Αυστρία Τσεχική Δημοκρατία Πληροφορίες, απορίες για Πράγα - Βιέννη

grtt

Member
Μηνύματα
123
Likes
263
Επόμενο Ταξίδι
Όπου μας βγάλει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Χαίρεται,

Λοιπόν τα εισιτήρια μετάβασης για Πράγα κλείστηκαν από τώρα για Αύγουστο μέσω Sky Europe με μόλις 45 Ευρώ τελική τιμή..
Δεν έχουμε κλείσει εισιτήρια επιστροφής μια και λέμε να πάμε με τρένο ή λεωφορείο στη Βιέννη και να γυρίσουμε από εκεί.
Ημερομηνία Αναχώρησης: 07/08. Οι φίλοι με τους οποίους θα πάμε έκλεισαν επιστροφή από Βιέννη στις 16/08. Εμείς σκεφτόμαστε είτε να γυρίσουμε στις 16 ή 17 ή στις 19 (18 δεν έχει πτήσεις). Καταλαβαίνετε φυσικά ότι τυχόν παράταση της διαμονής μας εκεί θα είναι συνάρτηση του κόστους διαμονής και φυσικά του τι θα κάνουμε...
Πόσες μέρες προτείνετε να μείνουμε σε κάθε πόλη δεδομένου ότι:
Στην Τσεχία σκεφτόμαστε να πάμε και στο Κάρλοβυ Βάρυ, ενώ εννοείται ότι στην Αυστρία θα πάμε και στο Σαλτσμπουργκ. Να σημειώσω ότι δεν έχουμε πάει σε καμία από τις δύο αυτές πολεις άλλη φορά και άρα θα πρέπει να δούμε τουλάχιστον τα βασικά αξιοθέατα!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Χαίρεται,

Λοιπόν τα εισιτήρια μετάβασης για Πράγα κλείστηκαν από τώρα για Αύγουστο μέσω Sky Europe με μόλις 45 Ευρώ τελική τιμή..
Δεν έχουμε κλείσει εισιτήρια επιστροφής μια και λέμε να πάμε με τρένο ή λεωφορείο στη Βιέννη και να γυρίσουμε από εκεί.
Ημερομηνία Αναχώρησης: 07/08. Οι φίλοι με τους οποίους θα πάμε έκλεισαν επιστροφή από Βιέννη στις 16/08. Εμείς σκεφτόμαστε είτε να γυρίσουμε στις 16 ή 17 ή στις 19 (18 δεν έχει πτήσεις). Καταλαβαίνετε φυσικά ότι τυχόν παράταση της διαμονής μας εκεί θα είναι συνάρτηση του κόστους διαμονής και φυσικά του τι θα κάνουμε...
Πόσες μέρες προτείνετε να μείνουμε σε κάθε πόλη δεδομένου ότι:
Στην Τσεχία σκεφτόμαστε να πάμε και στο Κάρλοβυ Βάρυ, ενώ εννοείται ότι στην Αυστρία θα πάμε και στο Σαλτσμπουργκ. Να σημειώσω ότι δεν έχουμε πάει σε καμία από τις δύο αυτές πολεις άλλη φορά και άρα θα πρέπει να δούμε τουλάχιστον τα βασικά αξιοθέατα!
Για τη Πράγα τουλάχιστον 3 ολόκληρες μέρες είναι αρκετές....και στο χαλαρό..
 

Mhtsaina82

Member
Μηνύματα
63
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΝΑΧΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟ ΙΤΑΛΙΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤ
εγω θα σου ελεγα και 4 και 5 μερες αναλογα με το ποσο γρηγορα θελεις να την γυρισεις.Εγω που πηγα με γκουπ 4 μερες δεν μου εφτασαν να παω ξανα καπου και ειδικα αν θελεις να επισκευθεις μουσεια θελεις περισσοτερο χρονο.
Το Κάρλοβυ Βάρυ το εχω ξαναπει δεν μου αρεσε θα ηταν καλυτερα να ειχα κανει την εκδρομη στο Τσεσκι κρουμλοβ (η καπως ετσι).Αν σου αρεσει να περπατας ειναι η ποιο ωραια πολη στο να χαθεις μεσα στα δρομακια της.
Ψαξε λιγο στα site της Πραγας θα βρεις ενδιαφεροντα πραγματα και διαδρομες για να ακολουθησεις με τα ενδιαφεροντα σημεια.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
για βιεννη αμα θες να την γυρισεις υπολογιζε 8 μερες!!!βαλε και 5 μερες πραγα και εισαι οκ!
 

grtt

Member
Μηνύματα
123
Likes
263
Επόμενο Ταξίδι
Όπου μας βγάλει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
για βιεννη αμα θες να την γυρισεις υπολογιζε 8 μερες!!!βαλε και 5 μερες πραγα και εισαι οκ!
Λοιπόν τελικά το σύνολο του ταξιδιού θα είναι απόι 07-19/08..μαλλον 5 μέρες Πράγα και 7 Βιέννη (αλλά ίσως και με ημερήσιες εκδρομές σε Σάλτσμπουργκ και/ή Μπρατισλάβα)...
 

black21

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Έκλεισα αεροπορικά για Πράγα και Βιέννη.
Αναχωρώ στις 30/12 και επιστρέφω στις 7/1.
Ουσιαστικά θα έχω 7 μέρες και 8 νύχτες στη διάθεση μου.

Έχω κάποια θέματα...
Πόσες ημέρες να μείνω Πράγα και πόσες στη Βιέννη;
Θέλω να μείνω κέντρο. Ποιό είναι το κέντρο της Πράγας και ποιό της Βιέννης (με βάση το booking) ώστε να ψάξω για ξενοδοχείο;

Αυτά... συνεχίζω το ψάξιμο...
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
κεντρο βιεννης ειναι η πλατεια του αγ.Στεφανου...κεντρο της πραγας το ρολοι
 
Μηνύματα
115
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
πού;;
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ιταλίας
Αφού θέλεις να δεις και τις δύο πόλεις, σου προτείνω 2 νύχτες Πράγα και τις υπόλοιπες Βιέννη! Στην Πράγα έμενα στο Icon Boutique και στη Βιέννη στο Hilton Stadtpark. Και τα δύο εξαιρετικά ξενοδοχεία και πολύ κοντά στο κέντρο! Καλό ψάξιμο!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Έκλεισα αεροπορικά για Πράγα και Βιέννη.
Αναχωρώ στις 30/12 και επιστρέφω στις 7/1.
Ουσιαστικά θα έχω 7 μέρες και 8 νύχτες στη διάθεση μου.

Έχω κάποια θέματα...
Πόσες ημέρες να μείνω Πράγα και πόσες στη Βιέννη;
Θέλω να μείνω κέντρο. Ποιό είναι το κέντρο της Πράγας και ποιό της Βιέννης (με βάση το booking) ώστε να ψάξω για ξενοδοχείο;

Αυτά... συνεχίζω το ψάξιμο...

Σε ποιο αεροδρόμιο φτανεις και απο που φευγεις ?
Πράγα 2 μερες γεματες ειναι καλά και μετα Βιέννη τις υπόλοιπες

fitziano kai traveller ειστε εμπαθεις με την Πράγα ..:D
να πάρει θεση άμεσα ο Dik7 ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.311
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom