Γερμανία Πληροφορίες για Κολωνία

FOTINI

Member
Μηνύματα
68
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΕΝΕΡΙΦΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ,ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΤΟ ΣΕΠΤΕΒΡΙΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜ ΕΝΑ ΜΙΝΙ 3ΗΜΕΡΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΚΟΛΩΝΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ. ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩς ΧΑΖΕΥΑ ΒΡΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ
ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ ΤΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΑΜΕΣΩΣ.......
ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΗ.
Η ΓΕΝΙΚΑ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ, ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΗ ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΓΙΑ ΜΟΥΣΕΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΔΡΙΚΟ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΠΟΛΗ ΤΟ ΡΙΝΟ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καταρχην ως πολη ειναι πολυ ζωντανη, εχει πολυ νεαρο κοσμο γιατι ειναι μεγαλη φοιτητουπολη και για τρεις μερες θα περασεις πολυ ομορφα. Βομβαρδιστηκε κατα τον δευτερο παγκοσμιο πολεμο και ξαναχτιστηκε συμφωνα μετα παλια σχεδια αλλα χρησιμοποιησαν υποκαταστατα των αρχικων υλικων με αποτελεσμα να βγαινει μια γενικη εικονα φτηνειας. Θα δεις τον καθεδρικο γοτθικο ναο που ειναι εντυπωσιακος και να κανεις οπωσδηποτε μια μονοημερη κρουαζιερα στον Ρηνο, η εποχη που θα πας ειναι ιδανικη για κατι τετοιο και αν ενδιαφερεσαι για τεχνη το μουσειο Ludwid http://www.museenkoeln.de/english/default.asp?s=250&tid=121&kontrast=&schrift=
Φυσικα υπαρχουν και αλλα πολυ ενδιαφεροντα μουσεια, μπορεις να τα βρεις στο παρακατω site:
http://www.museenkoeln.de/english/
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Έχει κι ένα ωραίο μουσείο σοκολάτας έχω μάθει..έγω όταν πήγα δεν κατάφερα να πάω αλλά μου χουν πει ότι είναι καλό..είναι πολύ ωραία πόλη..επίσης μπορείς να πας και στο Dusseldorf που απέχει μόνο μισή ώρα με το τρένο..επίσης πολύ όμορφη πόλη
 

FOTINI

Member
Μηνύματα
68
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΕΝΕΡΙΦΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ,ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΑΡ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DUSSELDORF ΘΕΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΔΙΑΣΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ!!!!
ΜΙΑ ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΑ ΣΤΟ ΡΙΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΡΘΩ ΠΑΛΙ
ΕΔΩ.........ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΛΗ
ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΑΤΕ...
ΑΡΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΛΑ
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Φωτεινή, σε παρακαλώ ΘΕΡΜΑ να γράφεις τα μηνύματά σου στα μικρά ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.

Ευχαριστώ. :)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Δεν ξερω τι budget εχεις για ξενοδοχειο, εγω ειχα μεινει στο wasserturm και ηταν πολυ ιδιαιτερο. Δεν ηταν κατα ντιπ στο κεντρο, ομως ηταν τοσο ομορφο που αν θα ξαναπηγαινα, εκει θα εμενα. Εκαναν και ειδικες τιμες για Σαββατοκυριακα και ενω ειχαμε κλεισει απλο δωματιο μας εκαναν αυτοματως upgrade σε junior suite. Ηταν απο τα πιο ομορφα δωματια που εχω μεινει. Ολα αυτα βεβαια το 2003 οποτε τωρα μπορει να εχουν αλλαξει τα πραγματα.
http://www.hotel-im-wasserturm.de/
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Εγώ τη μία φορά που πήγα σε φιλοξένησαν...τη δεύτερη έμενα σε ένα ξενοδοχείο κοντά στο σταθμό του τρένου και δυο βήματα από τον καθεδρικό ναό, το οποίο ήταν σε πολύ βολικό σημείο και ήταν πολύ καθαρό και με ωραίο πρωινό, απλά τα δωμάτια δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο..είχε πολύ καλό servise όμως...το λέγαν FOUR POINTS CENTRAL...όσο για το ότι μπορεί να σε προβληματίσει το ότι είναι κοντά στο σταθμό σου λέω μόνο ότι εγώ πήγα μόνη μου λόγω δουλειάς και δεν είχα κανένα πρόβλημα
 

newton tina

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΣΤΟ DUESSELDORF ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΕΙ.ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΑΠΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΕΡΟΣ,ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟ ΟΔΗΓΟ ΣΕ PDF ΑΡΧΕΙΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΘΑ ΜΕ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΒΡΩ ΜΑΓΑΖΙΑ ΚΑΙ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς ήρθες. Σε παρακαλώ μη γράφεις κεφαλαία.

Ταξιδιωτικούς οδηγούς σε pdf δε μπορούμε να δώσουμε εδώ καθώς είναι φυσικά παράνομο. Όποιος γνωρίζει για ντισελντορφ θα σου δώσει πληροφορίες.
 

trapper

Member
Μηνύματα
355
Likes
54

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Καλούτσικος οδηγός είναι η ΓΕΡΜΑΝΙΑ του EXPLORER όπου δίνει και κάποιες πληροφορίες για Ντίσελντορφ.Ελπίζω να πας πριν τα Χριστούγεννα,ώστε να απολαυσεις τα Χριστουγενιάτικα Παζαρια όπου υπάρχουν σχεδόν σε όλες τις πόλεις.

Εγω έμεινα στο NIKKO όπου είναι πολύ κοντά στη KO strasse και στο σταθμό του τρένου.Σε αυτή τη περιοχή υπάρχουν και κάποια γιαπωνέζικα εστιατόρια.Οπωσδήποτε μια βόλτα στη παλιά πόλη.Πάντως δεν είναι τίποτα σπουδαίο.Αξίζει πιο πολύ η Κολωνία όπου μπορεί να κάνεις καλές βόλτες και να φας καλά ενώ μπορείς να επισκεφτείς και την τεράστια εκκλησία που βρίσκεται στο σταθμό hbf.10 ευρω θα πληρώσεις αμα πας με το γρήγορο τρένο τους και άλλα τόσα να επιστρέψεις.(30 λεπτά}

Εντάξει,είχα και κάποιες δουλειές να διεκπαιρεώσω και δεν είχα χρόνο να απολαυσω τις πόλεις αυτές.

υ.γ.1 Να πιείς πολλές μπύρες.Αξίζουν.:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.781
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom