Ρωσία Πληροφορίες για Ρωσία

Gatanika

Member
Μηνύματα
7
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κύπρος
Γεια σας και Καλή Χρονιά!

Με λένε Βικτώρια και μένω μόνιμα στη Μόσχα. Έζησα στην Ελλάδα πολλά χρόνια και την θεωρώ δεύτερη Πατρίδα μου. Δυστυχώς, έπρεπε να την εγκαταλείψω εξαιτίας των προβλημάτων υγείας του πατέρα μου. Θα βοηθήσω ευχαρίστως όλους, που θα ήθελαν να επισκεφτούν αυτή την όμορφη χώρα, και θα απαντήσω σε όλες τις ερωτήσεις τους.

Επίσης θα ήθελα να προσφέρω τις υπηρεσίες μου εδώ, στη Ρωσία. Μπορώ να σας συναντήσω στο αεροδρόμιο, να βοηθήσω με τη διαμονή σας στο ξενοδοχείο, να σας συνοδεύσω στα αξιοθέατα της Μόσχας, της Αγίας Πετρούπολης ή των πόλεων του «Χρυσού Δακτυλιδιού».

Γνωρίζω άπταιστα την Ελληνική γλώσσα, και πιστεύω ότι θα μπορούσα να σας βοηθήσω για να ευχαριστηθείτε απόλυτα το ταξίδι σας στην όμορφη Ρωσία.

Θα χαρώ να σας γνωρίσω και να απαντήσω σε όλες τις ερωτήσεις σας.
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Γεια σας και Καλή Χρονιά!

Με λένε Βικτώρια και μένω μόνιμα στη Μόσχα. Έζησα στην Ελλάδα πολλά χρόνια και την θεωρώ δεύτερη Πατρίδα μου. Δυστυχώς, έπρεπε να την εγκαταλείψω εξαιτίας των προβλημάτων υγείας του πατέρα μου. Θα βοηθήσω ευχαρίστως όλους, που θα ήθελαν να επισκεφτούν αυτή την όμορφη χώρα, και θα απαντήσω σε όλες τις ερωτήσεις τους.

Επίσης θα ήθελα να προσφέρω τις υπηρεσίες μου εδώ, στη Ρωσία. Μπορώ να σας συναντήσω στο αεροδρόμιο, να βοηθήσω με τη διαμονή σας στο ξενοδοχείο, να σας συνοδεύσω στα αξιοθέατα της Μόσχας, της Αγίας Πετρούπολης ή των πόλεων του «Χρυσού Δακτυλιδιού».

Γνωρίζω άπταιστα την Ελληνική γλώσσα, και πιστεύω ότι θα μπορούσα να σας βοηθήσω για να ευχαριστηθείτε απόλυτα το ταξίδι σας στην όμορφη Ρωσία.

Θα χαρώ να σας γνωρίσω και να απαντήσω σε όλες τις ερωτήσεις σας.
Θέλω να επισκεφθώ την Αγ. Πετρούπολη τον Μαϊο τότε θα βρίσκομαι στις χώρες της Βαλτικής ρωτώ λοιπόν αν ξέρεις τι γίνεται με Βίζα και αν μπορώ να βγάλω μόνος μου χωρίς την βοήθεια ταξ. γραφείου .2ον) αν μπορώ από λετονία ή εσθονία ή φιλανδία μπορείς να πάει κανείς στην Αγ. Πετρούπολη υια 72 ώρες (όπως έχω ακούσει) χωρίς να χρειάζεται Βίζα.3ον) Αν μπορούμε να βασιστούμε στην όποια βοήθεια από μέρους σου.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.144
Likes
3.315
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος Τουρκιας
Απ το στομα μου το πηρες φιλε μου:)
 

Gatanika

Member
Μηνύματα
7
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κύπρος
Θέλω να επισκεφθώ την Αγ. Πετρούπολη τον Μαϊο τότε θα βρίσκομαι στις χώρες της Βαλτικής ρωτώ λοιπόν αν ξέρεις τι γίνεται με Βίζα και αν μπορώ να βγάλω μόνος μου χωρίς την βοήθεια ταξ. γραφείου .2ον) αν μπορώ από λετονία ή εσθονία ή φιλανδία μπορείς να πάει κανείς στην Αγ. Πετρούπολη υια 72 ώρες (όπως έχω ακούσει) χωρίς να χρειάζεται Βίζα.3ον) Αν μπορούμε να βασιστούμε στην όποια βοήθεια από μέρους σου.
Καλι μερα! Καλι επιλογη)) Σε οτι μπορω, να βοηθηω ευχαριστος!
Πληροφοριες για την Βιζα θα βρεις εδω http://www.vhs-greece.com/ Για 72-ωρη ακουσα οτι αυτη τη χρονια ακυρώθηκε, αν και δεν ειμαι συγουρη. Θα μαθω και να γραψω. Τη βιζα μπορεις να παρεις και μονος. Με Ταξιδιωτικό κουπόνι μπορω ωα βοηθησω επισης.
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
1. Με γκρουπ ή μόνος είναι καλύτερα να ταξιδέψει κάποιος στην Ρωσία??
2. Ψάχνω στο ίντερνετ όλα τα ταξιδιωτικά γραφεία για μια βδομάδα Μόσχα-Αγ. Πετρούπολη το κοστολογούν περίπου στο 1,5 χιλιάρικο το άτομο για διαμονή, αεροπλάνα, βίζα και μεταφορές, γιατί τόσο ακριβά??
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
1 Μόνος
2 Αγοράζεις έναν οδηγό (Lonely Planet κάτα προτήμηση), κάνεις την βίζα, αγοράζεις τα αεροπορικά και πριν πας, κλείνεις τα πάντα μέσω booking.com και πας.
1.500 ευρώ, το άτομο είναι ΠΑΡΑ πολλά λεφτά.
 

Andreas92

Member
Μηνύματα
41
Likes
20
Μια ερωτηση. Ελληνας που εχει βγαλει βιζα για Μοσχα, οταν παει πρεπει να εχει μαζι του και εισιτήριο επιστροφης για να του επιτρεψουν την εισοδο στην χωρα?

Εχει αλλαξει κατι? Γιατι κατι τετοιο ακουσα αλλα δεν μπορω να βρω με σιγουρια στο ιντερνετ
 

Gatanika

Member
Μηνύματα
7
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κύπρος
Μια ερωτηση. Ελληνας που εχει βγαλει βιζα για Μοσχα, οταν παει πρεπει να εχει μαζι του και εισιτήριο επιστροφης για να του επιτρεψουν την εισοδο στην χωρα?

Εχει αλλαξει κατι? Γιατι κατι τετοιο ακουσα αλλα δεν μπορω να βρω με σιγουρια στο ιντερνετ
Ama exete viza, den einai apparetito. Os sinithos eisitirio epistrofis xriazete gia na vgalete viza.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Μια ερωτηση. Ελληνας που εχει βγαλει βιζα για Μοσχα, οταν παει πρεπει να εχει μαζι του και εισιτήριο επιστροφης για να του επιτρεψουν την εισοδο στην χωρα?

Εχει αλλαξει κατι? Γιατι κατι τετοιο ακουσα αλλα δεν μπορω να βρω με σιγουρια στο ιντερνετ
Αν έβγαλες visa, δε χρειάζεσαι τίποτα άλλο. Αλά προσοχή στη συμπλήρωση της immigration card στο αεροδρόμιο, και να φλας το αντίτυπο να το ξαναδώσεις πριν την επιστροφή.
 

Andreas92

Member
Μηνύματα
41
Likes
20
Ευχαριστω πολυ και τους δυο για τις απαντησεις! Βιζα εχει βγει μεσω γραφειου χωρις να υπαρχει εισιτηριο επιστροφης οποτε ολα καλα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom