Ιταλία Μιλάνο - πληροφορίες

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Καλημέρα! Πολύ βολικό το απλικεισον ΑΤΜ, ψάχναμε να πάρουμε εισιτήρια για τρολευ έπρεπε να πάμε στο μετρό να αγοράσουμε, οι πόρτες οι μικρούλες ήταν κλειστές, και τελικά βλέπουμε ότι μπορούμε να αγοράσουμε από το απλικεισον πολύ γρήγορα κ εύκολα! Ήταν αργά το βράδυ κ πήραμε από ένα 24ωρο να το έχουμε κ για την επόμενη... Από τις 18 μέχρι τη 1,00 κάναμε όλη την περιοχή βόλτα, βγήκε πολύ άνετα και είδαμε όλα τα αξιοθέατα σχεδόν.... Για βγαδυ καθίσαμε στο ναβιγκλι στο forno 21 και φάγαμε πίτσα κ λαζανια!!! Μετά παγωτακι υπέροχο! 2 μαγαζιά πιο δεξια
Screenshot_20210818_073217_it.atm.appmobile.jpg
Screenshot_20210817_232729_com.google.android.apps.maps.jpg
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Για να έρθουμε με λεωφορεία από Μπέργκαμο στο Μιλάνο πληρώσαμε 10 ευρώ γιατί το βγάλαμε εκεί, άρα συμφέρει να το βγάλεις από ίντερνετ πιο φτηνά στα 8. Σήμερα, θα πάμε μέσα στο ντουομονκαι μέσα στο μουσείο του Λεονάρντο!!!
 

bellaGeo

Member
Μηνύματα
30
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
singapore!
Σας ευχαριστω πολυ ολους!!!! Εχουμε κλεισει χωρις ακυρωση 2 βραδια μιλανο ,αλλιως ωραιο θα ηταν να το σπαγαμε!!! Αν και η ολη κατασταση ξεκινησε απο "καφεδακι στο μιλανο" και βρηκε σχεδον 3ημερο... Αρα οντως δεν λεει η κομο... Απλα εβλεπα ενα βιντεακι στο youtube και επειδη το εκανε ο ανθρωπος εκει , ειπα να ρωτησω... Παλια σε 4 μερες Ρωμη με ειχατε στειλει 1 μονοημερη φλωρεντια και ηταν υπεροχη ιδεα!! Τελεια θα ειναι και στο Μιλανο... - ειδικα οταν εχεις πληρωσει μονο 8ε να πας καιαλλα 8 να γυρισεις! Παρεπιπτοντως φτανουμε 16.20 ... οποτε θεωρω θα δουμε αρκετα και εκεινη τη μερα, μιας και θα ειμαστε ξεκουραστοι!!!! Να στε καλα!!!
Καλημέρα !Ξενοδοχειο σε ποια περιοχή κλείσατε ;Είμαι έτοιμη να κλείσω ένα στην περιοχή τσεντραλε κοντά στον κεντρικό σταθμό !
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Καλημέρα !Ξενοδοχειο σε ποια περιοχή κλείσατε ;Είμαι έτοιμη να κλείσω ένα στην περιοχή τσεντραλε κοντά στον κεντρικό σταθμό !
Εκεί κλείσαμε! Πολύ ωραίο κ φτηνό. B&b milano Central station
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Δύο βραδιά μείναμε, 3 μέρες σύνολο... Αλλά την Τρίτη μέρα πετούσαμε στις 12 το πρωί...
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Πολύ ωραία περιοχή που δεν πολύαναφερεται, είναι το citylife!!! Έχει ωραίους ουρανοξύστες, ένα εμπορικό και ωραίο παρκο
FB_IMG_1629454713697.jpg
FB_IMG_1629454716913.jpg
FB_IMG_1629454720382.jpg
 
Last edited:

bellaGeo

Member
Μηνύματα
30
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
singapore!
Πολύ ωραία περιοχή που δεν πολύαναφερεται, είναι το citylife!!! Έχει ωραίους ουρανοξύστες, ένα εμπορικό και ωραίο παρκο View attachment 366053 View attachment 366063 View attachment 366064
Ειρήνη καλησπέρα εγώ πετάω την Τρίτη ,σχετικά με το dPlf έχω μπερδευτεί ,τι ζητάν τελικά;Πρέπει να έχεις ένα για όταν εισέρχεσαι στην χώρα και ένα άλλο για όταν επιστρέφεις Ελλάδα ;
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ναι! το ιταλικο για να μπεις και το ελληνικο για να γυρισεις... Και πιστοποιητικο εμβολιασμου (νομιζω μπαινεις κα με τεστ...αλλα εμεις ημασταν εμβολιασμενοι )
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
στο μουσειο τεχνολογειας οι εκπαιδευτικοι μπαινουν δωρεαν! κανονικα εχει 10ε και θεωρω οτι αξιζει!
 

dammys

Member
Μηνύματα
379
Likes
696
στο μουσειο τεχνολογειας οι εκπαιδευτικοι μπαινουν δωρεαν! κανονικα εχει 10ε και θεωρω οτι αξιζει!
ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ τώρα...
Είμαι στην ουρά στο ταμείο του Μουσείου Τεχνολογίας μαζί με τη σύζυγο που ξέρει ιταλικά καλά και έχουμε πληρώσει τα εισιτήρια που είναι πανάκριβα. Ξαφνικά βλέπω ότι οι ιταλοί εκπαιδευτικοί πληρώνουν μειωμένο και γκρινιάζω στη σύζυγο να πει κάτι στον ταμία που έχει ήδη πάρει τα λεφτά και κόβει τα εισιτήρια...Η σύζυγος διστάζει ...Περνάνε 3-4 λεπτά και τελικά λέει κάτι στον Ιταλό ταμία ψιθυριστά στα ιταλικά μάλλον είμαστε εκπαιδευτικοί από την Ελλάδα ...
Γυρίζω ο Ταμίας και παίρνει πίσω τα κομμένα εισιτήρια και μας δίνει τα λεφτά πίσω και μας κόβει μηδενικά!!!!!
Το βράδυ ήπιαμε από 1 ποτό στην υγεία του στο Ναβίγλι....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.807
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom