Άγιος Δομήνικος Πληροφορίες για Άγιο Δομίνικο

@rgiro

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σαμοθράκη
Ταξίδι-Όνειρο
Άγιος Δομίνικος
Ερώτηση:

go2dbeach, αν δεν γίνομαι αδιάκριτη, πόσα περίπου πλήρωσες για εισητήρια και ξενοδοχίο στον Άγιο Δομίνικο που είχες πάει;; :rolleyes:

Οι φωτογραφίες που ανέβασες είναι υπέροχες! :clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
@rgiro , δεν γινεσαι αδιακριτη , γι'αυτο ειμαστε εδω ,για να βοηθησουμε ο εναs τον αλλο..

Πηγα το 2003 με Iberia και τα εισητηρια για δυο ατομα ηταν 1600 ευρω , συν τα ξενοδοχεια (δεν ειχα κλεισει τιποτα απο εδω , οπωs παντα) ηταν απο 20-30 ευρω το δικλινο.Για 18 μερεs που εκατσα συνολο 2100 τα δυο ατομα.Τωρα , εκει ηταν πολυ φθηνα τα παντα γυρισα ολο το νησι με αυτοκινητο συν 1-2 νησακια τριγυρω.
Αν θυμαμαι καλα ολο το ταξιδι στοιχισε για 2 ατομα 3500 ευρω , 18 μερεs ολα , αυτοκινητο για ολεs τιs μερεs , εκδρομη με καταμαραν και λοιπεs καταχρησειs..Μπορειs να τη βγαλειs αρκετα πιο φθηνα αν θελειs..
Μολιs τελειωσει το Mexico trip report , θα γραψω κι ενα αναλυτικο για San Domingo.

Προσοχη!!
Αυτεs τιs παραλιεs που βλεπειs αν παs και κλεισειs με γραφειο δεν προκειται να τιs δειs.
Ειναι στο τελοs χωματοδρομων οπου μονο ντοπιοι πανε και πιστεψε με η φωτογραφια δεν δειχνει τιποτα! Μιλαμε για ενα ποιημα τηs φυσηs!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μετέφερα την κουβέντα σε καινούριο δικό της τόπικ, αφού προβλέπεται ενδιαφέρουσα. :)

Πάντως 800 ευρώ τα αεροπορικά μου φαίνεται σούπερ τιμή. Από Ισπανία ήταν απευθείας η πτήση ή μέσω ΗΠΑ (πχ Miami) ;
 

@rgiro

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σαμοθράκη
Ταξίδι-Όνειρο
Άγιος Δομίνικος
Ψςςςςςςςς... πολύ χάρηκα τώρα!!! :clap: :clap:

Πολύ καλές μου φαίνονται οι τιμές :D ειδικά για ταξίδι στην άλλη άκρη του κόσμου! :D

Μου φαίνεται του χρόνου το καλοκαίρι θα κολυμπήσω παρεούλα με τα ΑγιοΔομινικάκια :) και θα σας στείλω πολλές πολλές φωτογραφίες :rolleyes:

Ακούς Θάνο;; :D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Απευθειαs απο Αθηνα-Μαδριτη-Αγιο Δομηνικο..
Αν το'ψαχνα καλυτερα θα εβρισκα πιο φθηνα. Η Martinair πεταει απευθειαs απο Amsterdam και κανει πολυ καλεs προσφορεs.
Εναs φιλοs Ιρλανδοs που πηγε την ιδια εποχη με εμενα , πληρωσε 260 ευρω (πηγαινε-ελα!!) απο Αγγλια. Εμειs Αγγλια παμε φθηνα με Easyjet , πρεπει να τα ψαχνουμε αυτα!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ναι, αλλά άμα είναι να κάνουμε οκτακοσιεςπενήντα ώρες να φτάσουμε, καλύτερα να δώκουμε κάτι παραπάνω.

Βεβαίως αν αυτό το "κάτι" είναι της τάξης των... 400 ευρώ, ε όχι. Να κάνουμε και 2 μέρες να πάμε :D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Υπαρχουν καποιεs πτησειs που βολευουν και δεν ειναι πολλεs οι ωρεs αναμονηs.
Εξαλλου στο γυρισμο απο Μεξικο δε μου κακοπεσε που γυρισα 5-6 ωρεs στη Μαδριτη στον πανω οροφο ενοs κοκκινου καμπριο λεοφωρειου :clap:.
Δεν προκειται να αποφασισω ποτε να παω σε καποια Ευρωπαικη πολη , αλλα ετσι μου δινεται η ευκαιρια να δω καποιεs.

Well , well , η Martinair πεταει σχεδον τσαμπα και για Κοστα Ρικα :rolleyes:..με ενα καλο stop over in Amsterdam...not bad!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μου φαίνεται ότι η πρώτη οργανωμένη εκδρομή του TravelStories.gr αντί να είναι στα Γιάννενα θα είναι στον... Άγιο Δομίνικο :haha:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Με καθε σεβασμο και αγαπη προs τουs φιλουs Γιαννιωτεs , ειναι κοματακι καλυτερα..εεε πωs να το κανουμε τωρα!

Ραντεβου στο νησι του Bacardi..ξερετε εκει που γυριστηκε η γνωστη διαφημιση..εφτασε κι εκει η χαρη μου.
Cayo Levantado και ξερο ψωμι!:clap:

Παρεπιπτωντοs , εκει δεν ειχε...:shark: :haha:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Τι λετε τωρα ρε παιδια,νησι εχουν και τα Γιαννενα!!!!!!!!!!!!!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Λοιπόν για πόλεμο νεύρων, το απόγευμα θα ανεβάσω φωτογραφίες μου από τα Γιάννενα :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom