Μαλαισία Πληροφορίες για Μαλαισία

Akiskab

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Γεια σας εγω εκλεισα 10 με 23 δεκεμβριου κουαλα λουμπουρ ξερετε αν ειναι καλη εποχη? Και απο ζωη ειναι φθηνα?
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
15627830177686493746240837827185.jpg

Είναι wet season με απογευματινές βροχές ..αλλά μην πτοείσαι..διάβασε την ιστορία μου crazy Greeks in Asia
 
Last edited by a moderator:

Akiskab

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Δηλαδή και Δεκέμβρη αξίζει λέμε για Κουάλα Λουμπούρ λαγκαουι θελουμε να κάνουμε και μπανιο στις θάλασσες θα έχει και καλό καιρο η συνέχεια θα βρεχει;
 

Akiskab

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Στην μαλαισια βρέχει μια δυο ώρες κ μετά ήλιο..μια χαρά θα ειστε
Σε ευχαριστώ πολύ η ιστορία σου είναι πολύ ωραία μπορείς να μου πεις από που έκλεισες για να κανεις κατάδυση και για όλες τις εκδρομές σου;
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
198
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Πουκετ-Κραμπι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Γεια σας εγω εκλεισα 10 με 23 δεκεμβριου κουαλα λουμπουρ ξερετε αν ειναι καλη εποχη? Και απο ζωη ειναι φθηνα?
Νομίζω πως είναι αρκετά φθηνά απ ότι διάβασα εδώ μέσα κ απ τα ξενοδοχεία που είδα στη μπουκινγκ. Έχει τέλεια ξενοδοχεία με 60 ευρώ τη βραδιά! Μόνο εκεί θα κάτσεις? Τι πρόγραμμα σκέφτεσαι? Έψαξες τίποτα?
 

Akiskab

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Νομίζω πως είναι αρκετά φθηνά απ ότι διάβασα εδώ μέσα κ απ τα ξενοδοχεία που είδα στη μπουκινγκ. Έχει τέλεια ξενοδοχεία με 60 ευρώ τη βραδιά! Μόνο εκεί θα κάτσεις? Τι πρόγραμμα σκέφτεσαι? Έψαξες τίποτα?
Σκέφτομαι να πάω και 4-5 μέρες λανγκαουι
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
198
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Πουκετ-Κραμπι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Σκέφτομαι να πάω και 4-5 μέρες λανγκαουι
Αχ ωραία γιατί κ εγώ κάτι τέτοιο σκεφτόμουν. Βέβαια εδώ τα παιδιά λένε ότι λανγκαουι δεν είναι κ κάτι τρομερό.. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις, ο καθένας το βλέπει αλλιώς. Αναλόγως και που έχει πάει βέβαια!
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Μια πληροφορία για όσους ενδιαφέρονται. Στη Κουάλα Λουμπούρ άλλα και στην υπόλοιπη Μαλαισία αλλά και στις γύρω χώρες για τις μετακινήσεις μια καλή εφαρμογή είναι η Grab. Είναι σαν το uber αλλα πληρώνεις με μετρητά. Δηλώνεις αφετηρία και τελικό προορισμό και σου λέει τι όχημα θα έρθει, όνομα οδηγού, πινακίδες κτλ και επίσης πόσο θα κοστίσει η διαδρομή.
Για παράδειγμα για μια διαδρομή από το κέντρο της Κουάλα Λουμπούρ μέχρι τις Batu Caves μια διαδρομή 12 χιλιομέτρων δώσαμε 15 MYR περίπου 3,20 ευρώ και φυσικά η τιμή είναι ανά όχημα. Δηλαδή μπορεί να είστε 2-3 άτομα με αυτή την τιμή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.505
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom