Αυστρία Τσεχική Δημοκρατία Μεταφορά Βιέννη-Πράγα!!!!

wanderwoman

Member
Μηνύματα
50
Likes
117
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Καλησπερα και καλη χρονια! Θα παω και εγω στην Βιεννη τον Φεβρουαριο και θελω πολυ να παω ενα διημερο στην Πραγα...Έψαξα το student agency και βρηκα εισητηρια με 15 ευρω.Ειναι με πουλμαν? ή με τρενο αυτη η τιμη? Και το μερος που σε αφηνει ειναι κοντα στο κεντρο ? Επισης που θα μου προτεινατε να μεινω ...δεν εχω ιδεα που ειναι το κεντρο κλπ της Πραγας.
ευχαριστω εκ των προτερων:)!
Καλη χρονια και σε σενα!
Να συμφωνησω και γω για τη student agency,εξαιρετικη εταιρεια,μεχρι δωρεαν ροφημα σου προσφερουν και μια χαρα ευκαιρια να δεις ταινιες που σου διεφυγαν.Στο σταθμο που με ΜΜΜ ειναι μια νορμαλ αποσταση απο κεντρο μας αφησε απο οσο θυμαμαι.
Τωρα για τη διαμονη,φιλος μου που σπουδαζε Πραγα μας ειχε προτεινει να μεινουμε στην Πραγα Ι (η Πραγα χωριζεται σε αριθμημενες περιοχες,Πραγα Ι ειναι κεντρο κεντρο). Αλλά εμεις μεναμε λιγακι πιο εξω -Πραγα 3 νομιζω- κι οταν ειχε πολυ κρυο ή τα ειχαμε παιξει απο το περπατημα κινουμασταν με τραμ,ειχε μεχρι αργα. Ειχαμε μεινει σε hostel σε δωματιο με δικο του μπανιο,το οποιο πραγματικα μας ειχε εντυπωσιασει,καλυτερο απο ξενοδοχειο μας φανηκε-ενταξει οχι 5αστερο,αλλα εξαιρετικο γενικα,αν ενδιαφερει και τετοια λυση μπορω να βρω ονομα.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Kαλημερα παιδια!! Εχω αγχωθει παλι.. εχω κλεισει απο βιεννη για Πραγα με αλλαγη στον σταθμο breclav.. λεει οτι πρεπει να εχω βρει το τρενο της αλλαγης σε 3 λεπτα.. θα προλαβω??
 

kyriakosv

Member
Μηνύματα
41
Likes
3
Kαλημερα παιδια!! Εχω αγχωθει παλι.. εχω κλεισει απο βιεννη για Πραγα με αλλαγη στον σταθμο breclav.. λεει οτι πρεπει να εχω βρει το τρενο της αλλαγης σε 3 λεπτα.. θα προλαβω??
Ψάξε από τώρα σε ποιά πλατφόρμα θα πρέπει να επιβιβαστείς μετά (αν μπεις online σου γραφει) να είσαι έτοιμος στην πόρτα και λογικά θα προλάβεις :) απότι είδα από φώτο είναι μικρός σταθμός
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Ψάξε από τώρα σε ποιά πλατφόρμα θα πρέπει να επιβιβαστείς μετά (αν μπεις online σου γραφει) να είσαι έτοιμος στην πόρτα και λογικά θα προλάβεις :) απότι είδα από φώτο είναι μικρός σταθμός
Ενταξει κομπλε η απεναντι πλατφορμα ηταν(απο υπογεια διαβαση) αλλα περιμενα κιολας ατγησε 5 λεπτα!!!
 

pagwtokoutalo

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Καλησπέρα! Μπορείτε να μου προτείνετε αξιόπιστη σελίδα να κλείσω τρένο από Βιέννη για Πράγα?
Επίσης από το αεροδρόμιο πως πάω στο σταθμό Hauptbahnof;
Eυχαριστω!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Μπορείτε να μου προτείνετε αξιόπιστη σελίδα να κλείσω τρένο από Βιέννη για Πράγα?
Εδώ είναι η επίσημη σελίδα της regiojet που πραγματοποιεί το δρομολόγιο. Ενδεχομένως να υπάρχουν κι άλλες.
Επίσης από το αεροδρόμιο πως πάω στο σταθμό Hauptbahnof;
Ευκολο, απευθείας με τρένο κι εδώ, στην επίσημη σελίδα θα βρεις λεπτομέρειες. :)
 

pagwtokoutalo

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Εδώ είναι η επίσημη σελίδα της regiojet που πραγματοποιεί το δρομολόγιο. Ενδεχομένως να υπάρχουν κι άλλες.

Ευκολο, απευθείας με τρένο κι εδώ, στην επίσημη σελίδα θα βρεις λεπτομέρειες. :)
Την είδα την regiojet, απλά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται γιατί σε άλλες σελίδες έχει το εισιτήριο 15€ και σ αυτήν 30€🤔
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Την είδα την regiojet, απλά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται γιατί σε άλλες σελίδες έχει το εισιτήριο 15€ και σ αυτήν 30€🤔
Νομίζω έχει να κάνει και με τον τύπο του τρένου, τις ώρες ή κάποιες προσφορές που τρέχουν. Κάποιος πιο έμπειρος ας μας διαφωτίσει.
Μπορείς να δεις και την ιστοσελίδα rome2rio και να κλείσεις ίσως μέσω αυτής.
 

pagwtokoutalo

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Νομίζω έχει να κάνει και με τον τύπο του τρένου, τις ώρες ή κάποιες προσφορές που τρέχουν. Κάποιος πιο έμπειρος ας μας διαφωτίσει.
Μπορείς να δεις και την ιστοσελίδα rome2rio και να κλείσεις ίσως μέσω αυτής.
Σ ευχαριστώ!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Την είδα την regiojet, απλά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται γιατί σε άλλες σελίδες έχει το εισιτήριο 15€ και σ αυτήν 30€🤔

Αρχικά για πότε θες;
Οι τιμές των τρένων ξεκινάνε από 9 ευρώ στην low cost και ανεβαίνουν αναλόγως στην standard, relax και τέλος στην business.

Επίσης έχει και λεωφορεία που εκτελούν το δρομολόγιο.
Οπότε προσέξετε το σημαδακι για να καταλάβεις με τι θα ταξιδέψεις.

Θα σου έλεγα να κλείσεις από τη σελίδα της και να δεις προσεκτικά τις ώρες, τις προσφερόμενες κατηγορίες θέσεων καθώς και τον τρόπο μεταφοράς , τρένο ή λεωφορείο.

Και αν θες γράψε για ποτέ θες για να βοηθήσουμε.
 

pagwtokoutalo

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Αρχικά για πότε θες;
Οι τιμές των τρένων ξεκινάνε από 9 ευρώ στην low cost και ανεβαίνουν αναλόγως στην standard, relax και τέλος στην business.

Επίσης έχει και λεωφορεία που εκτελούν το δρομολόγιο.
Οπότε προσέξετε το σημαδακι για να καταλάβεις με τι θα ταξιδέψεις.

Θα σου έλεγα να κλείσεις από τη σελίδα της και να δεις προσεκτικά τις ώρες, τις προσφερόμενες κατηγορίες θέσεων καθώς και τον τρόπο μεταφοράς , τρένο ή λεωφορείο.

Και αν θες γράψε για ποτέ θες για να βοηθήσουμε.
Σε ποια σελίδα? 29 Μαρτιου θα φτάσω Βιέννη.. Ναι το είδα αυτό το σημαδάκι! Τρένο θέλω μόνο λόγω κλειστοφοβίας🤪
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom