Πιστωτική καρτα

manic

Member
Μηνύματα
63
Likes
9
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bora-Bora
Λογο ενοικιασης αυτοκινητου θα χρειαστω να βγάλω πιστωτική καρτα. Δεν θα την χρησιμοποιησω για κατι άλλο, περα απο το αμάξι. Ποια θα μου προτεινατε να πάρω ?
 
Μηνύματα
620
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Είναι πολύ γενική ερώτηση. Πρέπει από μόνος σου να μπεις στα site των τραπεζών και να διαβάσεις μία μία τις κάρτες να δεις τις σου προσφέρουν.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.199
Καλύτερα θα ήταν να ξεκινήσεις ρωτώντας κόστος στην τράπεζα που έχεις ήδη λογαριασμό.Και μετά συγκρίνεις με άλλες.
 

_angie_

Member
Μηνύματα
48
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Miami
Κοίτα αρχικά αν σε συμφέρει όπως αναφέρθηκε παραπάνω, στην τράπεζα που τηρείς το λογαριασμό σου κ στη συνέχεια σε σχέση με τα προγράμματα επιβράβευσης που μπορεί να έχουν, αν κάποια κάρτα σου δίνει μεγαλύτερη επιστροφή σε κάποια συγκεκριμένη εταιρεία, αν έχει ή όχι συνδρομή, κλπ. Επίσης όπου κ αν κάνεις αίτηση, να έχεις υπόψην σου πως υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο το αίτημά σου να απορριφθεί. Στο best case scenario που θα εγκριθεί -το οποίο και σου εύχομαι - επίσης να λάβεις υπόψη σου και το χρόνο μέχρι να την έχεις στα χέρια σου. Να ρωτήσεις δλδ πόσο διάστημα περίπου χρειάζεται για την αίτηση/επεξεργασία/έγκριση/αποστολή κλπ. Το αναφέρω σε περίπτωση που τη χρειάζεσαι σχετικά άμεσα για το ταξίδι σου ..
 

manic

Member
Μηνύματα
63
Likes
9
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bora-Bora
Ωραία, θα ξεκινήσω απο αύριο, το ταξίδι θα είναι σε 2 μήνες οπότε πιστεύω να μην έχω θέμα.

Σε περίπτωση που απορριφθεί το αίτημα για την ενοικίαση αυτοκινήτου μπορώ να κάνω χρήση της κάρτας 3ου πχ. τους γονείς μου (που όμως δεν θα είναι παρών στο ταξίδι?)
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Ωραία, θα ξεκινήσω απο αύριο, το ταξίδι θα είναι σε 2 μήνες οπότε πιστεύω να μην έχω θέμα.

Σε περίπτωση που απορριφθεί το αίτημα για την ενοικίαση αυτοκινήτου μπορώ να κάνω χρήση της κάρτας 3ου πχ. τους γονείς μου (που όμως δεν θα είναι παρών στο ταξίδι?)
Τo ίδιο πρόβλημα είχαμε κ εμείς για ενοικίαση αυτοκινήτου στην Ρουμανία. Τελικά κάναμε ολική ασφάλιση κ έτσι δέχτηκαν πληρωμή με χρεωστική. Βέβαια με ολική ασφάλεια πάει πολύ παραπάνω αλλά ήταν ο μόνος τρόπος. Επίσης δεν είχαμε κ άγχος μην γίνει τίποτα με το αμάξι.
 

manic

Member
Μηνύματα
63
Likes
9
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bora-Bora
Τo ίδιο πρόβλημα είχαμε κ εμείς για ενοικίαση αυτοκινήτου στην Ρουμανία. Τελικά κάναμε ολική ασφάλιση κ έτσι δέχτηκαν πληρωμή με χρεωστική. Βέβαια με ολική ασφάλεια πάει πολύ παραπάνω αλλά ήταν ο μόνος τρόπος. Επίσης δεν είχαμε κ άγχος μην γίνει τίποτα με το αμάξι.
Ολική ασφάλεια θα κάνω αλλα και πάλι πιστωτική θέλουν καθώς η ολική ασφάλεια δεν θα σε καλύψει σε περίπτωση που παραβιάσεις τον ΚΟΚ ή βγείς εκτός δρόμο και τρακάρεις.

Αλλά ευχαριστώ πολυ θα ψάξω παραπάνω ίσως κάποια άλλη εταιρία δεχτεί με χρεωστική.
 

xrusa_89

Member
Μηνύματα
21
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλημέρα σας! Μήπως ξέρετε να μου προτείνετε από που να νοικιάσουμε αυτοκίνητο χωρίς να χρειάζεται πιστωτική κάρτα?
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Καλημέρα σας! Μήπως ξέρετε να μου προτείνετε από που να νοικιάσουμε αυτοκίνητο χωρίς να χρειάζεται πιστωτική κάρτα?
Για Ελλάδα μόνο η CAR rental.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Καλημέρα σας! Μήπως ξέρετε να μου προτείνετε από που να νοικιάσουμε αυτοκίνητο χωρίς να χρειάζεται πιστωτική κάρτα?
Ξέρεις,θα βοηθούσε αν έλεγες το μέρος που θέλεις να νοικιάσεις.Αν εγώ σου πω εταιρία στην Θεσσαλονίκη κι εσύ θέλεις πχ Κρήτη δεν θα βοηθούσε.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Ε όχι μόνο η car rental για Ελλάδα, μην κάνουμε και τζάμπα διαφήμιση.
Αρκετές είναι
Απ' ότι γνωρίζω οι άλλες μονο στα νησιά οι άλλες. Δεν είναι η πρόθεση μου να την διαφημίσω. Με την ίδια λογική δεν πρέπει να αναφέρουμε καμία εταιρεία αεροπορική κλπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom