• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για το μήνα Ιανουάριο 2019 !!

Ιταλία Πληροφορίες για Μιλάνο

fotast

Member
Καλημέρα σε όλους. Θα βρεθώ για μια μέρα (1 διανυκτέρευση)στο Μιλάνο την επόμενη εβδομάδα και θα ήθελα αν μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποιο μέρος για φαγητό και apperitivo.
Επιπλεον απο αεροδρομιο malpensa ειναι καλυτερα να παρω το τρενο για milano centrale ή λεωφορείο;
Ευχαριστώ.
Για φαγητό τσέκαρε Osteria Del Binari και Bistro Esco.

maria91

Member
Καλημέρα σε όλους. Θα βρεθώ για μια μέρα (1 διανυκτέρευση)στο Μιλάνο την επόμενη εβδομάδα και θα ήθελα αν μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποιο μέρος για φαγητό και apperitivo.
Επιπλεον απο αεροδρομιο malpensa ειναι καλυτερα να παρω το τρενο για milano centrale ή λεωφορείο;
Ευχαριστώ.
Επειδη το κοιταω κ εγω αυτο που θα κανεις,εχω καταληξει οτι ειτε τρενο ειτε λεωφορειο ειναι η ιδια ωρα και τιμες και το σημειο που σ αφηνει...εγω σε τρενο θα καταληξω μαλλον..πες μαα την εμπειρια σου αν θες οταν γυρισεις !

NIKELEN_2012

Member
Καλημέρα.
Ήθελα να ρωτήσω, σχετικα με το metro στο Μιλάνο, είναι βολικό (σιγουρα θα ειναι) και κυρίως ειναι εύκολο ή χάνεσαι;Θέλω να το χρησιμοποιήσω για να πάω Navigli.

iAkis

Member
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Μια χαρά είναι. Απλά για να φτάσεις στα κανάλια από το Metro θέλει περίπου ένα πεντάλεπτο περπάτημα.

rea

Member
Καλημέρα στους εραστές της Ιταλίας.θα ήθελα να ρωτήσω δύο πράγματα.
Το ένα είναι αν είναι καλύτερα να βγάλουμε από πριν εισιτήρια από Μαλπενσα προς το κέντρο του Μιλάνου και αν είναι πιο φτηνά από πρίν μαζί με της επιστροφής.
Το δεύτερο είναι ότι η φίλη μου έχει παλιά ταυτότητα -προ 15ετιας- και η κράτηση έγινε με αυτό τον αριθμό ταυτότητας.
Χρειάζεται να βγάλει καινούργια και να μπει στη διαδικασία να ενημερώσει για την έκδοση νέας;
Ελπίζω να έγραψα στο σωστό σημείο τις ερωτήσεις μου.
Ευχαριστώ

paxinos

Member
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Καλημέρα όχι δεν χρειάζεται να αγοράσετε εισιτήρια πιο πριν η τιμή είναι ίδια και από το internet και σε μηχάνημα ή σε γκισέ στο σταθμό.. όσο για την ταυτότητα αν η ταυτότητα γράφει το όνομα με λατινικούς χαρακτήρες δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

rea

Member
Κυριακή απόγευμα με Δευτέρα βράδυ Αθήνα -Μιλανο.

Καλημέρα φίλοι ταξιδιώτες.
Έχετε να μου προτείνετε μικρά μυστικά για να γίνει ακόμα καλύτερη η εκδρομή στο Μιλάνο;Τι αξίζει δηλαδή να κάνουμε.
Καθώς και φαγητό νόστιμο και οικονομικό.
Ευχαριστώ.

Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλημέρα φίλοι ταξιδιώτες.
Έχετε να μου προτείνετε μικρά μυστικά για να γίνει ακόμα καλύτερη η εκδρομή στο Μιλάνο;Τι αξίζει δηλαδή να κάνουμε.
Καθώς και φαγητό νόστιμο και οικονομικό.
Ευχαριστώ.
Καλημέρα. Για μία μέρα θα πάτε?
Για φαγητό ρίξε ματιές εδώ
Ιταλία - Προτάσεις για φαγητό και aperitivo στο Μιλάνο

• Like
Reactions: rea

rea

Member
Καλημέρα όχι δεν χρειάζεται να αγοράσετε εισιτήρια πιο πριν η τιμή είναι ίδια και από το internet και σε μηχάνημα ή σε γκισέ στο σταθμό.. όσο για την ταυτότητα αν η ταυτότητα γράφει το όνομα με λατινικούς χαρακτήρες δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα
Ευχαριστώ πολύ.
Έχετε και καμιά χρήσιμη πληροφορία για κάρτα 3ημ
Καλημέρα. Για μία μέρα θα πάτε?
Για φαγητό ρίξε ματιές εδώ
Ιταλία - Προτάσεις για φαγητό και aperitivo στο Μιλάνο
Καλημέρα.Για δύο νύχτες και δύο μέρες.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.767