1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ιταλία Πληροφορίες για ταξίδι στην Φλωρεντία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος marsolan, στις 19 Φεβρουαρίου 2014.

1. Angelsoul

Angelsoul Member

Σ αυτό το λεωφ . Χρειάζεται κράτηση από πριν;η εκεί Κατ' ευθείαν βγάζω εισητηριο;

2. angelo_kav

angelo_kav Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΤΑΛΙΝ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
    Καλησπέρα στην ομάδα. ήθελα να ρωτήσω κανένα καλό ξενοδοχείο (να μην είναι και πολύ μακριά από κέντρο) με 70-100€ την βραδιά max γνωρίζει κανείς να μου προτείνει???

3. escursione

escursione Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?????
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΙΟΡΔΑΝΙΑ
    Τα ξενοδοχεία ανάλογα με την εποχή και τις προσφορές αλλάζουν τιμές. Θα πρέπει να βάλεις ακριβώς τις ημερομηνίες που ταξιδεύεις και να ψάξεις τι οικονομικό υπάρχει τις συγκεκριμένες ημέρες.

4. angelo_kav

angelo_kav Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΤΑΛΙΝ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
    Ξέρω να κάνω αναζήτηση, δεν είμαι άσχετος.. Ρώτησα αν ξέρει κάποιος να προτείνει κάτι καλό. Τέλος Οκτώβρη θα πάω.

5. escursione

escursione Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?????
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΙΟΡΔΑΝΙΑ
    Δεν σου είπαμε ότι δεν ξέρεις να ψάχνεις, απλά αν μας έλεγες τις ημερομηνίες θα ψάχναμε για τη συγκεκριμένη περίοδο αν υπάρχει κάποια καλή προσφορά. Τέσπα, εγώ έμεινα κοντά στο σταθμό στο Grand Hotel Baglioni με περίπου 120€ αν θυμάμαι καλά. Αν το βρεις οικονομικά το προτείνω με κλειστά μάτια.

6. ElinakiK

ElinakiK Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Βένετο
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Χαβάη
    Καλησπέρα! εγώ πριν 2χρόνια είχα μείνει εδώ https://www.booking.com/hotel/it/fe...c4ab6927cd4000ca;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl
    Το είχα επιλέξει επειδή ήταν εκτός ZTL ζώνης λόγω του ότι είχα νοικιασμένο αμάξι. Μέχρι το κέντρο ήταν περίπου ένα τέταρτο χαλαρό περπάτημα (υπήρχε και σταση λεωφορείου μπροστά που βεβαια δε χρησιμοποιήσαμε ποτέ) παραποτάμια μέχρι το κέντρο (palazzo Vecchio). επίσης εύκολα προσβάσιμη με τα πόδια και η piazza michelangelo για την καλύτερη πανοραμική θέα της πόλης.
    Αν και την επιλογή την έκανα με βάση περιοχές εκτός ZTL, εν τέλει δεν το μετανιωσα καθόλου, είχε στο τετράγωνο και ωραίο φούρνο για πρωινό και εστιατόρια. Εμείς είχαμε πληρώσει γύρω στα 70Ε/ μέρα για δίκλινο δωμάτιο τέλος Ιουλίου.

7. Angelsoul

Angelsoul Member

Καλησπέρα. Για το λεωφορείο που πάει από αεροδρομιο μπολονια στη φλωρεντια χρειάζεται να κάνουμε κράτηση;ξέρει καποιος;

8. angelo_kav

angelo_kav Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΤΑΛΙΝ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
    Ποιο λεωφορείο??

9. escursione

escursione Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?????
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΙΟΡΔΑΝΙΑ
    Προφανώς ρωτάς για το λεωφορείο της Appennino Shuttle. Μπορείς να αγοράσεις εισιτήριο από το σάιτ της εταιρίας, Διαφορετικά αγόρασε το μόλις φτάσεις από το Bologna Welcome - Aeroporto
    https://www.bolognawelcome.com/en/tourist-offices/bologna-welcome-airport
    The Bologna Welcome Tourist Information Office is located at the ground floor at the Arrivals Area of the International Airport "Guglielmo Marconi".
    Open from Monday to Saturday 9am - 7.30pm
    Sunday and holidays 9am - 5pm
    December 24th - 31st: 9am-5pm
    Closed: December 25th + 26th, January 1st, Easter Sunday

Angelsoul likes this.
  10. nikolass22

nikolass22 New Member

καλησπερα σας! θα ταξιδεψω με φιλους στη φλωρεντια το Δεκεμβρη. Γνωριζει καποιοσ αν την 1 /1 τα μεσα μαζ μεταφορας λειτουργουν κανονικα η εστω πιο αραια? τα ξενοδοχεια πιο κοντα στο κεντρο ειναι πολυ ακριβα και σκεφτομαστε ν μεινουμε σε ενα καμπινγ 5χλμ απο την πολη. ευχαριστω εκ των πρωτερων

11. meli90

meli90 Member

Κ εγώ έχω την ίδια απορία για 1/1

12. Samion

Samion Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλέρμο
    λειτουργουν ολα κανονικα, δηλ αραιο ωραριο αργιων.