Ιταλία Μιλάνο - πληροφορίες

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
χαχα! και γω το χαρηκα να σου πω.... περιμενα να εχω εκπτωση αλλα βγαλαμε μια πιτσα κια μια μπιρα με το 20αρικο με τη δωρεαν εισοδο... Και μαλιστα δεν ειχα την καρτα μαζι μου και της εδειχνα τη βεβαιωση μισθοδοσιας μου.... και μας πηρε κανενα 2λεπτο μεχρι να την πεισουμε.... Στο ντουομο απο την αλλη, αμειλικτοι ! ουτε teaches , ουτε φοιτιτικο (γιατι εχω και απσο απο το μεταπτυχιακο... ) εκει μονο με καρτα ερασμους κανινικη.... και 2.5 ευρω να καλυψω τους "ξετριπωτους" ωμους μου...

για πρωινο εχω να προτεινω το prince PRINCI, Milan - Piazza Venticinque Aprile 5, Porta Garibaldi - Restaurant Reviews & Phone Number - Tripadvisor αν και λιγο ακριβος για φουρνος !!! και επειδη πετυχα κλειστο τον luini , φαγαμε στον διπλανο του παντζεροτι (αριστερα- κολλητα στη γωνια) και ηταν τελεια!!! απλα αργησαν πολυ να τα ζεστανουν γιατι ειχαν ουρα... Τελος , προτεινω να ανεβειτε οπωσδηποτε στο duomo! αξιζει!!!
 
Last edited by a moderator:

MaryK.

Member
Μηνύματα
21
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Koh Phangan Thailand
Εκεί κλείσαμε! Πολύ ωραίο κ φτηνό. B&b milano Central station
το κοιτάζω για Οκτώβρη και λέει 360 ευρώ για 2 βράδια.... ακριβό μου φαίνεται!! πόσο πληρώσατε αν επιτρέπεται?
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
το κοιτάζω για Οκτώβρη και λέει 360 ευρώ για 2 βράδια.... ακριβό μου φαίνεται!! πόσο πληρώσατε αν επιτρέπεται?
Οχι !!! 60 ευρω χωρις πρωινο... Δεν αξιζει τοσα πολλα...
 

tolismark

Member
Μηνύματα
79
Likes
35
Παιδιά καλημέρα,
Εχω κλέισει για τέλος Οκτωβρίου ένα πενθήμερο στο Μιλάνο (25-29/10) με άφιξη και αναχώρηση απο το Μπέργκαμο. Οντας άπειρος στα ταξίδια και φυσικά πρώτη φορά στο Μιλάνο, θα ήθελα την βοηθειά σας για το ποιές περιοχές μπορώ να επισκεφτώ, προτάσεις διαμονής και ότι άλλο που πιθανά θα με βοηθήσει!!!
 

Basla

Member
Μηνύματα
30
Likes
20
Καλησπέρα .
Και ενώ είχαμε κλείσει εισιτήρια και ξενοδοχείο για Λονδίνο 26 δεκ με 1 Ιαν τώρα λόγω αύξησης κρουσμάτων και brexit το ξανασκεφτήκαμε και λέμε να ακυρώσουμε και να πάμε Μιλανο 26-31 δεκ.
Αξίζει ; Μήπως ο καιρός είναι πολύ κακός με χιόνια κλπ εκείνη την περίοδο ;
Έχουμε μπερδευτεί τόσο πολύ πραγματικά !
Τα φώτα σας παρακαλώ !!!
 
Μηνύματα
410
Likes
1.351
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Θα βρισκόμαι βορεια ιταλια τέλος Μαϊου και ο τελικός προορισμός μου θα είναι 2 βραδιά στο Μιλάνο για να πετάξω από εκεί για Αθήνα .Όλα ωραία εντάξει αλλά τώρα συνειδητοποιήσα αφού τα έκλεισα ότι η μόνη μου ολόκληρη μέρα θα είναι Κυριακή . ερωτήση λοιπόν .θα βρω μαγαζιά ανοιχτα για ψώνια γύρω από το duomo έστω?η κάνα καλο mall?η έκανα γκάφα τελικά;δεν είναι ο κύριος λόγος επίσκεψης τα ψώνια και το αλλα όσο να ναι πρώτη φορά στο Μιλάνο ήθελα να ζήσω και λίγο το shopping vibe της πολης και γιατί όχι να βρω και κάτι καλό να αγοράσω.
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Περίμενε να το δει ο @Samion που είναι άλλωστε ειδικός στα ψώνια και το χειρισμό τους...
 
D

Delmem38110

Guest
Θα βρισκόμαι βορεια ιταλια τέλος Μαϊου και ο τελικός προορισμός μου θα είναι 2 βραδιά στο Μιλάνο για να πετάξω από εκεί για Αθήνα .Όλα ωραία εντάξει αλλά τώρα συνειδητοποιήσα αφού τα έκλεισα ότι η μόνη μου ολόκληρη μέρα θα είναι Κυριακή . ερωτήση λοιπόν .θα βρω μαγαζιά ανοιχτα για ψώνια γύρω από το duomo έστω?η κάνα καλο mall?η έκανα γκάφα τελικά;δεν είναι ο κύριος λόγος επίσκεψης τα ψώνια και το αλλα όσο να ναι πρώτη φορά στο Μιλάνο ήθελα να ζήσω και λίγο το shopping vibe της πολης και γιατί όχι να βρω και κάτι καλό να αγοράσω.
αν και έχω πολύ καιρό να πάω για ψώνια εκεί.
θα είναι ανοιχτά κυριακή ειδικά στο κέντρο.
παράλληλα στον ντουομο όπως τον βλέπεις στα αριστερά σου έχει το la rinascente κάτι σαν το αττικα το δικό μας.
αν φεύγεις από μπεργκαμο κι έχεις χρόνο, ακριβώς απέναντι από το αεροδρόμια που πας με τα πόδια έχει τεράστιο mall το orio al serio.
για χάζεμα στο Μιλάνο (εκτός και αν το πορτοφόλι σου το σηκώνει) πήγαινε για περπάτημα στη οδό via della spiga.
 
Μηνύματα
410
Likes
1.351
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Χαιρομαι πολυ!


αν και έχω πολύ καιρό να πάω για ψώνια εκεί.
θα είναι ανοιχτά κυριακή ειδικά στο κέντρο.
παράλληλα στον ντουομο όπως τον βλέπεις στα αριστερά σου έχει το la rinascente κάτι σαν το αττικα το δικό μας.
αν φεύγεις από μπεργκαμο κι έχεις χρόνο, ακριβώς απέναντι από το αεροδρόμια που πας με τα πόδια έχει τεράστιο mall το orio al serio.
για χάζεμα στο Μιλάνο (εκτός και αν το πορτοφόλι σου το σηκώνει) πήγαινε για περπάτημα στη οδό via della spiga.


Πεταω απο malpensa οποτε για Μπεργκαμο δυσκολο προτιμω κεντρο Μιλανο.Οχι αν εννοειται τυπου gucci,prada δεν το σηκωνει απλα χαζεμα :p αλλα για τιμες στα 80-100-150 για να παρω ετσι κανα πουκαμισακι ή κανα παντελονακι να θυμαμαι απο Μιλανο κανα δρομο ή κανα μαγαζι δεκτον .Προτιμω ιταλικη μαρκα προφανως ή ακομα καλυτερα Μιλανεζικη και οχι τοσο hilfiger ,gant,zara που βρισκω και στην Αθηνα


Θα κοιταξω εννοειται και το scalo milano outlet και το la rinascente
 
D

Delmem38110

Guest
Θα κοιταξω εννοειται και το scalo milano outlet και το la rinascente
πιστεύω το la rinascente να σε καλύψει είναι κλασάτο μαγαζί κει έχει πολλά μπρντς.
Milano Piazza Duomo - Rinascente
η via della spiga έχει γκριφατα ιταλικά και μη μαγαζιά και με τα 150 ευρω κάνεις απλά αέρα με τις τιμές που βλέπεις στις βιτρίνες αν υπάρχουν 😂😂😂. είναι όμως μαστ.
για όσους θέλουν όμως ένα καλό mall και πάνε από μπεργκαμο το orio center είναι εξαιρετικό, έχει και apple store μέσα ένα τεράστιο σουπερ μάρκετ μακντοναλντς και ιταλικά εστιατόρια.. και πιο δίπλα ένα NH ξενοδοχείο για τυχόν διανυκτέρευση. μόλις 500 μέτρα από το αεροδρόμιο.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
410
Likes
1.351
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Eυχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις με καλυψαν 100 % σε αυτό που ήθελά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.636
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom