Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Eυχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις με καλυψαν 100 % σε αυτό που ήθελά.
Μιας και μιλάμε για Μιλανο ομως για να επισκεφτω τη Σκαλα του Μιλανο,οχι για παρασταση για απλα το μουσειο και επισκεψη στην αιθουσα χρειαζεται κρατηση απο εδω?Η απλα παω ετσι στην εισοδο και εχει ανα μιση 'η μια ωρα ξεναγησεις ολη μερα ανα γκρουπακι?
Μπορείς να κάνεις προκράτηση εισιτηρίων αν θες, αλλά δεν είναι απαραίτητο. Δες εδώ λεπτομέρειες. Εγώ έβγαλα εισιτήριο επιτόπου και μπήκα μετά απο ένα τέταρτο (εξαρτάται απο την ώρα που θα πας στην όπερα, πόση ώρα θα περιμένεις). Αρκεί να μην έχει κάποια παράσταση ή κάποιο άλλο event όταν πας.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Eυχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις με καλυψαν 100 % σε αυτό που ήθελά.
Μιας και μιλάμε για Μιλανο ομως για να επισκεφτω τη Σκαλα του Μιλανο,οχι για παρασταση για απλα το μουσειο και επισκεψη στην αιθουσα χρειαζεται κρατηση απο εδω?Η απλα παω ετσι στην εισοδο και εχει ανα μιση 'η μια ωρα ξεναγησεις ολη μερα ανα γκρουπακι?
Το νου σου να τσεκάρεις καμιά βδομάδα πριν εδώ Bestview online new — Museo Teatrale alla Scala αν έχει πρόβες μέσα στο θέατρο όταν θα είσαι εκεί γιατί όταν έχουν δεν αφήνουν να μπεις μέσα. Προτίμησε αν βρεις να πας σε ώρα που θα είναι πλήρως φωτισμένο το θέατρο (η σκηνή δηλαδή). Κι εγώ έτσι έκανα. Απλά έχε υπόψη ότι εκείνες τις ώρες τις προτιμάνε όλοι κ ίσως έχει κόσμο! Κανείς δε θέλει το μισοσκόταδο..
 
Μηνύματα
410
Likes
1.353
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Το νου σου να τσεκάρεις καμιά βδομάδα πριν εδώ Bestview online new — Museo Teatrale alla Scala αν έχει πρόβες μέσα στο θέατρο όταν θα είσαι εκεί γιατί όταν έχουν δεν αφήνουν να μπεις μέσα. Προτίμησε αν βρεις να πας σε ώρα που θα είναι πλήρως φωτισμένο το θέατρο (η σκηνή δηλαδή). Κι εγώ έτσι έκανα. Απλά έχε υπόψη ότι εκείνες τις ώρες τις προτιμάνε όλοι κ ίσως έχει κόσμο! Κανείς δε θέλει το μισοσκόταδο..

Ευχαριστω πολυ.Η αληθεια ειναι δεν το ειχα σκεφτει αυτο .
 
Μηνύματα
410
Likes
1.353
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Καλησπέρα,
υπάρχει κάποιο site όπου μπορώ να δω και να κλέισω εισητήρια για να δω τον Μυστικο Δείπνο του ντα Βίντσι?
Eυχαριστώ
 

spyros91

Member
Μηνύματα
870
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι

tatooine

Member
Μηνύματα
1.365
Likes
5.020
Apple Store, Piazza Liberty Milan | Foster + Partners | Archello
Piazza Liberty - Apple Store - Apple

Άλλη μια επίσκεψη κατά τη γνώμη μου για λίγη ξεκούραση σε κάποιο σκαλοπάτι με έναν καφέ στο χέρι (αν ο καιρός είναι καλός για να κάτσουμε) είναι η πλατεία liberty και αυτή δυο βήματα από τον καθεδρικό, για να δει κάποιος την αρχιτεκτονική παρέμβαση που έγινε κάνοντας τον χώρο μοναδικό.
Το κατάστημα της εταιρείας που για λογαριασμό έγινε όλη η μελέτη και κατασκευή βρίσκετε κάτω από την πλατεία. Μια επίσκεψη δεν είναι αναγκαία άλλα η είσοδος από το σιντριβάνι είναι εμπειρία.
 
Last edited:

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Καλημέρα σε όλους! Έχω κλείσει να πάω το Πάσχα στο Μιλάνο. Από τον Δεκέμβριο προσπαθώ να κλείσω εισιτήρια για να δω τον Μυστικό Δείπνο και μπαίνω στην επίσημη ιστοσελίδα του Μουσείου, αλλά μου βγάζει ότι μπορώ να κλείσω διαθεσιμότητα μόνο μέχρι τέλη Απριλίου (https://cenacolovinciano.vivaticket.it/index.php). Περιμένω τόσο καιρό μπας και ανοίξουν εισιτήρια για πιο μετά, αλλά τζίφος.
Μπορεί κανείς να με συμβουλέψει πώς μπορώ να κλείσω; Υπάρχει άλλος τρόπος, μέσω πρακτορείων π.χ.; Λίγο που το έψαξα, είδα ότι ήταν πανάκριβα αν κλείσεις μέσω ιταλικών τουριστικών γραφείων και το τουρ περιλαμβάνει και ξενάγηση σε άλλα μέρη που δεν με ενδιαφέρουν.
Αυτό ήταν; Χάνουμε τον Μυστικό Δείπνο;;
 

noraki

Member
Μηνύματα
31
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
Μιλανο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα
Καλημέρα σε όλους! Έχω κλείσει να πάω το Πάσχα στο Μιλάνο. Από τον Δεκέμβριο προσπαθώ να κλείσω εισιτήρια για να δω τον Μυστικό Δείπνο και μπαίνω στην επίσημη ιστοσελίδα του Μουσείου, αλλά μου βγάζει ότι μπορώ να κλείσω διαθεσιμότητα μόνο μέχρι τέλη Απριλίου (https://cenacolovinciano.vivaticket.it/index.php). Περιμένω τόσο καιρό μπας και ανοίξουν εισιτήρια για πιο μετά, αλλά τζίφος.
Μπορεί κανείς να με συμβουλέψει πώς μπορώ να κλείσω; Υπάρχει άλλος τρόπος, μέσω πρακτορείων π.χ.; Λίγο που το έψαξα, είδα ότι ήταν πανάκριβα αν κλείσεις μέσω ιταλικών τουριστικών γραφείων και το τουρ περιλαμβάνει και ξενάγηση σε άλλα μέρη που δεν με ενδιαφέρουν.
Αυτό ήταν; Χάνουμε τον Μυστικό Δείπνο;;
Κάνε υπομονή και μπαίνε καθημερινά να βλέπεις,για τον Απρίλιο δεν έχουν ανοίξει ακόμη, οπότε για το Πάσχα αργότερα, επειδή το παρακολουθώ καθημερινά.....ψάχνω για Φεβρουάριο που θα παω.Ενναλακτικα στην ιστοσελίδα σου δίνει κ ένα τηλέφωνο που μπορείς να επικοινωνήσεις.

IMG_20240121_113609.jpg
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom