Lufthansa Aπεργιες σε Lufthansa

panpan

Member
Μηνύματα
6.872
Likes
26.665
https://www.insider.gr/eidiseis/kos...itopoiiseis-proanaggelloyn-oi-ergazomenoi-sti
Το συνδικάτο που εκπροσωπεί τα πληρώματα καμπίνας της Lufthansa ανακοίνωσε απόψε ότι οι συνομιλίες με τη διεύθυνση της εταιρείας κατέρρευσαν και τα μέλη του μπορεί να προχωρήσουν σε απεργιακές κινητοποιήσεις ανά πάσα στιγμή. Οι εργαζόμενοι πάντως δεν προτίθενται να υποβάλουν σε ταλαιπωρία τους επιβάτες κατά τη διάρκεια των διακοπών των Χριστουγέννων.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.851
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Χθες το βράδυ το συνδικάτο των πιλότων ανακοίνωσε μονοήμερη απεργία για αύριο 2 Σεπτεμβρίου για όλες τις πτήσεις της Λουφτχανσα
https://focus.de/107989525
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
574
Likes
2.336
Employees At Seven German Airports Strike On February 17, 2023 (Very Few Or No Flights)

Σημερα εγινε χαμος με κατι οπτικες ινες που εκοψαν και ακυρωθηκαν πολλες πτησεις.

Αλλα τωρα βλεπω απεργιες την Παρασκευη.

Πεταω με Λουφτχανσα τρανσιτ στο Μοναχο.

Τι πρεπει να κανω; Δεν εχω καμια εμπειρια απο ακυρωσεις πτησεων
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
574
Likes
2.336
Σκατα. Με αναγκάζει ή να δεχτώ μια άθλια αλλαγή με αναχώρηση Σάββατο η να πάρω refund κ για τα δύο σκέλη. Δηλαδή δεν με αφήνει απλά να απορρίψω το πήγαινε κ να κρατήσω το γυρνα. Και δεν μου έστειλαν καν εμαιλ, τυχαία είδα άρθρο στο ίντερνετ. Υπέροχη έκπληξη. Άντε τώρα να ακυρώνω κ ο,τι χρειάζεται ακύρωση εκτός αυτού.
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.248
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Σκατα. Με αναγκάζει ή να δεχτώ μια άθλια αλλαγή με αναχώρηση Σάββατο η να πάρω refund κ για τα δύο σκέλη. Δηλαδή δεν με αφήνει απλά να απορρίψω το πήγαινε κ να κρατήσω το γυρνα. Και δεν μου έστειλαν καν εμαιλ, τυχαία είδα άρθρο στο ίντερνετ. Υπέροχη έκπληξη. Άντε τώρα να ακυρώνω κ ο,τι χρειάζεται ακύρωση εκτός αυτού.
Γράψε στο chat της εταιρίας και ζήτησε εσύ απόρριψη όλου του "πήγαινε" και επιστροφή χρημάτων.
 
Last edited:

MVSylvia

Member
Μηνύματα
574
Likes
2.336
Ειναι μποτ κ δεν αναγνωριζε ουτε την κρατηση μου. Εξαλλου στις επιλογες ελεγε ξεκαθαρα. Ή πληρης ακυρωση ή αποδοχη της συγκεκριμενης πτησης που σου προτεινουν για ριμπουκ
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.248
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Ειναι μποτ κ δεν αναγνωριζε ουτε την κρατηση μου. Εξαλλου στις επιλογες ελεγε ξεκαθαρα. Ή πληρης ακυρωση ή αποδοχη της συγκεκριμενης πτησης που σου προτεινουν για ριμπουκ
Ξαναδοκίμασε: γράψε human ή complaint, πάντα υπάρχει κάποιος εκπρόσωπος. Η στο τηλέφωνο πες παράπονο ή καταγγελία . Το έχω κάνει πολλές φορές, σε διάφορες εταιρίες και πετυχαίνει. Μην απογοητεύεσαι. Πάντα υπάρχουν και άλλες λύσεις για όσους επιμένουν. Υπάρχει τηλέφωνο της Lufthansa στην Ελλάδα: 210 6175210 (ως τις 17:00 μμ)

Αλλιώς πήγαινε στο γραφείο τους στο αεροδρόμιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.410
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom