Λευκάδα Ποιό είναι το καλύτερο κάμπινγκ στη Λευκάδα;

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Έχει κάποιος μείνει σε κάμπινγκ στη Λευκάδα; Ποιό απ'όλα θεωρείτε ιδανικότερο απ'όλες τις απόψεις; Οι κριτικές που διαβάζω στο νετ δεν είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντικές.
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
camping lefkada, Poros beach camping, campeggio Lefkada, studios lefkada, camping Poros Lefkada, studios Poros Lefkada, beach camp Lefkada, caravanning Lefkada, backpacking Lefkada, campgrounds Lefkada, beach studios Lefkada
ρίξε αν θες μια ματιά εδώ.είναι στη παραλία του Πόρου στη Λευκάδα.η παραλία είναι πολύ καλή,όπως και οι περισσότερες στη Λευκάδα.το μέρος είναι γραφικό και στο χωριό έχει μικρά ταβερνάκια.στα μείον τα 25χιλ.απόσταση από τη πόλη της Λευκάδας.
το κάμπινγκ στη Βασιλική δεν θα το συνιστούσα,όπως και γενικότερα τη Βασιλική για διαμονή..αλλά αυτά είναι πάντα θέμα γούστου και μόνο!:p
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Ατιμο ΔΝΤ.... μας έριξες από τα 5* στα αντίσκηνα.................. την κατάρα μου να'χεις
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
και εγω Βασιλική ειχα μεινει πριν πολλα χρονια...και απο τοτε δεν το βρηκα ωραιο ως χωριο
αν εγινε και αλλη ανοικοδομηση...φανταζομαι...
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Ευχαριστώ παιδιά. Βασικά απ'όσο το'χω κοιτάξει υπάρχουν 8 κάμπινγκ στο νησί ΛΕΥΚΑΔΑ (δείτε το λινκ) αλλά κανένα τους δεν έχει καλές κριτικές, έλεγα μήπως κάποιος από εσάς είχε θετικές εμπειρίες σε κάποιο από αυτά. Μάλλον θα προχωρήσω σε αλλαγή προορισμού ή είδους διαμονής:roll:
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.882
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Πριν 5 χρόνια είχα μείνει κοντά στην πόλη στο Καριώτες Μπητς. Πολύ καλό αλλά δεν είναι παραθαλάσσιο
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Ατιμο ΔΝΤ.... μας έριξες από τα 5* στα αντίσκηνα.................. την κατάρα μου να'χεις
Χαχα, δεν μας έριξε το ΔΝΤ στ'αντίσκηνα αγαπητή μου, τα αγαπάμε χρόνια τώρα! Θα παίξουν και οι χλίδες φέτος αλλά το καθένα με την κατάλληλη παρέα!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
ρωτησα φίλο Λευκαδίτη και μου είπε για 2
το ενα στην Λιγιά και το άλλο στον Επίσκοπο σαν τα πιο ελαφρως καλά σε σχέση με τα άλλα .
αλλά θα επανέλθω πάντως με νεότερα
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Η Λυγιά και ο Επίσκοπος δεν έχουν καθόλου καλή θάλασσα.Είναι απ' τη πλευρά της Αιτωλοκαρνανίας και οι θάλασσα είναι ρηχή και βρώμικη.Στα κάμπινγκ δεν έχω πάει,αλλά καλύτερα ψάξτο αρκετά.το πιό δημοφιλές κάμπινγκ στη Λευκάδα είναι του Πόρου..γι αυτό είναι και σχετικά ακριβό.Αν και η γνώμη μου είναι πως η Λευκάδα δεν προσφέρει καλές υπηρεσίες στον τομέα αυτό.Τα ενοικιαζόμενα είναι τόσα πολλά ακόμα και στο τελευταίο χωριό,οπότε εγώ στη θέση σου θα προτιμούσα αυτή τη λύση.Νομίζω πως το κάμπινγκ του Πόρου έχει και μπαγκαλόουζ...δουλεύει βασικά με ξένους και η περιοχή έχει πολύ κόσμο ειδικά από μέσα Ιουλίου ως μέσα Αυγούστου.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
λοιπον
κοιτας και στην περιοχή Γένι κοντα στο Νυδρί .

( για λυγια και επίσκοπο έγραψα μονο οσο αφορά το camping και εννοείται οχι της θάλασσες , αλόιμονο αν θα πάει για μπάνιο στον διαυλο της Λυγιας για μπάνιο
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
λοιπον
κοιτας και στην περιοχή Γένι κοντα στο Νυδρί .

( για λυγια και επίσκοπο έγραψα μονο οσο αφορά το camping και εννοείται οχι της θάλασσες , αλόιμονο αν θα πάει για μπάνιο στον διαυλο της Λυγιας για μπάνιο

το έγραψα γιατί πολλοί που επιλέγουν κάμπινγκ το κάνουν και για να έχουν τη δυνατότητα μιας 1ης πρωινής βουτιάς...
κοντά στο Γένι είναι αυτό:Camping Santa Mavra -
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.619
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom