Ιταλία Μιλάνο - πληροφορίες

rea

Member
Μηνύματα
57
Likes
15
Καλημέρα στους εραστές της Ιταλίας.θα ήθελα να ρωτήσω δύο πράγματα.
Το ένα είναι αν είναι καλύτερα να βγάλουμε από πριν εισιτήρια από Μαλπενσα προς το κέντρο του Μιλάνου και αν είναι πιο φτηνά από πρίν μαζί με της επιστροφής.
Το δεύτερο είναι ότι η φίλη μου έχει παλιά ταυτότητα -προ 15ετιας- και η κράτηση έγινε με αυτό τον αριθμό ταυτότητας.
Χρειάζεται να βγάλει καινούργια και να μπει στη διαδικασία να ενημερώσει για την έκδοση νέας;
Ελπίζω να έγραψα στο σωστό σημείο τις ερωτήσεις μου.
Ευχαριστώ
 

paxinos

Member
Μηνύματα
163
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Καλημέρα όχι δεν χρειάζεται να αγοράσετε εισιτήρια πιο πριν η τιμή είναι ίδια και από το internet και σε μηχάνημα ή σε γκισέ στο σταθμό.. όσο για την ταυτότητα αν η ταυτότητα γράφει το όνομα με λατινικούς χαρακτήρες δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα
 

rea

Member
Μηνύματα
57
Likes
15
Κυριακή απόγευμα με Δευτέρα βράδυ Αθήνα -Μιλανο.

Καλημέρα φίλοι ταξιδιώτες.
Έχετε να μου προτείνετε μικρά μυστικά για να γίνει ακόμα καλύτερη η εκδρομή στο Μιλάνο;Τι αξίζει δηλαδή να κάνουμε.
Καθώς και φαγητό νόστιμο και οικονομικό.
Ευχαριστώ.
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλημέρα φίλοι ταξιδιώτες.
Έχετε να μου προτείνετε μικρά μυστικά για να γίνει ακόμα καλύτερη η εκδρομή στο Μιλάνο;Τι αξίζει δηλαδή να κάνουμε.
Καθώς και φαγητό νόστιμο και οικονομικό.
Ευχαριστώ.
Καλημέρα. Για μία μέρα θα πάτε?
Για φαγητό ρίξε ματιές εδώ
Ιταλία - Προτάσεις για φαγητό και aperitivo στο Μιλάνο
 
  • Like
Reactions: rea

rea

Member
Μηνύματα
57
Likes
15
Καλημέρα όχι δεν χρειάζεται να αγοράσετε εισιτήρια πιο πριν η τιμή είναι ίδια και από το internet και σε μηχάνημα ή σε γκισέ στο σταθμό.. όσο για την ταυτότητα αν η ταυτότητα γράφει το όνομα με λατινικούς χαρακτήρες δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα
Ευχαριστώ πολύ.
Έχετε και καμιά χρήσιμη πληροφορία για κάρτα 3ημ
Καλημέρα. Για μία μέρα θα πάτε?
Για φαγητό ρίξε ματιές εδώ
Ιταλία - Προτάσεις για φαγητό και aperitivo στο Μιλάνο
Καλημέρα.Για δύο νύχτες και δύο μέρες.
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
Κυριακή απόγευμα με Δευτέρα βράδυ Αθήνα -Μιλανο.

Καλημέρα φίλοι ταξιδιώτες.
Έχετε να μου προτείνετε μικρά μυστικά για να γίνει ακόμα καλύτερη η εκδρομή στο Μιλάνο;Τι αξίζει δηλαδή να κάνουμε.
Καθώς και φαγητό νόστιμο και οικονομικό.
Ευχαριστώ.
Οικονομικό φαγητό έχει και το πολυκατάστημα (super market) στο duomo απέναντι, το rhinacenter Rinascente Milano (Μιλάνο, Ιταλία) - Κριτικές - Tripadvisor
 

rea

Member
Μηνύματα
57
Likes
15
Bounjorno amici!
Βρισκόμαστε στο βροχερό καν κρύο Μιλάνο από εχθές και για 2ημερες.Θέλω να μου πείτε εάν υπάρχει εισιτήριο για 48ωρες στα Μ.Μ. γιατί εχθές που ήρθαμε δεν τα καταφέραμε να βρούμε κάτι τέτοιο στα αυτόματα μηχανήματα.
Οι επιλογές ήταν 7 μαζεμένα η για 1ημερα .
Οπότε βγάλαμε ένα μια και θα μέναμε γύρω από το διαμέρισμα που κλείσαμε.
Παρεμπιπτόντως είναι υπέροχο και σε ωραία περιοχή milano porta Venezia suite centro.
Ευχαριστώ πολύ.
 

Attachments

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Bounjorno amici!
Βρισκόμαστε στο βροχερό καν κρύο Μιλάνο από εχθές και για 2ημερες.Θέλω να μου πείτε εάν υπάρχει εισιτήριο για 48ωρες στα Μ.Μ. γιατί εχθές που ήρθαμε δεν τα καταφέραμε να βρούμε κάτι τέτοιο στα αυτόματα μηχανήματα.
Οι επιλογές ήταν 7 μαζεμένα η για 1ημερα .
Οπότε βγάλαμε ένα μια και θα μέναμε γύρω από το διαμέρισμα που κλείσαμε.
Παρεμπιπτόντως είναι υπέροχο και σε ωραία περιοχή milano porta Venezia suite centro.
Ευχαριστώ πολύ.
Αρχές Νοεμβρίου έβγαλα το 3ημερο.
Προστατέψτε το εισιτήριο από την υγρασία γιατί μετά ίσως δεν περνάει από το μηχάνημα και το βγάλει άκυρο. Μου συνέβη. :oops:
 

Nikolas26

Member
Μηνύματα
5
Likes
13
Καλησπέρα σας!
Φτάνουμε Μαλπένσα 13:25 και αναχωρούμε την επόμενη μέρα στις 11:00. Προτείνετε κάποια περιοχή που να είναι όμορφα για την απογευματινή μας βόλτα αλλά και κοντά στο αεροδρόμιο με εύκολη μετακίνηση?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.594
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom