να βγούμε εκτός Ευρώπης (εγώ έχω ταξιδέψει κ σε άλλες χώρες εκείνη όχι 🫣) αφού έχουμε γυρίσει πολύ την Ελλάδα μας. Επιλέξαμε το Παρίσι γιατί βρήκαμε πολύ καλή τιμή εισιτηρίων. Θα πάμε χειμώνα μετά των Φώτων . Θα ήθελα παρακαλω πολύ μια βοήθεια ως προς το σημείο που καταφέραμε να κλείσουμε γιατί και οι τιμές είναι πολύ τσιμπημενες. Κλείσαμε στο όγδοο διαμέρισμα το ξενοδοχείο New Orient Hotel, απλά είναι στο βόρειο κομμάτι του διαμερίσματος. Για τους έμπειρους που γνωρίζουν το Παρίσι, πιστεύετε είναι μια καλή περιοχή, ασφαλής και βολική; Ψάξαμε αρκετά αποκλείοντας και τις κακόφημες περιοχές κλπ. Τρία βράδια θα μείνουμε

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για το χρόνο σας. Να είστε όλοι καλά
Μια χαρά είσαι σε αυτό που έκλεισες. Ανάμεσα σε σταθμούς της γραμμής 2 & 3. Θα εξυπηρετηθείς. Και σα περιοχή κομπλέ είναι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom