Παξοί Πληροφορίες για Παξούς.. Πως πάω;

Wassilis

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ετοιμαζόμαστε για διακοπές στους παξούς. Θα ήθελα όποιος γνωρίζει πληροφορίες για το πως να πάω. Μόνο από Ηγουμενίτσα?? Υπάρχουν δρομολόγια από πάργα ή σύβοτα ή ακόμη και λευκάδα? Απο ηγουμενίτσα μου είπαν οτι έχει μόνο ένα δρομολόγιο την ημέρα μόνο πρωί και δεν βολεύει. Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας στείλει
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγία Πετρούπολη
Από Πάργα γνωρίζω ότι έχει τουριστικά καραβάκια που διοργανώνουν ημερήσιες κρουαζιέρες για Παξούς/Αντίπαξους. Εάν πας από εκεί, να προτιμήσεις το Μάρκο Πόλο, εξαιρετική επιλογή!
 

ctasis

Member
Μηνύματα
17
Likes
11
Ετοιμαζόμαστε για διακοπές στους παξούς. Θα ήθελα όποιος γνωρίζει πληροφορίες για το πως να πάω. Μόνο από Ηγουμενίτσα?? Υπάρχουν δρομολόγια από πάργα ή σύβοτα ή ακόμη και λευκάδα? Απο ηγουμενίτσα μου είπαν οτι έχει μόνο ένα δρομολόγιο την ημέρα μόνο πρωί και δεν βολεύει. Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας στείλει
Μπορείς να πας μέσω Ηγουμενίτσας ή μέσω Κέρκυρας που έχει και περισσότερα δρομολόγια. Τα καραβάκια απο Σύβοτα και Πάργα κάνουν κρουαζιέρα και δεν είναι κατάλληλα για μεταφορά αποσκευών (και αυτά αναχωρουν επίσης πρωί). Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλέσεις το λιμεναρχείο Ηγουμενίτσας και Κερκύρας
 
Μηνύματα
9
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σελήνη
καλημέρα

θα ήθελα όποιος μπορεί μία πληροφορία για μετάβαση από και προς Παξούς

θέλω να περάσω Παξούς με το αυτοκίνητο, και μετά να πάω Κέρκυρα (με το αυτοκίνητο)

Η ερώτηση μου είναι το κατά πόσον αυτό είναι εφικτό, ή αν αποτελεί σενάριο επιστημονικής φαντασίας

Υπάρχει κάποιο φέρρυ να πηγαίνει Παξούς - Κέρκυρα και να μπορεί να μεταφέρει και αυτοκίνητο ?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.732
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom