Πληροφορίες για χειμερινό Πήλιο

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Μπορώ να έχω οποιαδήποτε είδους συμβουλή για το χειμερινό Πήλιο για ταβερνάκια, πιθανόν κανένα μαγαζάκι με ζωντανή μουσικούλα από ντόπιους για βράδυ κτλ; Ενδιαφέρομαι για ορίτζιναλ καταστάσεις, ακόμη και σε χωριουδάκια, όχι σε στυλ Αλέκας κτλ. Από μπαράκια παίζει τίποτα ανοιχτό χειμώνα; Δε σκεφτόμαστε να κατεβαίνουμε Βόλο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.996
Κρίμα που δεν θα κατεβαίνετε Βόλο. Πιο ορίτζιναλ από το τσιπουράδιακο Κάβουρας του Βόλου, δεν ξανά'δα. Από την άλλη, το Πήλιο μου φαίνηκε γραφικό, αλλά "τουριστικότατο". Εξαιρετικό το φαγητό στην Κρίτσα, στην Πορταριά.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.973
Κρίμα που δεν θα κατεβαίνετε Βόλο. Πιο ορίτζιναλ από το τσιπουράδιακο Κάβουρας του Βόλου, δεν ξανά'δα. Από την άλλη, το Πήλιο μου φαίνηκε γραφικό, αλλά "τουριστικότατο". Εξαιρετικό το φαγητό στην Κρίτσα, στην Πορταριά.
+1 στον Κρίτσα! Και καλές τιμές!
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Κρίμα που δεν θα κατεβαίνετε Βόλο. Πιο ορίτζιναλ από το τσιπουράδιακο Κάβουρας του Βόλου, δεν ξανά'δα. Από την άλλη, το Πήλιο μου φαίνηκε γραφικό, αλλά "τουριστικότατο". Εξαιρετικό το φαγητό στην Κρίτσα, στην Πορταριά.
Εξαρτάται που θα βρεθείς στο Πήλιο, καλή μου. Φυσικά κι αν βρεθείς στο κέντρο της Μακρυνίτσας και της Πορταριάς να σου φανεί τουριστικό. Λάτρης του τόπου, κυρίως σε σκηνή το καλοκαίρι, έχω γευτεί για τα καλά τα τσιπουράδικα του Βόλου. Ευχαριστώ για Κρίτσα, οποιαδήποτε άλλη πρόταση κυρίως σε πιο απομακρυσμένα χωριά, ευπρόσδεκτη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.996
Απ' ό,τι φαίνεται η εμπειρία σου από το Πήλιο είναι πιο σφαιρική...Εγώ πήγα Πρψτοχρονια, τι να πω, η Μακρυνίτσα κι Πορταριά είχαν βουλιάξει από τα τζιπ και τη νεοπλουτίλα που κουβαλούσαν. Ίσως αξίζει να ξαναδοκιμάσω σε άλλη στιγμή, κάπως αλλιώς.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Απ' ό,τι φαίνεται η εμπειρία σου από το Πήλιο είναι πιο σφαιρική...Εγώ πήγα Πρψτοχρονια, τι να πω, η Μακρυνίτσα κι Πορταριά είχαν βουλιάξει από τα τζιπ και τη νεοπλουτίλα που κουβαλούσαν. Ίσως αξίζει να ξαναδοκιμάσω σε άλλη στιγμή, κάπως αλλιώς.
αλλη στιγμη και καπου αλλου....μακρυνιτσα και πορταρια ειναι οπως περιγραφεις σκ, αργιες και γιορτες...το πηλιο εχει αλλα ομως υπεροχα μερη και ειναι πανεμορφο ολες τις εποχες:D
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Πάτε και λίγο προς τα μέρη μας ....Μηλιές (γυναικοχώρι), Βυζίτσα, Πινακάτες, Αγιος Γιώργιος για να αποφύγετε τον χαμό της Μακρυνίτσας και της Πορταριάς....Σίγουρα το Πήλιο είναι και για τις 4 εποχές αλλά κάποια μέρη είναι περισσότερο για καλοκαίρι και άνοιξη πχ Τσαγκαράδα, Μούρεσι και Νότιο Πήλιο...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Πινακάτες...

φαγητό στην Δροσιά,στην εισοδο του χωριου απο Αγ Γεώργιο, και στον Πηλέα στην πλατεία του χωριού....και για κανενα ποτάκι απέναντι στην Αποστολία...
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Εννοείται πως δε θα περιοριστούμε στα τουριστικά, ευχαριστώ για τις προτάσεις σας, ωστόσο αναμένονται ισχυρές χιονοπτώσεις το τριήμερο και δε ξέρω κατά πόσο θα μπορέσουμε να κινηθούμε με ευκολία.

Ιωάννα, Πινακάτες φοβάμαι πως τουλάχιστον βράδυ, δε θα είναι ανοιχτά χειμώνα.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Εννοείται πως δε θα περιοριστούμε στα τουριστικά, ευχαριστώ για τις προτάσεις σας, ωστόσο αναμένονται ισχυρές χιονοπτώσεις το τριήμερο και δε ξέρω κατά πόσο θα μπορέσουμε να κινηθούμε με ευκολία.

Ιωάννα, Πινακάτες φοβάμαι πως τουλάχιστον βράδυ, δε θα είναι ανοιχτά χειμώνα.

Τότε να προσέξετε τα σκαλάκια που θα κατεβείτε απο το δρόμο πρός τον ξενώνα σας

γλιστράνε ;)
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
οντως παιδια το τριημερο στο πηλιο δειχνει αρκετο χιονι...
εγω ημουν σχεδον ετοιμη για ζαγοροχωρια κ τωρα το σκεφτομαι για πηλιο που θα ειναι χιονισμενα..!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.343
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom