Χίος Πληροφοριες για Χιο -Αϊβαλι

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Παιδες εδω θελω τα φωτα σας....
Φευγω για το αγαπημενο μου νησι τη Μυτιληνη μεσα Αυγουστου....Λεω για ενα ολοημερο στη Χιο με αυτοκινητο.....
Εχεται κατι να μου προτεινετε???? Ψαροχωρια....τοπικες γευσεις....παραδοσιακα μερη κ.λ.π
Επισης θα κανω και μια μονοημερη εκδρομη στο Αιβαλι.....χωρις αυτοκινητο...αξιζει το κοπο ??? εχει κατι αξιολογο να δω ???? Οποιαδηποτε πληροφορια θα μου ειναι χρησιμη...

Ευχαριστω πολυ.....
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ρίξε μια ματιά στις πληροφορίες που δώσαμε στον man 27 (Χίος 2009),17-07-09,τώρα βέβαια εσύ θα πάς για μια μέρα και δεν ξέρω τι θα επιλέξεις να δείς....
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Ρίξε μια ματιά στις πληροφορίες που δώσαμε στον man 27 (Χίος 2009),17-07-09,τώρα βέβαια εσύ θα πάς για μια μέρα και δεν ξέρω τι θα επιλέξεις να δείς....
romantic woman σε ευχαριστω δεν ειχα προσεξει το ποστ αυτο....θα το διαβασω και σιγουρα θα βρω επιλογες :clap::clap:
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.019
Likes
1.554
Ονειρεμένο Ταξίδι
Novaya Zemlya
....τοπικες γευσεις....
Αν πάς νότια, σταμάτησε σε ένα μαστιχόδενδρο και βάλε στο στόμα σου μια σταγόνα μαστίχα από την ρευστή που είναι έτοιμη να στάξει. Με ένα ξυλαράκι, οδοντογλυφίδα – όχι με το δάκτυλο γιατί κολλάει. Το άρωμα θα διαρκέσει όλη μέρα.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Το Αιβαλι ειναι πανεμορφο και γραφικο και αξιζει να πας μια μερα. Η παλια του πολη εχει μεινει ακριβως οπως την αφησαν οι ελληνες. Στη Χιο να περιπλανηθεις στον Καμπο με τα Γενουατικα αρχοντικα, γυρω στα τρια χιλμ εξω απο την πολη και αν σου αρεσει η θρησκευτικη τεχνη η Νεα Μονη της Χιου ειναι must λογω των υπεροχων ψηφιδωτων της. Ομορφα χωρια Πυργι και Μεστα καθως και Αναβατος.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Το Αιβαλι ειναι πανεμορφο και γραφικο και αξιζει να πας μια μερα. Η παλια του πολη εχει μεινει ακριβως οπως την αφησαν οι ελληνες. Στη Χιο να περιπλανηθεις στον Καμπο με τα Γενουατικα αρχοντικα, γυρω στα τρια χιλμ εξω απο την πολη και αν σου αρεσει η θρησκευτικη τεχνη η Νεα Μονη της Χιου ειναι must λογω των υπεροχων ψηφιδωτων της. Ομορφα χωρια Πυργι και Μεστα καθως και Αναβατος.
Ερση σε ευχαριστω πολυ......ζεις ακομα το δραμα ......μετα τις φωτο που εβαλα απο τη συναντηση των Χανιων.....????? Δες και τις υπολοιπες....δεν γινεται....οτι μπορω κανω να σας συγκινησω :haha::haha: εχουμε και δευτερη τον Αυγουστο
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Με εχετε βαλλει σε μεγαλους πειρασμους. Για ποτε ειπαμε η επομενη;
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Με εχετε βαλλει σε μεγαλους πειρασμους. Για ποτε ειπαμε η επομενη;
Αν δεν στραβωσει τιποτα Κυριακη 23/8 μεσημερι αποφασισε το πληθος....στην εδρα μου ειπαμε.....:roll::roll:
 

vasso

Member
Μηνύματα
136
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκανδιναβία
Ρεθυμνο οπως είπε και η Ερση αξίζει να αφιερώσεις χρόνο να περπατήσεις λίγο στο κάμπο με τα αρχοντικά και να μπείς εαν μπορέσεις σε καποιο απο αυτά να θαυμάσεις την αρχιτεκτονική τους ,εχουν ολα την ιδια τεχνική χτισίματος (πηγάδια , λουτρά , ψηφιδωτά).Απο τα χωριά να επισκεφθείς οπωσδήποτε Ανάβατο,Πυργί , Μεστά και στα σπήλαια των Ολύμπων απο κατω εχει μια φανταστική παραλία που σπάνια την συναντάς.Την βρήκα τυχαία μετά απο επίσκεψή μου στο σπήλαιο και κάνοντας αναστροφή είδα ότι ο δρόμος οδηγούσε σε παραλία και πήγα απο περιέργεια.Υπάρχει και μια εκκλησίτσα που το κανει πιο γραφικό.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Στον Καμπο μερικα εχουν γινει ξενωνες οποτε μπορεις να μπεις ανετα και να πιεις καφε η να ζητησεις προσπεκτους κλπ και ετσι να δεις τα περιβολια με τα αρχοντικα. Δινω μερικες διευθυνσεις: MANGANOS Hotel, Kambos CHIOS, Hotels in CHIOS AEGEAN ISLANDS Greece
http://www.farm-house.gr/index_el.htm
Mavrokordatiko - Kambos, Chios
Perleas Mansion - Welcome !
Welcome to Arhodico Agrocultural Pension
και το απιστευτα πανακριβο: Argentikon
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ααααα! τωρα ειδα οτι εισαι στη σκαλα Συκαμηνιας! Θα με πλανταξεις εσυ μου φαινεται! Το πας φυρι φυρι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.494
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom