Βουλγαρία Μεταφορά από Σόφια Θεσσαλονική και το αντίστροφο

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Γεια σας παιδια, θα προσγειωθω στα Σόφια το πασχα μιας και τα εισητηρια επιστροφης απο Αγγλια ειναι στο Θεο. Απο το αεροδρομιο για να μπω στην πολη αποτι ειδα πλεον υπαρχει γραμμη μετρο. Βασικα θελω να βρω τροπο να παω Θεσσαλονικη.
Αποτι ειδα τα ''κτελ΄΄ τους ειναι στον κεντρικο σταθμο των τρενων. Ποιος ειναι κ καλυτερος τροπος για εσας να ταξιδεψω για θεσσαλονικη? Εχω βρει αυτην την Union Ivkoni για μεταφορα προς θεσνικη, εχετε καποια σχετικη εμπειρια ? Ειναι αξιοπιστη?

Φτανω στο αεροδρομιο κατα τις 11.30 το πρωι. Δεν εχω ξανα παει Σόφια, οποτε ισως κανω και καμια βολτα στην πολη οσο με παιρνει.

Ευχαριστω για τον χρονο σας.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Γεια σας παιδια, θα προσγειωθω στα Σόφια το πασχα μιας και τα εισητηρια επιστροφης απο Αγγλια ειναι στο Θεο. Απο το αεροδρομιο για να μπω στην πολη αποτι ειδα πλεον υπαρχει γραμμη μετρο. Βασικα θελω να βρω τροπο να παω Θεσσαλονικη.
Αποτι ειδα τα ''κτελ΄΄ τους ειναι στον κεντρικο σταθμο των τρενων. Ποιος ειναι κ καλυτερος τροπος για εσας να ταξιδεψω για θεσσαλονικη? Εχω βρει αυτην την Union Ivkoni για μεταφορα προς θεσνικη, εχετε καποια σχετικη εμπειρια ? Ειναι αξιοπιστη?

Φτανω στο αεροδρομιο κατα τις 11.30 το πρωι. Δεν εχω ξανα παει Σόφια, οποτε ισως κανω και καμια βολτα στην πολη οσο με παιρνει.

Ευχαριστω για τον χρονο σας.
Έχω ταξιδέψει με την Arda Tur, σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος, περίπου 5 ώρες το ταξίδι, σε αφήνει δίπλα στα γραφεία τους στη Μοναστηρίου, απέναντι από το Σιδηροδρομικό σταθμό. Κοντά στα 4 δρομολόγια τη μέρα έχει, ενώ αν θυμάμαι καλά μπορείς να κλείσεις εισιτήρια και από το site τους (του οποίου η ελληνική version είναι λίγο για γέλια, αλλά ΟΚ)
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Έχω ταξιδέψει με την Arda Tur, σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος, περίπου 5 ώρες το ταξίδι, σε αφήνει δίπλα στα γραφεία τους στη Μοναστηρίου, απέναντι από το Σιδηροδρομικό σταθμό. Κοντά στα 4 δρομολόγια τη μέρα έχει, ενώ αν θυμάμαι καλά μπορείς να κλείσεις εισιτήρια και από το site τους (του οποίου η ελληνική version είναι λίγο για γέλια, αλλά ΟΚ)
Ευχαριστω για την απαντηση,
Εχεις ταξιδεψει προσφατα? Εχει φτιαξει ο δρομος μεχρι τα συνορα κ ?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Με την Arda πριν 3 χρόνια. Με αυτοκίνητο πριν 3 μήνες. Ο δρόμος γενικά καλός, εκτός από τα στενα της Kresna
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Με την Arda πριν 3 χρόνια. Με αυτοκίνητο πριν 3 μήνες. Ο δρόμος γενικά καλός, εκτός από τα στενα της Kresna
καταλαβα, οποτε δεν ειναι ολο το κομματι εθνικη οδος, μου ειπαν οτι εχει γινει ο δρομος με διαζομα στη μεση και πας πιο γρυγορα εως τα συνορα.
Αρα δεν ειναι ολα τα κομματια ετοιμα. Σε ευχαριστω
 

n_siou90

Member
Μηνύματα
13
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Γεια σας παιδια, θα προσγειωθω στα Σόφια το πασχα μιας και τα εισητηρια επιστροφης απο Αγγλια ειναι στο Θεο. Απο το αεροδρομιο για να μπω στην πολη αποτι ειδα πλεον υπαρχει γραμμη μετρο. Βασικα θελω να βρω τροπο να παω Θεσσαλονικη.
Αποτι ειδα τα ''κτελ΄΄ τους ειναι στον κεντρικο σταθμο των τρενων. Ποιος ειναι κ καλυτερος τροπος για εσας να ταξιδεψω για θεσσαλονικη? Εχω βρει αυτην την Union Ivkoni για μεταφορα προς θεσνικη, εχετε καποια σχετικη εμπειρια ? Ειναι αξιοπιστη?

Φτανω στο αεροδρομιο κατα τις 11.30 το πρωι. Δεν εχω ξανα παει Σόφια, οποτε ισως κανω και καμια βολτα στην πολη οσο με παιρνει.

Ευχαριστω για τον χρονο σας.
Εγώ έχω ταξιδέψει Θεσσαλονίκη Σοφία με με union inkovi πάνε έλα και έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένος, ωραία νανάκια, καθαρά, τα πιο φθηνά, με WiFi και ωράριο στην ώρα τους, vfm και safe
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Πρόσφατα κατ αναγκη(ακυρωση δρομολογίου με Arda tours)ταξίδεψα με union inkovi...αργει περισσότερο από τον arda... Πηγαίνει και στο ΚΤΕΛ Σερρών για να πάρει κόσμο.. Ενώ ο. ardas παίρνει αυτόν τον κόσμο από τον δρόμο.. Στρίβοντας για Σιδηρόκαστρο...παντως και για τους μεν και για τους δε μου κανει αρνητικη εντύπωση ότι στις στάσεις αλλά και γενικά δεν εξηγούν και στα ελληνικά παρά μόνο στα βουλγάρικα
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Να υποθέσω ότι δεν υπάρχει Ελληνική εταιρία που κάνει δρομολόγια;
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Να υποθέσω ότι δεν υπάρχει Ελληνική εταιρία που κάνει δρομολόγια;
όσο το έχω ψάξει δεν βρήκα άλλες εταιρείες που να κάνουν τακτικά καθημερινά δρομολόγια
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Φτανω στο αεροδρομιο κατα τις 11.30 το πρωι. Δεν εχω ξανα παει Σόφια, οποτε ισως κανω και καμια βολτα στην πολη οσο με παιρνει.
Τρεις είναι οι εταιρείες που κάνουν τα δρομολόγια Θεσσαλονίκη - Σόφια, όλες Βουλγάρικες. Αν θυμάμαι καλά, το εισιτήριο μετ'επιστροφής κοστίζει γύρω στα 35 ευρώ (λίγο πάνω,, λίγο κάτω, μικρές διαφορές μεταξύ τους). Το one-way κοστίζει λίγο κάτω από 20 ευρώ. Η ποιότητα των υπηρεσιών είναι παρόμοια και στις 3.

Θα σου πρότεινα να μην κλείσεις εκ των προτέρων. Φτάσε πρώτα με το καλό στη Σόφια, πήγαινε στο σταθμό των λεωφορείων, δες τι ώρες έχει αναχωρήσεις, βγάλε εισιτήριο όποια ώρα σε βολεύει και μετά πήγαινε να κάνεις τη βόλτα σου στην πόλη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.781
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom