Ηνωμένο Βασίλειο Περι συναλλαγματος και πληρωμων στην Αγγλια!

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Να επιλέξεις ανάληψη από ATM στο αεροδρόμιο στο Λονδίνο (με cash-card)...
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
επειδη δε το εχω ξανακανει αυ το (αναληψη απο το εξωτερικο), μπορει να γινει με τη δικη μου καρτα? πχ αυτη που εχω της αλφα μπανκ και τραβαω και εδω στην ελλαδα?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δε γνωρίζω συγκεκριμένα... εγώ χρησιμοποιώ EΘΝΟCASH... τα έξοδα ανά ανάληψη είναι γύρω στο 1.2e και η ισοτιμία που παίρνεις αρκετά καλή... πχ ενδεικτικά θα σου πω για ανάληψη φέτος σε λίτας όπου η ισοτιμία είναι fixed 1e=3.4528, το ATM με χρέωσε 1e=3.439, δλδ. η προμήθειά του ήταν γύρω στο 0.4%... φυσικά ενδέχεται να βρεις καλύτερη τιμή σε ανταλλακτήρια τα οποία όμως έχουν καλύτερες τιμές όχι στο αεροδρόμιο που θα φτάσεις, αλλά στην πόλη (οπότε θα αναγκαστείς να αλλάξεις με τις ληστρικές τιμές του αεροδρομίου για τα πρώτα έξοδα) και επιπλέον θεωρώ ασφαλέστερο τρόπο την ανάληψη από μηχάνημα...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
επειδη δε το εχω ξανακανει αυ το (αναληψη απο το εξωτερικο), μπορει να γινει με τη δικη μου καρτα? πχ αυτη που εχω της αλφα μπανκ και τραβαω και εδω στην ελλαδα?

ρωτα την τράπεζα σου αν μπορει να κανεις ανάληψη στο εξωτερικό
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
λοιπον για να μη μπλεξω με κασ, ατμ κλπ που δεν το..κατεχω και πολυ για εξωτερικο, αποφασια να κανω ενα μικρο ποσο γυρω στα 100 ευρω, λιρες στο συνταγμα στο γιουροτσειντζ και τα υπολοιπα 300 να τα κανω σε καποιο καταστημα τομας κουκ στην ριτζεντ στριτ η την οξφορντ....
ελπιζω να μην κανω βλακεια ¨))
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
λοιπον για να μη μπλεξω με κασ, ατμ κλπ που δεν το..κατεχω και πολυ για εξωτερικο, αποφασια να κανω ενα μικρο ποσο γυρω στα 100 ευρω, λιρες στο συνταγμα στο γιουροτσειντζ και τα υπολοιπα 300 να τα κανω σε καποιο καταστημα τομας κουκ στην ριτζεντ στριτ η την οξφορντ....
ελπιζω να μην κανω βλακεια ¨))
στην Oxfort κοντα στην Μarble Αrch εχει γραφείο thomas Kook απέναντι ακριβώς επι της oxford εχει 2-3 μαγαζιά που πουλάνε ειδη ταξιδιτικά ( βαλίτσες κτλ ) εκει κανουν και συναλλαγμα σε καλύτερο rate απο τα κανονικά ανταλλακτήρια
θα δεις ταμπέλες με τις ισοτιμίες
δοκιμασμένη λύση
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
ΟΠΟΤΕ προχωραω Σ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ μαλλον 100 ΕΥΡΩ Απο εδω για τα πρωτα εξοδΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ βρωΤΟΜΑΣ ΚΟΥΚ Η ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ, Αλλαζω και τα ΥΠΟΛΟΙΠΑ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom